Tie najlepšie prevádzky podľa Kávičkárov

Tie najlepšie prevádzky podľa Kávičkárov

 

Náš Kávičkarský team za tri roky prešiel množstvo prevádzok na Slovensku i v zahraničí. Napriek tomu, že sa vám snažíme vždy priniesť tie najlepšie, najkrajšie a najzaujímavejšie kaviarne, hotely a reštaurácie, máme naše vlastné srdcovky, kde sa vždy radi ocitneme. Prečítajte si tipy z našej redakcie:

Ondrej, fotograf:

ondrej-bobek-300x200

Napriek tomu, že prejdem veľa prevádzok, navštevujem ich primárne pracovne. V rodnej Nitre si však (nielen) v lete vždy rád zájdem na zmrzlinu v Gio Caffe – Gelato Italiano. V zime si vždy s priateľkou doprajeme chvíle relaxu vo Vila Terrase v Košiciach, ktorá nás neustále ohuruje svojou výnimočnou atmosférou. Prístup majiteľov vily je jedinečný a zažiť tam raňajky by si mal dopriať každý. Kávu som si vychutnal v pražiarni Coffein v Šahách a doteraz nezabudnem na skvelú chuť gaštanovej polievky v resorte Hanuliak.

Gio caffe

Vila Terrasee

Šahy

Village resort Hanuliak

Mirka, redaktorka:

Miroslava Germanová

Len nedávno som nad kaviarňami a reštauráciami rozmýšľala čisto egoisticky a prakticky – kde sa mi najviac páči prostredie, kde majú najlepšiu kávu, kde sa viem dobre a rýchlo najesť, kde majú príjemných čašníkov, kde sa mi dobre pracuje… Odkedy sme si ale s priateľom priniesli domov najnovšieho člena rodiny – šteniatko mopslíka Jimmyho, chcem ho mať pri sebe stále. A to znamená spraviť z neho poriadneho kaviarenského psa. Takže som ho začala brať na stretnutia, kávičky s kamarátkami aj na obed a pomaly zisťujem, kde sa bratislavským chlpáčom páči asi najviac. Zistila som, že psíky si dokážu urobiť pohodlie takmer kdekoľvek, každá extra starostlivosť nám však spraví nesmiernu radosť (lebo na detailoch záleží!).  Mojím hlavným odporúčaním je Ružinovská klubovňa, kam s Jimmym pravidelne chodíme na obed. Nie je to kaviareň, no na psíkov sú tu pripravení úplne najlepšie. Už keď sme tam spolu zavítali prvý krát, manažér sa prišiel s Jimmym pozdraviť a hneď mu priniesol misku s vodou (originál pre psíkov, nie hocijakú!). V iný deň sa s ním zase každú chvíľku prišla pohrať milá čašníčka, ktorá mu dokonca doniesla aj sladkú piškótku, aby mu nebolo smutno, že každý okolo neho je a on musí čakať. Pokojný spánok a oddych si už však Jimmy užil aj v Berlinke (tiež s miskou čerstvej vody), Enjoy Coffee či Foxforde v Martinuse na Obchodnej. Keď však cestujem domov, na východ, veľmi rada sa zastavím v kaviarni Sládkovič v Trenčíne, či v reštaurácii Korzo v Žiline.

jimmy

Enjoy coffee

Korzo Žilina

Guťka, zástupca šéfredaktora:

gutka

Milujem Vysoké Tatry. Les, príroda, čerstvý vzduch a zasnežený svah. Wellnes Hotel Borovica mi jednoducho prirástol k srdcu. Pokoj a pohodu pre mňa symbolizuje aj Hotel Zochová Chata, ktorý je ukrytý v lese od rušného mesta. V poslednom čase sa venujem písaniu svojej diplomovej práce. Najlepšie sa mi tvorí v Domčeku Medická, ktorý je ukrytý v parku. Môj priateľ Adam je veľký milovník kávy. Je to však akčný človek, a tak naše rande počas dňa, ktorý je plný povinností, doplníme servisom TO GO v Animus Cafe v hlavnom meste. Láska na “prvú chuť” však u mňa vznikla na východe Slovenska. U Baristu, kde to bol naozaj zážitok z pitia kávy.

Wellness Hotel Borovica

Hotel Zochová Chata

Domček Medická

Animus

U Baristu

Simona, šefredaktor:

Simona Budinská

Posledný rok som vďaka materským povinnostiam nechala cestovanie na kolegov a čas som strávila najmä v rodnej Bratislave a v jej okolí. Tu som začala uprednostňovať prevádzky, ktoré ponúkajú zdravé a chutné jedlo, kávu a majú bonus – detský kútik. Veľa času strávime v Enjoy Coffee na Michalskej ulici, alebo v Mlske v Auparku. Obe sú skvelým tipom pre mamičky s deťmi. Samozrejme nesmiem zabudnúť ani na kaviareň Štefánik v Ivanke pri Dunaji, ktorá je akýmsi zázrakom na dedine, či Mlsná Emma v Pezinku. Pri cestovaní sa vždy radi zastavíme v reštaurácii Korzo v Žiline, ktorá nás nikdy nesklamala. Z hotelov sa nám osvedčil so skvelým rodinným prístupom Grand hotel Kempinski v Tatrach a Mandarin Oriental v Prahe.

detský kútik

Mlska Aupark

Stefanik

Mlsná Ema

Kmepinski Vysoké Tatry

Mandarin Oriental Praha

Text: Kávičkári

Foto: Ondrej Bobek, Daniel Kaplavka, Michal Zajaček, archív podnikov

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Odporúčané články

0
Budeme radi za vaše názory, prosím zanechajte nám komentár.x
()
x