U Baristu v Michalovciach

 U Baristu v Michalovciach

 

Otvoriť si kaviareň nie je jednoduché. A je to jedno, či je to na západe, alebo v inom kúte nášho krásneho Slovenska. Napriek tomu však o prevádzkach na východe trošku polemizujeme a akosi podvedome od nich očakávame menšiu kvalitu, než na západe, kde je omnoho väčší konkurenčný boj. A keď sa povie Michalovce, asi nikto z nás by neočakával tak kvalitný podnik, ako si otvoril jeden šikovný a mladý barista, Miro. So skromným názvom, „U Baristu“.  

kaviareň U Baristu v Michalovciach

Atmosféra je veľmi prijemná. Priateľská a uvoľnená. Hneď ako otvoríme dvere, naše čuchové bunky ostanú doslova omámené vôňou kávy do ktorej sa vlieva niečo ďalšie. Možno vôňa domácej bábovky. Musím to tu preskúmať!

U Baristu príprava kávy

U Baristu šálky

Logo je presným odrazom toho, čo kaviareň ponúka. Kávovník ako symbol kávy, šálka ako symbol pohody. Názov „U Baristu“, by mal evokovať predstavu sľubujúcu profesionálny prístup. Nie len k zákazníkom, ale aj k samotnej príprave tejto vzácnej hnedej tekutiny. Nad všetkým drží stráž Miro Škorvánek, víťaz a finalista niekoľkých baristických súťaží a zároveň majiteľ kaviarne.

Barista Miroslav Škorvánek

U Baristu menu

U Baristu

Interiér je ladený vo farbách kávy. Veľké pohodlné kreslá a stoly zo svetlého dreva. Na stenách nájdete tapety kníh a dreva. Z diaľky to však pôsobí dojmom, ako by na policiach ležala zbierka kníh všetkých slovenských básnikov.

U Baristu interiér

detail

Vychutnáte si tu kávičku značky Bazzara. Ak máte radi cappucino, tu si ho rozhodne dajte. U Baristu vám ho pripravia precízne a v podobe latte art. Alebo máte chuť na espresso? Káve sa tu naozaj kladie veľký dôraz. Veď ste U Baristu. Pitie kávy, alebo iných špeciálnych nápojov, ako napríklad sweet milk honey, je tu zážitkom.

príprava kávy

V Michalovciach sme objavili aj to, čo zatial nikde inde. Cappucino s 22 karátovým jedlým zlatom. Podávané v porceláne na striebornom podnose. Priaznivci živého piva s kávičkárskou dušou si môžu vychutnať špeciálne sladké pivo.

káva

Výber koláčikov je naozaj široký. Na svoje si prídu milovníci klasiky aj priaznivci novších typov sladkých maškŕt. Z chladničky na  nás svieti napríklad punčová torta, domáca bábovka podľa rodinnej receptúry, alebo pastelové makrónky.

Dvere sú tu otvorené naozaj pre každého. Aj fajčiari tú nájdu svoj vlastný kútik. Ak chcete zaplatiť nemusíte kričať ani mávať. Na stole je k dispozícií inteligentný zvonček z orechového dreva. Stačí ho len stačiť 2 krát.

knihy a kreslá

Hľadáte inšpiráciu? Tvorivý duch vás tu „nakopne“. Motivujúce citáty, prítomnosť kníh a plná kaviareň rôznych ľudí vo vás vzbudia túžbu tvoriť. Alebo len tak pozorovať.

citáty

Káve zdar! U Baristu je to naozaj zážitok z pitia kávy.

káve zdar

Kaviareň U Baristu nájdete aj na facebooku.

Text: Augustína Markocsyová

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Guťka Markocsyová

Pôžitkárka, instaguru a organizačný mozog celého portálu. Naša Guťka plánuje všetky cesty, fotenia i články. A vďaka jej citlivému oku je výsledná podoba článkov taká, aká je. I sociálne siete také, aké sú.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *