Umenie oddychu v Prahe

 Umenie oddychu v Prahe

V srdci Malej strany, tej najmalebnejšej časti Prahy, sa nachádza poklad. Ukrytý na mieste bývalého kláštora predstavuje raj pre všetkých pôžitkárov. Vitajte v Mandarin Oriental Praha.

Zabudnite na starosti

Už len samotný vstup do hotela prisľubuje miesto plné pokoja a intimity. V blízkosti rušného Újezdu, zabočíte doprava a úzka bránka hotela vás odrazu presviedča, že sa tam zmestí aj vaše auto. Starobylé nádvorie, po ktorom sa voľakedy mnísi prechádzali, však autám nepatrí- tie parkujú v hotelovej garáži.

vstup do hotela Mandarin oriental

Dnes je jeho dominantou najmä reštaurácia Spices, ktorá je medzi fajnšmekrami a milovníkmi ázijskej kuchyne vyhľadávaná. Menu ponúka špeciality podľa lokácií – Srí lanka plná korenín, thajský krab, ale aj japonské sushi. Poradí vám ochotný personál a jedlo bude prispôsobené všetkým vaším toleranciám a intoleranciám. Reštaurácia je mimoriadne obľúbená, a aj preto odporúčame rezerváciu.

MOPRG F&B SPICES INTERIOR FINAL 01 MOPRG F&B SPICES RECEPTION FINAL 01

Priamo oproti Spices sa nachádza najspirituálnejšie miesto hotela. Miesto, kde si môžete oddýchnuť nielen fyzicky, ale aj duševne. Ako asi tušíte, je ním Spa Mandarin Oriental Praha, ktoré sa nachádza v bývalej kaplnke kláštora. Každé ráno o 8:30 je tu hodina jógy, priamo na presklenenej zemi, pod ktorou sa nachádzajú ruiny bývalého vstupu do kaplnky zo 16.storočia. Apropo, spa je aj vďaka svojmu umiestneniu v najstaršej budove sveta. Pokiaľ sa sem vyberiete, určite si doprajte masáž od skúseného terapeuta, ktorý vás dostane na vrchol blaha.

spa mandarin oriental zrucaniny

Po masáži sa môžete zrelaxovať v spa, alebo v súkromí svojej vlastnej izby, kde vás čaká kráľovsķy veľká posteľ, televízia, ale aj dokonalé výhľady do okolia. Pokiaľ preferujete dokonalosť, rezervujte si izbu s teraskou vo vnútri átria. Večerné osvetlenie s pohárom sektu dokážu na takomto mieste pôsobiť skutočne čarovne. A možno budete mať to šťastie a uvidíte vo vnútri átria svadbu, tak ako my. Hotel je výborne odhlučnený, a tak sme o večernej akcii a zábave vo vnútri budovy ani nevedeli.

Svadba Praha Mandarin oriental

Hotel, resp. celá sieť Mandarin Oriental, si dáva mimoriadne záležať na službe zákazníkom a komunikácii s nimi. Asi aj preto nič pre vás nebude nemožné a zamestnanci hotela sa vám budú snažiť spríjemniť celý pobyt. Aj vtedy, keď sa vaše dieťa zmení na vreštiaceho teroristu :), prídu, donesú mu hračky, špeciálne jedlo a aj deku, aby mal všetok komfort sveta. A vy si môžete vychutnať chvíľku pre seba aj pri šálke kávy Jamaica Blue Mountain, ktorú v hoteli servírujú za 150 kč.

Monastery Lounge Mandarin Oriental

Mandarin Oriental Praha spĺňa všetky požiadavky dokonalého luxusu. Asi aj preto je vyhľadávaný najmä medzi bonitnejšími klientmi zo zahraničia. A ako nám pri vstupe do Spa bolo povedané, „keď odložíte svoje topánky, odkladáte aj svoje starosti“. V areáli hotela to platí už od samotného vstupu a nemusíte sa ani vyzúvať. Je skrátka synonymom dokonalého odpočinku v rušnom meste.

 

 

Viac info nájdete na: Mandarin Oriental Praha

Text: Simona Budinská

Foto: archív hotela

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *