Gourmettalk: Hotelová sieť Kempinski oslavuje 125. výročie svojho vzniku

 Gourmettalk: Hotelová sieť Kempinski oslavuje 125. výročie svojho vzniku

 

Najstaršia luxusná hotelová sieť v Európe oslavuje v tomto roku svoje 125. výročie vzniku. Históriu siete začal písať Berthold Kempinski so svojou manželkou Helene v Berlíne. Spolu s rodinou sa mu od skromného domu s reštauráciou a vinárňou cez prvý hotelový rezort podarilo vybudovať úspešnú hotelovú sieť. Dnes je v portfóliu siete 80 päťhviezdičkových hotelov a rezidencií v 35 krajinách.

 

Kempinski priniesol do berlínskej gastronómie revolúciu a stojí za mnohými inováciami v oblasti hotelierstva a gastronómie. Začal napríklad s podávaním vína k jedlám, ako sú ustrice, homár, kaviár či raky. Ako prvý začal ponúkať možnosť objednať si pohár vína namiesto celej fľaše a tiež otvoril najväčšiu reštauráciu v Berlíne pre 2 500 hostí. Rodina Kempinski si uvedomovala hodnotu značiek a tak v hoteloch tejto siete si môžu dať hostia unikátne produkty od súkromných značiek vytvorené exkluzívne pre sieť Kempinski, napríklad sekt, čaj či kávu.

 

apartmán
Najstaršia luxusná hotelová sieť v Európe oslavuje v tomto roku svoje 125. výročie vzniku.
grand-hotel-kempinski-high-tatras-53

Šéfkuchár Miroslav Zamiška: Bez tímu by som nebol tam, kde som, ani tým, kým som

Čítať viac >

 

Sieť Kempinski má hotely po celom svete, na Slovensku patrí pod krídla tejto značky Grand Hotel Kempinski High Tatras. „Sieť Kempinski priniesla nový štandard v hotelierstve založený na bezchybných službách. Vytvorila destinácie, v ktorých môžu hostia zažiť jedinečné zážitky. A my sme veľmi hrdí na to, že môžeme byť súčasťou tejto hotelovej rodiny a že Štrbské pleso patrí na mapu týchto výnimočných lokalít,“ hovorí Kathrin Noll, generálna manažérka Grand Hotela Kempinski High Tatras.

 

Sieť Kempinski priniesla nový štandard v hotelierstve založený na bezchybných službách. Vytvorila destinácie, v ktorých môžu hostia zažiť jedinečné zážitky. A my sme veľmi hrdí na to, že môžeme byť súčasťou tejto hotelovej rodiny a že Štrbské pleso patrí na mapu týchto výnimočných lokalít,“ hovorí Kathrin Noll.

 

Oslavy 125. výročia začali 5. apríla slávnostným koncertom študentov Konzervatória Jozefa Adamoviča v Košiciach. Hotely Kempinski totiž v rámci projektu Kempinski Concertini podporujú mladé talenty a poskytujú im možnosť predviesť svoje umenie v lobby, ktoré sa pri tejto príležitosti mení na pódium.

 

Riaditeľka hotela Kathrin Noll so študentmi konzervatória
Oslavy 125. výročia začali 5. apríla slávnostným koncertom študentov Konzervatória Jozefa Adamoviča v Košiciach.

 

Výročie môžu osláviť počas celého roka aj hoteloví hostia. V lobby bare si môžu pripiť na historický míľnik hotelovej siete s drinkom The Everlast, kde chuť šampanského dopĺňa malinový Oleo Saccharum, jahodové Bianco a bazový sirup. Alebo s nealkoholickým drinkom The Golden Sparkle, v ktorom sa snúbi chuť hroznového a jablkového shrubu s čerstvou šťavou z grepu a citrónu so sódou. Pre všetkých milovníkov sladkého si hoteloví cukrári pripravili dezert 125 Anniversary Lollipop, ktorý na prvý pohľad upúta svojim tvarom nanuku, modro-zlatou kombináciou farieb a chuťové poháriky uspokojí kombinácia čučoriedok, badiánového mlieka a bielej čokolády.

 

125th Anniversary Lollipop
Dezert 125 Anniversary Lollipop, ktorý na prvý pohľad upúta svojim tvarom nanuku, modro-zlatou kombináciou farieb a chuťové poháriky uspokojí kombinácia čučoriedok, badiánového mlieka a bielej čokolády.

 

Grand Hotel Kempinski High Tatras nájdete aj na instagrame.

 

Foto: archív Kempinski a Kávičkári.sk

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články