Gio Caffe – Gelato Italiano: Najsladšia gelatéria v Nitre

 Gio Caffe – Gelato Italiano: Najsladšia gelatéria v Nitre

Nemusíte mávať čarovným prútikom, aby ste sa premiestnili do minulosti. Ľahkú rozmarnosť rokov päťdesiatych si môžete dopriať aj pri kopčeku talianskej zmrzliny. Kde? Na Kupeckej ulici v Nitre.

 

Café Gio Nitra

Vo vzduchu sa mieša vôňa kávy a sladkých koláčov. Za pultom si do rytmu podupkáva pekné dievča v bodkovanej zástere. Zvonivým hlasom víta hostí a podáva im zmrzlinu. Kde som sa to vôbec ocitla?

Gio Caffe zmrlina

Nábytok ako po babičke láka k posedeniu. Neodolám, ale predtým si ešte objednám jedno espresso a zmrzlinu. „Ktorá je najlepšia?“ Aj tak ju asi nedojem, veď ja zmrzlinu neobľubujem…. „Vyskúšajte pistáciovú“, odpovie mi čašníčka a ja si ju dám. A jem ju aj ďalšie dva roky potom… Odvtedy totiž vždy, keď ma moje cesty zavedú do Nitry, si doprajem malý kopček. Rozjasní mi deň.

Gio Caffe zmrzlina

Gio Caffe- Gelato italiano vás jednoducho dostane. Netradične poschodový interiér, rozdeľuje kaviareň na dve časti. V spodnej, nefajčiarskej, sa nachádza bar, retro chladiace zmrzlinové boxy a menšie posedenie. Počas teplejších mesiacov je tu otvorená i terasa. V hornej sa nachádza fajčiarska časť, ale aj herňa. Zátišia vytvorené paravánmi z kníh ukrývajú hračky, ale aj spoločenské hry. Ideálne na nedeľné poobedie!

Gio Caffe NitraGio Caffe NitraGio Caffe Nitra

Obsluha je milá, snaží sa splniť každé vaše prianie. Teplejší džús pre dieťa? Väčšiu vodu extra ku káve? Alebo si len tak pokecať? Dievča v bodkovanom ochotne splní vaše predstavy. V Gio sa vrásky nenosia, personál sa prijíma zrejme s úsmevom, ktorý nevie zísť.

Gio Caffe NitraGio Caffe Nitra

Gio Caffe Nitra

Gio Caffe Nitra

 

Viac info: Gio Caffe Nitra

Foto: Patrik Benik

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Simona Budinská

Vášnivý gurmán, mama troch detí, dvoch kníh a niekoľkých bedekrov. Náhody sú jej osudom, a tak pred rokmi vznikol projekt Kávičkári.sk. S nadšením sa venuje najmä víziám, kreovaniu na portáli, ale aj new biznis. Srdcovkou je aj vzdelávanie v oblasti gastronómie v rámci projektu Gastrolove a tvorbe osobnostného PR.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

0
Budeme radi za vaše názory, prosím zanechajte nám komentár.x