Zastávka plná kávy

 Zastávka plná kávy

 

Jedna z najdôležitejších dopravných tepien hlavného mesta, taká je Bajkalská ulica v Bratislave. Nestretávajú sa tu len všetky druhy dopravných prostriedkov, ale najnovšie aj milovníci kávy.

coffeein predajňa Bratislava

Miesto je veľmi strategické – hneď za autobusovou zastávkou. A veselo šteklí nosy cestujúcim lahodnou vôňou. Spájanie konceptov, tak moderné poslednú dobu, teraz dostalo ďalší rozmer. Coffeein, slovenskú kávu praženú na Slovensku od roku 2011, ste mohli už nejaký ten čas nájsť v blízkej Animus cafe. Teraz však obe značky prepojili svoje sily, aby svojím zákazníkom dopriali ten pravý  kávový pôžitok v príjemnom a útulnom prostredí. Tam, kde posedenia a debaty s priateľmi nemajú konca kraja, kde vládne priateľská atmosféra a každou návštevou získate nové poznatky nielen o káve.

káva v animus kaviarni

Značka Coffeein od Petra Szabá tu ponúka široký výber čerstvo upraženej kávy prostredníctvom svojho odberného miesta.  Spojila  dušu už zabehnutej kaviarne so svojim produktom. Majitelia Animusu svojím zákazníkom pripravia ich obľúbenú kávu a klienti si ju zas následne môžu vložiť do virtuálneho košíka – alebo aj toho naozajstného.

animus coffeein team

e-shop-coffeein

V novej prevádzke dominujú odtiene hnedej až mocca farby a na dverách si nemožno nevšimnúť anglický nápis „Grow from the inside“.

napis-na-stene

Interiér je doplnený veľkým gaučom ideálnym na posedenia s priateľmi a stoličkami z tmavohnedého dreva. V pozadí hrá prijemná a moderna hudba a na stole je položený nepečený koláčik vyrobený šikovnými rukami majiteľky kaviarne Animus.

nepečený koláčik animus kaviareň

Pohodlne sa usaďte, vypnite svoj mobilný telefón, doprajte si chvíľu pre seba a svojich blízkych či už vo forme debaty o radostiach a starostiach každého dňa, alebo si zahrajte svoju obľúbenú spoločenskú hru. K dispozícií sú aj knihy nielen o káve, ale aj o zaujímavostiach z rôznych oblastí života, ktoré nás obohatia.

knihy-o-kave

Ak sa ponáhľate do ruchu nášho malého veľkomesta, máte k dispozícií pohodlný servis „ To Go“ a k tomu vám „pribalia“ veľa pozitívnej energie a (ne)jeden veľký úsmev ako bonus. Majitelia kaviarne sa snažia o priateľské vzťahy so zákazníkmi, tak ako si ich budujú so svojimi dodávateľmi kávy, čajov, čokolády a vína. Základom je pôvod jednotlivého sortimentu, ktorý ponúkajú, dbajú na proces nákupu, spracovania, praženia a balenia kávy, ako aj ostatného sortimentu, ktorý ponúkajú v ručne vyrábanom lístku s intenzívnou vôňou kávy.

príprava alternatívnych kávových nápojov

Pre kávičkárov sú (okrem kávy) k dispozícií na predaj papierové filtre na alternatívne metódy prípravy, ručné mlynčeky kávy, porcelánové sety a rôzne druhy alternatívnych kávovarov ako napríklad V60, aeropress či koťogo. A vy si tak vychutnáte jednoducho dobrú kávu v milej atmosfére.

hario príprava kávy

 

 

Predajňu Coffeein a Animus kaviareň nájdete aj na facebooku.

 

Text: Augustína Markocsyová

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Guťka Markocsyová

Pôžitkárka, instaguru a organizačný mozog celého portálu. Naša Guťka plánuje všetky cesty, fotenia i články. A vďaka jej citlivému oku je výsledná podoba článkov taká, aká je. I sociálne siete také, aké sú.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články