Romantika na korze

Romantika na korze

Uprostred starodávnej ulice hlavného mesta, sa turisti klenú jeden cez druhého. Všímajú si zákutia našej metropoly na Dunaji, najmä Michalskú vežu, po ktorej celá ulica nesie názov. Ulicou sa vinú reštaurácie a krčmičky, také aké vidíte od Prahy po Košice. Najnovší prírastok medzi nimi, je však úplne iný.

 

terasa v centre Bratislavy Enjoy Coffeea

terasa v centre Bratislavy Enjoy Coffee

Romantická teraska pripomína skôr francúzske pobrežie, než rozpálené kamenné ulice mesta. Biely nábytok posadený na zelenej tráve pôsobí osviežujúco, ako ľad v chutnom nápoji. Odrazu máte chuť nasadiť si na seba klobúk a slnečné okuliare a vychutnať si dovolenkovú prímorskú atmosféru tohto mesta bez mora.

 

terasa v centre Bratislavy Enjoy Coffeea

 

Enjoy Coffe nepriamo núti užiť si život. Enjoy je o radosti, o vychutnaní si chvíle okamžiku, ktorá vôbec nemusí byť prchavá. Premeniť ju môžete na posedenie pri chutných raňajkách, zdravom obede, či organickom espresse značky Mallay.

 

raňajky enjoy coffee Bratislava

 

Raňajky sú zážitkom samým o sebe. Pokiaľ máte čas, zbehnite ráno do mesta a na zelenej teraske si dajte si sýte raňajky anglického gentlemana, alebo zvoľte jemnejší “lady” variant. Väčšina jedál je bio a z kvalitných surovín. Ráno má mesto svoju atmosféru a pomaly sa prebúdza. Spoločnosť vám budú robiť turisti, obyvatelia mesta, ale aj nadšenci centra. Keď náhodou zaprší, vyberte sa do vnútra.

 

raňajky v  Enjoy coffee Bratislava

 

Apropo, interiér. Ten vám pripomenie rozprávku o Alenke v ríši divov. Biele historické steny s anglickým soklom, skvelo doplňujú drobné dekorácie v podobe svietiacich domčekov, živých kvetov, či lámp a svietidiel z porcelánu pôvodne určeného na pitie.  Samozrejmosťou je aj detský kútik.

 

interiér Enjoy Coffee Bratislavainteriér Enjoy Coffee Bratislava

detský kútik Enjoy Coffee

 

Príprava jedál síce trvá trošku dlhšie, avšak počkať si na výsledok stojí za to. Najmä ak ste fanúšikmi zdravej stravy. V ponuke je pšeno, pohánka, šaláty i kozí syr. Zdravíčko nájdete aj medzi nápojmi. V kurze sú najmä freshe a smoothies.

 

smoothies enjoy coffee

 

Nezvyčajným doplnkom tohto bistra je aj predajná časť podniku, kde si môžete kúpiť pamiatku v podobe štýlového doplnku do domácnosti. Všetko vám zabalia do tašky s logom Enjoy Coffee Bratislava, teda máte peknú pamiatku na návštevu podniku, či samotnej Bratislavy.

 

Enjoy doplnky do domácnosti

Enjoy doplnky do domácnosti

 

Foto: Ondrej Bobek

 

 

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Simona

Simona Budinská

Vášnivý gurmán, mama troch detí, dvoch kníh a niekoľkých bedekrov. Náhody sú jej osudom, a tak pred rokmi vznikol projekt Kávičkári.sk. S nadšením sa venuje najmä víziám, kreovaniu na portáli, ale aj new biznis. Srdcovkou je aj vzdelávanie v oblasti gastronómie v rámci projektu Gastrolove a tvorbe osobnostného PR.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

0
Budeme radi za vaše názory, prosím zanechajte nám komentár.x
()
x