Domček ukrytý v parku

 Domček ukrytý v parku

 

Medická záhrada patrí k ikonám bratislavského Starého Mesta. Dá sa v nej prechádzať, čítať knihy, učiť sa i relaxovať alebo sa len bozkávať. Už dlhší čas dáva priestor aj pôžitkárom, ktorí si tam chodia vychutnať kávu či chutný domáci koláč. 

Domček Medická

Domček Medická je názov príjemnej, útulnej kaviarne s čarovnou atmosférou. V blízkosti je detské ihrisko, z ktorého za ozýva džavot, hlasný smiech, rozhovory mamičiek a debaty oteckov. Akoby tam bol od nepamäti. „Domček“, ako kaviareň familiárne nazývajú jej pravidelní návštevníci, privítal svojich prvých hostí v roku 2014 a odvtedy je otvorený denne, či je teplo a či dážď.

Domček Medikcá a detské ihrisko

Domček Medická

Kávičkári tu potešia svoje kávové bunky kávou značky Coffeein, ktorá lahodne rozvoniava po celej kaviarni. V ponuke je aj chutné Chai latte v rôznej podobe. Osviežia vás domáce limonády od výmyslu sveta, dokonca aj teplá limonáda s názvom „Jablkový zázrak“. Ale veď uvidíte sami, keď do Domčeka zavítate. Ani bio nadšenci neobídu naprázdno. Vyskúšať musíte bio lízanku a raw cukríky. Mňam!

Domček Medická káva Coffein a limonáda

coffeein káva

Bio kútik

Bio Raw kútik

Aký by to bol Domček bez detí! Tie sa môžu tešiť na detský kútik plný hračiek, farbičiek a farebných tulivakov. Vy sa zatiaľ zrelaxujete v jednom z pohodlných kresiel. A keď sa stane drobná nehoda, poteší prebaľovací pult, na ktorý v Domčeku taktiež mysleli.

detský kútik

detský kútik

Detský kútik hračky

Vychutnáte si dúšok z Bio čajov značky Sonnentor, nazývaných tiež „čaje dobrej nálady“. Domček Medická myslí aj na zdravie malých huncútov. Po náročnej hre načerpajú vitamíny a energiu z čerstvých štiav. Výber je naozaj široký, pomaranč, grapefruit, jablko, mrkva. Pre mamičky je pripravená vitamínová bomba v kombinácii so zázvorom. Čokomaniakom urobí radosť lahodná horúca čokoláda s domácou šľahačkou. Nezabúdajme ani na oteckov, počas ich “chlapskej-tato” jazdy určite ocenia vychladené pivečko. V ponuke nájdete aj nealko verziu.

Domček Medická

interiér

Domček sa nachádza v blízkosti Letnej čitárne a ponúka naozaj príjemnú atmosféru pre všetkých, malých aj veľkých návštevníkov. Je vhodný na krátkodobé úniky, ale pokojne môžete ostať celý deň. Ak vám v brušku začnú vyhrávať muzikanti nepríjemnú pieseň menom hlad, zaženie ju zapekaný domčekovský chlebíček, melódia a jej chuť sa prispôsobí podľa tónov, ktoré vám vyhrávajú. Pre detičky šunka a syr, pre gurmánov prosciutto, pre nemäsožravcov mozzarella a pre štipľavé jazýčky chorizo. Domček myslí na každého a nezabúda ani na vitamíny v podobe čerstvého šaláta.

Domčekovský zapekný chlebík

Čo by to bolo za magické miesto bez domácich koláčikov a lahodnej domácej zmrzliny. Ponuka je rôzna a často sa chuť kúzla v Domčeku mení. Nikdy vás teda neomrzí, naopak prekvapí a poteší. Tešiť sa môžete na rôzne druhy cheesecakes, ovocné koláče, cookies, Sacherovu tortu, croissanty, ale aj výber z bezlepkových a raw koláčov.

Koláčiky

zmrzlina

V Domčeku jednoducho plynie čas pomalšie. Veď sa príďte presvedčiť.

Domček Medická

Usilovne tu pracujú usmiate dievčatá ktoré ochotne splnia všetky vaše priania a poradia s výberom. V Domčeku vám radi zorganizujú aj narodeninovú oslavu, hlavne detské párty sú tu mimoriadne obľúbené. Domček je v skutku zázračný, jeho kúzla vás naozaj ohúria! Tak ako nás.

Team Domček Medická

detská oslava

Domček Medická nájdete aj na facebooku.

Text: Augustína Markocsyová

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Guťka Markocsyová

Pôžitkárka, instaguru a organizačný mozog celého portálu. Naša Guťka plánuje všetky cesty, fotenia i články. A vďaka jej citlivému oku je výsledná podoba článkov taká, aká je. I sociálne siete také, aké sú.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Prihlásiť sa na odber
Upozornenie na
guest
0 Komentárov
Vložené komentovanie
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše názory, prosím zanechajte nám komentár.x