Zdravíčko! V Auparku.

 Zdravíčko! V Auparku.

Na druhom brehu Petržalky vzniklo nezvyčajné spojenie. Nápadité Mercado a chutná Mlska sa spojili v jedinečnom a krásnom priestore v najobľúbenejšom petržalskom obchodnom centre. Spolu tak pripravujú mix zdravých jedál, za ktoré vás vaše brušká pochvália.

 

 

mercado a mlska aupark

 

Koncept, ktorý prepája pôvodne dve reštaurácie, je na Slovensku ojedinelý. Navyše ak ponúka aj dizajnový obchodík, kde si môžete zakúpiť niečo štýlové na pamiatku. A netýka sa to len varenia – napriek tomu, že nás očarili tanieriky Modranská, na ktorých sú servírované jedlá v Mlske. Okrem iného v obchodíku nájdete množstvo ďalších produktov od slovenských malovýrobcov, napríklad med od Pána Konárika, či obľúbené Pískacie tričká. Kde inde by mal takýto koncept začať, ak nie priamo v Mekke slovenského fashion, v Auparku?

 

dizajnový obchodík

dizajnový obchodík

 

Príchod do reštaurácií, ktoré sa primárne sústreďujú na zdravú stravu, je priam veľkolepý. Priamo na prvom poschodí, oproti schodom, ktoré vás navedú rovno do prevádzky. Minimálne vizuálne.

 

príchod mercado a mlska aupark

 

Ktorú časť si vyberieme? Mamičky s deťmi akoby automaticky odbočia do Mlsky. Detský kútik, i ponuka jedál, sú zárukou spokojnosti malého hosťa a zabezpečia tak chvíľku oddychu aj spokojnej maminke. Pokiaľ premýšľate čo si dať, skúste jednu z palaciniek. Veď kto by ich nemiloval? Navyše foodtrendsetterky iste potešia raw koláče od populárnej Zuzky Frešo a zdravé pudingy, ktoré sú pripravované v spolupráci so známou foodblogerkou Silviou Horeckou.

 

detský kútik Mlska

Mlska puding od Silvie Horeckej

 

Na opačnej strane prevádzky je Mercado.

 

mercado

 

Je pôvabné prepojené s Mlskou, tak, že miestami premýšľate, v ktorej časti sedíte. Pred vami dizajnový obchodík, ktorý láka k nákupom a za vami veľkolepý obraz mestskej prírody vo forme lukratívneho výhľadu. Musíme uznať, že dizajnéri využili potenciál priestoru a ponúkli hosťom efektné vizuálne prepojenie s blízkym Sadom Janka Kráľa.

 

mercado aupark

jedlo mercado

 

Merdaco je vhodné pre všetkých. Uponáhľaného biznismena, ale aj pre freelancera, ktorý si popri obede vybaví aj jeden zo svojich kreatívnych projektov. Výber jedál je pestrý a inovatívny. Na Menu sa aj v Mercade podieľala Silvia Horecká, ktorá mu venovala niekoľko svojich autorských receptov, vyberala lokálne a bio suroviny a školila personál, aby bol výsledok skutočne zdravý a priam terapeutický pre ľudské telo.  Pokiaľ však vedľa seba máte klasika, zvyknutého na vyprážaný syr s hranolkami, na Mercado si bude musieť zvyknúť, ale iste svoj výlet do sveta zdravia neoľutuje. Možno ho presvedčíte sviežou daily fresh ponukou, ktorá sa pravidelne mení, alebo ho pozvete na drink – ideálne zdravé smoothies s obsahom superfoods.

 

 

Text: Simona Budinská

Foto: Ondrej Bobek

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Odporúčané články

0
Budeme radi za vaše názory, prosím zanechajte nám komentár.x