Najkrajšie miesta na svadbu na Slovensku

 Najkrajšie miesta na svadbu na Slovensku

Medzinárodný deň žien je celosvetovou poctou všetkým ženám. 8. marec nám pripomína silu žien zjednocovať a meniť svet, v malom aj veľkom. Ak sa vám na ruke leskne prstienok a v diári hľadáte termín na svadbu, jediným svetom, ktorý chcete zjednotiť, je ten váš a vášho partnera. My sme sa vám v tom rozhodli pomôcť a pripravili sme si, (nielen) pre všetky ženy, prehľad tých najkrajších miest na svadbu na Slovensku.

1. Svadba v Galicia Nueva, Halič

Renesančno-barokový zámok v Haliči si toho pamätá viac ako dosť. Zažil doby rozkvetu, aj hlbokého úpadku. Napriek všetkým okolnostiam, ktorým musel tento unikátny priestor čeliť, prišli, našťastie, časy, počas ktorých sa chátrajúci zámok vďaka citlivej rekonštrukcii premenil na prepychový zámocký hotel, ktorého znovu nadobudnutú krásu si ctia nielen miestni. Obdivujú ho turisti z rôznych končín sveta a s obľubou využívajú hostia, ktorí vedia oceniť nielen prekrásne prostredie, kde sa im podarí na pár chvíľ uniknúť od reality bežných dní, ale aj gurmáni či tí, ktorí si potrpia na perfektný servis a služby na vysokej úrovni.

 

svadba
Renesančno-barokový zámok v Haliči s obľubou využívajú hostia, ktorí vedia oceniť nielen prekrásne prostredie, ale aj gurmáni či tí, ktorí si potrpia na perfektný servis a služby na vysokej úrovni.

Pôvodné sídlo aristokracie sa dnes oprávnene pýši nielen prívlastkom najromantickejší hotel Európy. Hotel je určený pre všetkých, ktorí vyhľadávajú mierne aktívny oddych v pokojnom prostredí. K dispozícii je 50 izieb a apartmánov, ktoré sú každá unikátom svojho druhu. A nielen svojím názvom. Zariadené sú v rôznych historických a umeleckých štýloch. Zámok je svojím puncom luxusu a noblesy priam predurčený na tú najkrajšiu svadbu. Privátne salóniky s komornou atmosférou, väčšie honosné sály alebo jedinečný priestor presklenej dvorany Arcadia navodia dokonalú čarovnú kulisu vášmu svadobnému dňu.

Galicia Nueva - zimná svadba
Zámok Galicia Nueva je svojím puncom luxusu a noblesy priam predurčený na organizáciu svadieb.

Kapacita priestorov v Galicia Nueva:

 • Zámocká dvorana Arcadia: od 70 až 250 osôb
 • Reštaurácia Rosalia: od 20 do 50 osôb
 • Župná sieň: od 40 do 70 osôb
 • Vináreň Nicolaus: od 20 do 50 osôb
 • Komora haličského kráľovstva: od 10 do 20 osôb

Ľuboš Rácz: „Práca v bare nie je zamestnanie, ale remeslo. Chce to niečo navyše, silnú osobnosť, vystupovanie a etiketu, nielen znalosti“

Čítať viac >

 

2. Svadba v Šimák Zámok Pezinok, Pezinok

Bol ruinou, ktorá robila vrásky na čele mnohým Pezinčanom. Pri krásnom parku stál zámok, ktorý posmeľoval ku snívaniu i predstavám o dávnych pánoch a romantických časoch. Bol vodným hradom i sídlom Pálffyovcov. A neskôr, roky rokúce, tento zámok postavený v 13. storočí, chátral. Kým neprišiel Štefan Šimák so svojimi synmi a nesplnil si sen. Sen, ktorý tu nechal ďalším generáciám.

veľkonočný pobyt
Šimák Zámok Pezinok je jeden z najreprezentatívnejších priestorov, v ktorých si môžete dopriať rozprávkovú svadbu.

 

Unikátnym priestorom Šimák Zámku je Zlatá sála Kataríny Pálffy, ktorá v minulosti slúžila ako nahrávacie štúdio spoločnosti Opus. A dnes? Dnes je to najreprezentatívnejší priestor, v ktorom si môžete dopriať rozprávkovú svadbu. O svadobnú výzdobu sa postarajú 8 metrov vysoké stropy, krištáľové lustre, pričom najväčší z nich meria až 3 metre, ale aj barokové zrkadlo či štuková výzdoba zo zlata. Perličkou je zrekonštruovaná zámocká kaplnka, ktorá je vhodná na intímnejšie oslavy.

Šimák Zámok Pezinok Zlatá Sála
O svadobnú výzdobu sa postarajú 8 metrov vysoké stropy, krištáľové lustre, pričom najväčší z nich meria až 3 metre, ale aj barokové zrkadlo či štuková výzdoba zo zlata.

Kapacita priestorov v Šimák Zámok Pezinok:

 • Kaplnka Sv. Františka z Assisi: 30 osôb
 • Zlatá sála Kataríny Pálffy: 200 hostí
 • Rytierska sála Jána Krušiča: 50 hostí

3. Svadba v Kaštieľ Pálffy, Svätý Jur

Koncept, aký by ste v hlavnom meste márne hľadali, našiel svoje miesto v starobylom mestečku blízko Bratislavy, vo Svätom Jure. A hoci by sa neznalému návštevníkovi obce mohlo zdať, že sa nachádza v dedinke povýšenej na mesto, nie je to tak. Prvá písomná zmienka pochádza už z roku 1209, kedy kráľ Ondrej II. povýšil Svätý Jur z osady na trhové mesto. Ale späť ku kaštieľu. Ten históriou dýcha. Odkazuje najmä na šľachtický rod Pálffyovcov a kráľovský rod Habsburgovcov, ktoré do osudov našej krajiny významne zasiahli.

Pálffy Kaštieľ Svätý Jur
Pre páry, ktoré si chcú povedať svoje ánov nezabudnuteľnom prostredí, ponúka Kaštieľ Pálffy jedinečnú kombináciu elegancie a historického šarmu

Kaštieľ Pálffy, perla Svätého Jura, sa dnes môže popýšiť modernými prvkami plynule zapadajúcimi do historického rámca. Či už hovoríme o luxusných apartmánoch s názvami uhorských šľachticov, vynikajúcej reštaurácii s rakúsko-uhorskými špecialitami, alebo o vinárstve a pivovare, poskytuje toto miesto dokonalú symbiózu tradície a súčasnosti. Pre páry, ktoré si chcú povedať svoje áno v nezabudnuteľnom prostredí, ponúka Kaštieľ Pálffy jedinečnú kombináciu elegancie a historického šarmu. S možnosťou organizácie svadobného obradu v zámockej kaplnke, hostiny v štýlových salónoch, alebo pod holým nebom v rozľahlom zámockom parku, sa stáva ideálnym miestom pre svadbu snov.

Kaštieľ Pálffy svadba

svadba
Kaštieľ Pálffy, perla Svätého Jura, sa dnes môže popýšiť modernými prvkami plynule zapadajúcimi do historického rámca.

Kapacita priestorov v Kaštieľ Pálffy:

 • Sála Pro Rege et Patria: 130 hostí
 • Arte restaurant: 24 hostí
 • Reštaurácia Hostinec Palatín: 40 hostí
 • Farná: 90 hostí

4. Svadba v Hotel Lomnica, Tatranská Lomnica

V srdci Vysokých Tatier sa vypína Hotel Lomnica, majestátna stavba, ktorú v roku 1893 navrhol architekt Gedeon Majunke. Spája v sebe neorenesančný štýl s detailmi švajčiarskeho štýlu a hrdo nesie prívlastok Prvá dáma Tatier. Tento hotel bol od svojich počiatkov viac než len ubytovacím zariadením, stal sa spoločenským centrom pre rakúsko-uhorskú šľachtu a významnou kultúrnou križovatkou. Jeho steny načúvali rozhovorom vysokých štátnych úradníkov, umelcov a dokonca boli svedkami tajných zastávok cisárskeho páru Alžbety Bavorskej, známej ako Sissi, a Franza Jozefa I. Pri rekonštrukcii sa tak, prirodzene, vychádzalo predovšetkým z historických faktov, keďže hotel bol pôvodne postavený pre rakúsko-uhorskú šľachtu v období vládnutia dynastie Habsburgovcov.

Hotel Lomnica svadba
Ak túžite po svadbe pod Tatrami, hotel Lomnica ponúka rodinnú atmosféru, dokonalé kulinárske špeciality i famózne drinky.

Hotel Lomnica svadba

Dnes sa tento 5-hviezdičkový hotel pýši tradičnou noblesou, ktorá mu od nepamäti patrila a ponúka kombináciu služieb, kvalitnej gastronómie a priestoru, ktorý ukazuje atmosféru Tatier spred 120 rokov. Ak túžite po svadbe pod Tatrami, hotel Lomnica ponúka rodinnú atmosféru, dokonalé kulinárske špeciality i famózne drinky. Noblesné priestory hotela sú priam predurčené stať sa nádhernou svadobnou sálou.

reštaurácia Sissi hotel lomnica
Hotel Lomnica hrdo nesie prívlastok Prvá dáma Tatier. Pýši sa tradičnou noblesou, ktorá mu od nepamäti patrila a ponúka kombináciu služieb, kvalitnej gastronómie a priestoru, ktorý ukazuje atmosféru Tatier spred 120 rokov.

Kapacita priestorov v Hotel Lomnica:

 • Kaviareň Mozart: 120 hostí
 • Reštaurácia Sissi: 100 hostí
 • Reštaurácia Franz Josef: 30 hostí
 • Výstavná miestnosť Galérie: 20 hostí

5. Svadba v Château Gbeľany, Gbeľany

V objatí prírody Národného parku Malá Fatra, len na skok od Žiliny, sa vyníma barokový kaštieľ Château Gbeľany. Majestátna budova s prvkami renesancie, obklopená anglickým parkom, prešla citlivou rekonštrukciou pod prísnym dohľadom pamiatkárov, historikov, dizajnérov a odborníkov z rôznych odvetví. Od roku 2016 si tu hostia môžu užívať dotyk luxusu a pokojného prostredia, ktoré je akýmsi útočiskom pred rýchlosťou každodenného života. Ponúka pohodlie nadštandardne zariadených izieb s puncom luxusu a špičkovú gastronómiu. Pýši sa moderným a priestranným wellness centrom. Historickú atmosféru dotvárajú umelecké diela, obrazy a nábytok, ktoré dominujú interiéru kaštieľa.

svadba-Château-Gbeľany
Ak túžite po svadbe pod holým nebom, nádherný park kaštieľa Château Gbeľany je ideálnym miestom.

Ak túžite po svadbe pod holým nebom, nádherný park kaštieľa Château Gbeľany je ideálnym miestom. Svoje čaro bude mať aj v historických salónikoch, konferenčnej miestnosti či v modernej reštaurácii BELENE, ktorá sa postará o výnimočné jedlo na každej svadobnej hostine v kaštieli. Či už plánujete malú alebo veľkú svadbu, svadba v Château Gbeľany je jedinečným a nezabudnuteľným zážitkom.

Château Gbeľany
Barokový kaštieľ Château Gbeľany ponúka pohodlie nadštandardne zariadených izieb s puncom luxusu a špičkovú gastronómiu.

Kapacita priestorov v Château Gbeľany:

 • Reštaurácia BELENE: 60 hostí
 • Konferenčná sála: 160 hostí
 • Historické salóniky kaštieľa: 30 hostí

6. Svadba v Castel Mierovo, Mierovo

Castel Mierovo, klenot barokovo-klasicistickej architektúry z 18. storočia, v sebe ukrýva históriu šľachtických rodín a vekmi preverenú eleganciu. V roku 1746 nechala kaštieľ postaviť šľachtická rodina na čele s Pálom Jeszenákom. V 20. storočí budova slúžila ako sídlo školy, škôlky či ako byty pre miestnych. Kaštieľ však začal chátrať, až kým sa v roku 1996 nedostal do tých správnych rúk.

Okúzľujúcemu exteriéru Castel Mierovo dominuje očarujúca záhrada plná zelene a kvetinových záhonov.

Po citlivej rekonštrukcii, ktorá ponechala historický ráz kaštieľa, sa zmenil na penzión s reštauráciou. Hostia si tu môžu vychutnať pokoj a krásu historických priestorov, doplnených moderným komfortom. Vďaka elegantnému interiéru a okúzľujúcemu exteriéru, ktorému dominuje očarujúca záhrada plná zelene a kvetinových záhonov, je Castel Mierovo vyhľadávanou svadobnou lokalitou.

Svadba - kaštiel
Barokovo-klasicistický Castel Mierovo je vyhľadávanou svadobnou lokalitou.

Kapacita priestorov v Castel Mierovo:

 • Reštaurácia: max. 70 osôb,
 • Salónik: max. 14 osôb,
 • Terasa: max. 50 osôb,
 • Exteriérový stan: max. 70 osôb

7. Svadba v Kaštieľ Voderady, Voderady

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu, architektúru a kultúru, návšteva Kaštieľa Voderady predstavuje skutočný zážitok. Prevedie vás minulosťou a okamžite vás pohltí atmosférou dobového šľachtického života. Kaštieľ Voderady je impozantná historická stavba, ktorej najstaršie časti sa datujú do druhej polovice 17. storočia. Vďaka citlivej rekonštrukcii nových majiteľov kaštieľ znovu ožíva – s novou radosťou, eleganciou a pôvabom, avšak s rešpektom k pôvodnému duchu.

Kaštieľ Voderady je impozantná historická stavba, ktorej najstaršie časti sa datujú do druhej polovice 17. storočia. Vďaka citlivej rekonštrukcii nových majiteľov kaštieľ znovu ožíva – s novou radosťou, eleganciou a pôvabom, avšak s rešpektom k pôvodnému duchu.

Tento architektonický a historický skvost sa stáva obľúbeným miestom pre oddych, gurmánske zážitky, ako aj pre spoločenské a firemné podujatia. Kaštieľ Voderady, so svojou bohatou históriou, ponúka príležitosť vrátiť sa v čase, do éry šľachticov a kráľov. Vďaka láskyplnej renovácii sa z chátrajúcej ruiny stal skvost, kde moderný komfort dopĺňa historickú eleganciu.

Návštevníci kaštieľa Voderady môžu obdivovať fresky, vzácne kusy nábytku a umelecké diela, ktoré zdobia interiér.

Každá miestnosť, od salónikov po reštauráciu, je dôkazom nezlomnej snahy zachovať pôvodný charakter kaštieľa. Návštevníci môžu obdivovať fresky, vzácne kusy nábytku a umelecké diela, ktoré zdobia interiér. Premyslené detaily, elegantné priestory a punc luxusu dodávajú tomuto kaštieľu priam rozprávkovú atmosféru a robia z neho miesto ako stvorené na svadbu.

Kapacita priestorov v Kaštieľ Voderady:

 • Reštaurácia: 70 miest
 • Zrkadlová sála: 40 miest
 • Erbová sála: 70 miest
 • Slávnostná jedáleň: 20 miest
 • Nádvorie: 200 – 250 miest

Veríme, že vás náš prehľad najkrajších miest na svadbu na Slovensku inšpiroval. Na záver vám chceme popriať, aby bol váš Veľký deň krásny, plný lásky a radosti a aby spomienky, ktoré si z neho odnesiete, boli rovnako vzácne a jedinečné ako samotné miesto, ktoré ste si vybrali.

Text: Simona Budinská

Foto: archív kávičkári.sk

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Simona Budinská

Vášnivý gurmán, mama troch detí, dvoch kníh a niekoľkých bedekrov. Náhody sú jej osudom, a tak pred rokmi vznikol projekt Kávičkári.sk. S nadšením sa venuje najmä víziám, kreovaniu na portáli, ale aj new biznis. Srdcovkou je aj vzdelávanie v oblasti gastronómie v rámci projektu Gastrolove a tvorbe osobnostného PR.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články