Castel Mierovo – miesto s pridanou historickou hodnotou

 Castel Mierovo – miesto s pridanou historickou hodnotou

Keď prejdete veľkou kovanou bránou, ocitnete sa na mieste, ktoré si získa nielen vašu pozornosť, ale i srdce. Castel Mierovo síce neohúri veľkolepou rozlohou, ohromí však svojím charakterom. Citlivá rekonštrukcia ponechala historický ráz kaštieľa, no zároveň dodala priestorom nové kvality v podobe špičkových služieb. I keď vďaka elegantnému interiéru a okúzľujúcemu exteriéru, ktorému dominuje zeleň a kvetinové záhony, je Castel Mierovo vyhľadávaným svadobným miestom, ponúka oveľa viac. Vďaka komplexnému servisu a útulnej atmosfére je perfektným miestom nielen na rodinné oslavy, ale aj firemné a biznisové podujatia či školenia.

Castel Mierovo-eventy-svadby
Castel Mierovo spája útulné ineriérové priestory a krásnu záhradu. Spolu so širokou ponukou služieb je nielen vysnívaným svadobným miestom, ale aj ideálnym priestorom na oslavy, podujatia a školenia.

Príbeh znovuzrodenia kaštieľa Castel Mierovo

História tohto barokovo-klasicistického kaštielika siaha až do 18. storočia, kedy ho dala v roku 1746 postaviť šľachtická rodina na čele s Pálom Jeszenákom. Neskôr sa ocitol v rukách ďalších známych a významných rodín, akými boli napríklad Apponyiovci či Wiener-Veltenovci z Viedne. V 20. storočí zase budova slúžila obci ako sídlo školy, škôlky či ako byty pre miestnych. Kaštieľ však začal chátrať, až kým sa v roku 1996 nedostal do tých správnych rúk. Láskyplných a odhodlaných rúk historičky umenia Kornélie Nagyovej a jej rodiny, ktorá sa pustila do citlivej, no náročnej rekonštrukcie. O desať rokov však pozbierali plody svojej práce a brány kaštieľa otvorili aj pre verejnosť.

Castel Mierovo-eventy-svadby-exteriér
Toto nádherné miesto je výsledkom tvrdej práce odhodlaných žien a ich rodiny. Júlia Végh Nagy, executive manažérka a staršia dcéra majiteľky Kornélie Nagyovej, sa stará o chod kaštiela a eventy.

Za všetkým hľadaj ženy. Ženy z rodu Nagyovcov

Dnes sa o tento historický skvost starajú dcéry pani Nagyovej, Júlia Végh Nagy a Annamária Wurster Nagy, pričom každá z nich zastáva dôležitú, nenahraditeľnú úlohu. I keď na rôznych frontoch. Júlia s vyštudovaným právom sa stará o chod kaštieľa a hladký priebeh eventov, zatiaľ čo z geografky Annamárie sa stala vychýrená šéfcukrárka vlastnej cukrárenskej výroby – Castel Mierovo Bakery.

Castel Mierovo-eventy-svadby-bakery-cukráreň
Okrem penziónu a reštaurácie tu nájdete aj Castel Mierovo Bakery, cukrárenskú výrobňu, ktorú má pod palcom Annamária Wurster Nagy, mladšia dcéra majiteľky.

Za ciltivo zrekonštruovanou historickou budovou sa skrýva kus veľkej práce a rodinného nasadenia. Pôvodne chceli budovu využívať na prevádzkovanie penziónu a reštaurácie, ale exkluzívne priestory a očarujúca záhrada toto miesto predurčili na to, aby sa tu písali príbehy. A tak začali organizovať aj svadby a rôzne eventy.

Svadby, oslavy i školenia s historickou atmosférou

Castel Mierovo je mimoriadne obľúbenou a vyhľadávanou svadobnou lokalitou. Okrem toho, že nevestám plnia sny o dokonalej svadbe, splnia aj predstavy o eventoch rôzneho charakteru. Rodinné, neformálne stretnutia, ale aj firemné akcie a školenia. Priestory, ktorých veľkosť je skromnejšia, sú v tomto prípade veľkou výhodou. Vďaka tomu pôsobia útulne a z každého rohu a zákutia cítiť rodinnú atmosféru. Či už hovoríme o nádhernej záhrade plnej zelene, stromov a kvetinových záhonov, alebo o interiéri dýchajúcom históriou a umením.

Castel Mierovo-eventy-svadby-exteriér
Všetko na jednom mieste – reštaurácia, ubytovanie, interiérové i exteriérové priestory. Castel Mierovo skrýva mnoho zákutí.
Vila Astória

Vila Astória - ikona medzivojnovej architektúry v službách gastronómie

Čítať viac >

Je jedno, či toto miesto navštívite cez víkend, alebo počas pracovného týždňa. Je veľká pravdepodobnosť, že natrafíte na práve prebiehajúci event. Celoročne organizujú svadby, ktoré vďaka kompletnému servisu vyzerajú ako z rozprávky. Popritom vám vystroja rodinnú oslavu, pripravia vám firemnú akciu, školenie či teambuilding.

Castel Mierovo – všetko potrebné naservírované ako na podnose

Keď povieme, že Castel Mierovo ponúka kompletný servis, myslíme tým naozaj všetko. Ubytovať sa môžete v jednej zo 7 izieb či v jednom z 2 apartmánov. Priestranné izby s nadčasovou eleganciou sú komfortne zariadené, rozmiestnené na dvoch poschodiach a ponúkajú kapacitu 30 lôžok. Samozrejmosťou sú eventové priestory vybavené ozvučením, osvetlením a potrebnou technikou, ako dataprojektor, plátno, flipchart či tlačiareň. V diskrétnom salóniku s kapacitou do 14 miest a v miestnosti s kapacitou do 70 miest vám pripravia akciu šitú na mieru podľa vašich požiadaviek. Výhodou sú aj gastronomické služby na vysokej úrovni – sladké a slané občerstvenie, obedové menu, coffee break, ale aj slávnostné večere.

Castel Mierovo-eventy-svadby-školenia
Svadby, rodinné oslavy, ale aj firemné eventy a školenia. Vďaka kompletnému vybaveniu vám ušijú všetko priamo na mieru.

Gurmánsky pôžitok na druhú – vlastná reštaurácia i cukráreň

Reštaurácia funguje formou rezervácií à la carte, pričom menu je tvorené sezónne, primárne z lokálnych produktov zo Žitného ostrova. Regionálne jedlá servírujú s nápadom, v modernom prevedení a vo vizuále, ktorý poteší už na prvý pohľad. Kuchyňa pod vedením Ladislava Gányovicsa, ktorý tu kraľuje už viac ako 10 rokov, sa postará o špičkové menu pripravené na mieru. Nezabúda sa ani na hostí s potravinovými intoleranciami, vegetariánov či vegánov.

Castel Mierovo-eventy-svadby-kuchyňa-reštaurácia
O skvelé jedlá sa stará Ladislav Gányovics. Ten je súčasťou Castel Mierovo už viac ako desať rokov.

Okrem toho sa však Castel Mierovo môže pochváliť aj vlastnou cukrárenskou výrobou Castel Mierovo Bakery pod vedením Annamárie Wurster Nagy. Váš firemný event tak môžete posunúť o úroveň vyššie a pripraviť pre zúčastnených sladkú bodku či trendový candy bar.

Castel Mierovo v kocke

Ak nehľadáte iba bezduchý priestor, ale, naopak, miesto, ktoré má historickú hodnotu, Castel Mierovo splní vaše očakávania. Kaštieľ v barokovo-klasicistickom štýle ponúka pod jednou strechou ubytovanie, organizovanie svadieb, rodinných a firemných eventov, ako aj vynikajúcu gastronómiu. Vďaka citlivej rekonštrukcii si Castel Mierovo napriek prvkom modernosti zachoval svojho historického ducha. Dýcha rodinnou atmosférou a i keď ide o menší kaštieľ, je naplnený veľkou dávkou útulnosti a srdečnosti. Atraktívne priestory interiéru a očarujúca záhrada robia z Castela Mierovo miesto, na ktorom budú vznikať nové príbehy, priateľstvá, zážitky i pracovné príležitosti.

Castel Mierovo-eventy-svadby
Castel Mierovo je miesto s rodinnou atmosférou, kompletným servisom a zároveň dávkou elegancie a nežnosti. Ako stvorené na event akékohoľvek druhu.

V Castel Mierovo viete zorganizovať váš vlastný event. Kapacita ponúkaných priestorov:

  • reštaurácia: max. 70 osôb,
  • salónik: max. 14 osôb,
  • terasa: max. 50 osôb,
  • exteriérový stan: max. 70 osôb.

+421 903 838 243

[email protected]

www.castelmierovo.sk

Mierovo 20, 930 41 Mierovo

Článok bol vytvorený v spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Trnavský kraj.

Castiel Mierovo nájdete aj na Facebooku a Instagrame.

Text: Dominika Noskovičová
Foto: Dominika Noskovičová, Ondrej Bobek, archív hotela

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Dominika Noskovičová

http://www.kavickari.sk

Tvor tvorivý s vášňou k písaniu, foteniu a iným kreatívnym aktivitám. Svoje študijné kroky smerovala k štúdiu divadelných, filmových a mediálnych vied na Viedenskej univerzite. A vďaka Kávičkárom mohla tieto svoje vášne spojiť s ďalším pôžitkom, akým je kvalitná káva. Inšpiráciu a múzu hľadá vo všedných veciach. Svet rada objavuje cez hľadáčik fotoaparátu, zaznamenáva s perom v ruke a vychutnáva s kvalitnou kávou v ruke. Ako každá žena a mama sa točí v nekonečnom kolotoči. Preto vyhľadáva činnosti, ktoré ju bavia a napĺňajú. Na Kávičkári.sk má Dominika na starosti najmä sekciu "Pražiarne", ktorej dodáva jej osobitý ráz a vzhľad. Ako autorka románu však svoju kreatívnu dušu potešuje aj tvorbou rozhovorov, či iných článkov na našom portáli.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články