Majestátna Galicia Nueva, zámocký hotel**** : Miesto, kde sa minulosť prepája s prítomnosťou

 Majestátna Galicia Nueva, zámocký hotel**** : Miesto, kde sa minulosť prepája s prítomnosťou

Klenot Novohradu, hrdo sa týčiaci nad obcou Halič nemožno prehliadnuť. Postavený bol na pozadí bohatých udalostí dejín a napriek nie ľahkým časom sa dokázal znovu zrodiť s noblesou, ktorú na tomto mieste cítiť naozaj na každom kroku. Jedinečná atmosféra zámockého hotela Galicia Nueva ohúri okamžite po prekročení okázalej vstupnej brány. Pripravte sa na dávku histórie, ktorá sa dokonalo snúbi so súčasnosťou.

Galicia Nueva

Najromantickejší hotel Európy

Renesančno-barokový zámok v Haliči si toho pamätá viac ako dosť. Zažil doby rozkvetu, aj hlbokého úpadku. Napriek všetkým okolnostiam, ktorým musel tento unikátny priestor čeliť, prišli našťastie časy, počas ktorých sa chátrajúci zámok vďaka citlivej rekonštrukcii premenil na prepychový zámocký hotel, ktorého znovu nadobudnutú krásu si ctia nielen miestni. Obdivujú ho turisti z rôznych končín sveta a s obľubou využívajú hostia, ktorí vedia oceniť nielen prekrásne prostredie, kde sa im podarí na pár chvíľ uniknúť od reality bežných dní, ale aj gurmáni a tí, ktorí si potrpia na perfektný servis a služby na vysokej úrovni.

Zámocký hotel Galicia Nueva
Zámok chátral až do roku 2005, kedy sa jeho noví majitelia, spoločnosť IMET, a. s., rozhodli zachovať chuť histórie a pristúpili k rozsiahlej a citlivej rekonštrukcii.

Zašlý lesk aj prinavrátená krása Galicia Nueva

V priebehu storočí sa na vzhľade zámku, ktorého história siaha až do 12. storočia podpísali povstania, vojny či necitlivé zaobchádzanie. Zaujímavosťou je, že od konca 16. storočia patril jednému z najstarších uhorských rodov Forgáčovcom, ktorého žijúci členovia sa pri špeciálnych príležitostiach do zámockého hotela s láskou vracajú. Hoci chátral až do roku 2005, našťastie prišlo obdobie, kedy sa jeho noví majitelia, spoločnosť IMET, a. s., rozhodli zachovať chuť histórie aj pre ďalšie generácie a pristúpili k rozsiahlej, najhonosnejšej, za to však citlivej rekonštrukcii. Kultúrna pamiatka získala po obnove novú tvár. Autentickú a nezameniteľnú. Jednoducho tvár, ktorá sa nedá k ničomu prirovnať, treba ju len vidieť a zažiť.

Galicia Nueva
Zámku dominuje  dvorana Arkádia, s mimoriadne efektnou presklenou kupolou.

S očami na stopkách a v nemom úžase na každom kroku

Presne tak by sa dal opísať pocit, ktorý zažijete, keď prejdete bránami zámockého hotela. Je obklopený nielen rozsiahlym parkom s rozáriom, lesoparkom s rybníkom a zámockou záhradou, ktoré majú v každom ročnom období neopísateľné čaro. Zámku dominuje  dvorana Arkádia, s mimoriadne efektnou presklenou kupolou. Vznešene pôsobí dvojkrídlové schodisko, po ktorom sa dostanete azda k najväčšiemu historickému klenotu zámku, ktorou je bez pochýb Župná sieň.

Župná sieň
Župná sieň sa pýši nielen najrozsiahlejšou freskovou výzdobou. Vlastne, slovami sa nedá opísať, koľko histórie a krásy ukrýva.

Po otvorení dvojkrídlových dverí vstúpite naozaj do sveta z čias dávno minulých. Pred očami sa vynoria nielen umelecké diela, či majestátny stôl s kreslami hodnými zámku, ale aj rokokové kachľové pece zdobené zlatým ornamentom. Pýši sa tiež najrozsiahlejšou freskovou výzdobou na území dnešného Slovenska. A ak na chvíľu zapochybujete, či ste sa neocitli na kráľovskom dvore, garantujeme vám, že tento pocit zažijete ešte niekoľko krát.

Oddych bez rušivých vplyvov masovej turistiky

Pôvodné sídlo aristokracie sa dnes oprávnene pýši nielen prívlastkom najromantickejší hotel Európy. Nájsť by sme ich mohli hneď niekoľko, skúsme však dať šancu ohodnotiť ho hosťom, pre ktorých je plne k dispozícii už od roku 2016. Hotel je určený pre všetkých, ktorí vyhľadávajú mierne aktívny oddych v pokojnom prostredí. K dispozícii je 50 izieb a apartmánov, ktoré sú každá unikátom svojho druhu. A nielen svojim názvom. Zariadené sú v rôznych historických a umeleckých štýloch.

Galicia Nueva - ubytovanie
Čo izba, to prekvapenie a úplne iný štýl zariadenia. Vyspite sa skutočne ako na zámku.

Od gotiky cez renesanciu, rokoko, barok, empír až po provensálsky štýl. Ak ste si doteraz mysleli, že nasať dokonalú atmosféru dávnej histórie sa vám podarí už len pri sledovaní rozprávok, v Galicia Nueva si rozprávkový sen jednoducho môžete splniť. V spojení s antickým wellness, miestom, kde sa môžete nechať rozmaznávať masážami, telovými a tvárovými ošetreniami, oxygenoterapiou, suchou hydroterapiou či andulačnou terapiou prežijete chvíle, ktoré možno pokojne označiť za vrchol relaxu a harmónie.

Galicia Nueva - wellness
Antické wellness v zámockom hoteli Galicia Nueva láka na dokonalý oddych s dávkou luxusu.

Gastronomický a kultúrny zážitok, ktorý sa neodmieta

Zámocká reštaurácia Rosalia s plochou klenbou a bohatou štukovou výzdobou prináša potešenie aj na taniere svojich hostí. Miesto, kde sa opäť raz spája história so súčasnosťou, pošteklí chuťové poháriky aj tých najväčších gurmánov. Veď predsa tradičné recepty s modernými prvkami hotelovej kuchyne si treba užiť rovnako, ako šálku kvalitnej kávy a výnimočného dezertu s odkazom na tradície.

Zámocký hotel
Nabažiť sa atmosféry, neprehliadnuteľných detailov a kvalitných služieb sa naozaj nedá za pár minút ani hodín.

Je len na vás či sa pohodlne usadíte v Rosalii, v zámockej dvorane Arcadia alebo pozvite najbližších na pohár vína do vinárne Nicolaus či privátneho baru Kupola. K dispozícii je aj útulný klub v štýle Chesterfield – Piper klub, kde zažijete dokonalosť tradičnej elegancie a luxusu v anglickom štýle. Zákutí, ktoré prepychový hotel Galicia Nueva ponúka je naozaj viac ako dosť.

Galicia Nueva - reštaurácia
Pri návšteve reštaurácie Rosalia môžete očakávať skutočne nezabudnuteľný zážitok. Spojením histórie a súčasnosti dokáže táto reštaurácia poštekliť chuťové poháriky, vtiahnuť do veľkolepej atmosféry a ponúknuť gastronómiu, spájajúcu tradičné recepty s modernými prvkami hotelovej kuchyne.
V Galicia Nueva sme sa pokochali nielen priestorom, ale aj nad týmto skvostným dezertom.

Svadba na zámku Galicia Nueva v každom ročnom období

Mimochodom, nebola by škoda, keby ste si čaro tohoto honosného priestoru  nechali len pre seba? Pozvite svojich hosti, rodinu či priateľov na zámok neobmedzených možností. Zámocký hotel je ideálny miestom na romantické svadby. A nech vás ročné obdobie či počet hostí nijak nelimitujú. Priestor sa nájde pre okázalú hostinu, ale aj tú intímnu, v kruhu pár desiatok ľudí.

Galicia Nueva, zámocký hotel**** je stelesnením luxusu, kvality a neopakovateľných zážitkov, na ktoré sa nezabúda. Medzi také patrí jednoznačne aj svadba.

Zámocký hotel je tiež ideálnym miestom pre veľkolepé plesy, štýlové kongresy, rokovania,  koncerty či dokonca divadelné predstavenia, ktoré sa tu pravidelne konajú a prinášajú náboj výnimočnosti.

Galicia Nueva, zámocký hotel**** je zárukou luxusu, pohodlia aj neopakovateľnej atmosféry, ktorá vás vráti v čase. Veď nakoniec, čas a spomienky sú to najcennejšie, čo máme.

Spomienková stena
V hoteli nájdete aj stenu s fotografiami množstva významných osobností, ktoré strávili jedinečné chvíle na magickom mieste, v prostredí zámockého hotela Galicia Nueva.

 

Galicia Nueva, zámocký hotel**** nájdete aj na Instagrame a Facebook-u.

 

Text: Miška Krivdová

Foto: Rudolf Sladkovský

 

 

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Michaela Krivdová

Neexistujú výzvy, pred ktorými cúvne a každú z nich berie ako skúsenosť či zážitok, ktoré vždy dokonale zapadnú do jej skladačky. Skladačky kreativity a nadšenia, so štipkou estetična a dokonalej organizácie. Ideálne s rannou kávou či pohárom dobrého vína v ruke.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články