Top hotely pre lyžiarov

 Top hotely pre lyžiarov

 

Slovensko ponúka nespočetne veľa možností, ako stráviť voľný čas. Počas zimy, keď nás Perinbaba poteší snehovou prikrývkou si môžeme dopriať zimné športy. A keď si ich vychutnáme v spojení s dobrým hotelom, máme tie najlepšie predpoklady na úžasný dovolenkový čas. My sme si pre vás pripravili Top hotely pre lyžiarov a pôžitkárov v jednom.

 

Village Resort Hanuliak, Belá

Lyžovačku v blízkej a obľúbenej Vrátnej doline si môžete vychutnať v spojení s týmto skvelým hotelom. Prírodné materiály, kombinácia dreva a nenásilné farebné odtiene sú v symbióze s prírodou a okolitým svetom. Čerstvý vzduch, pokoj a predovšetkým kvalitné službyochotný personál dotvárajú “dušu” hotela. Srdce hotela stvorili sami majitelia rezortu. Celý hotel si navrhli sami. Ich dotyk nájdete všade. Samozrejmosťou je skvelá gastronómia, perfektné vybavené wellness, detský kútik, ale aj horolezecká stena. Veľmi vás poteší však srdečný personál, ktorý k svojej práci pristupuje skutočne s láskou.

Village resort Hanuliak Belá

Village Resort Hanuliak

 

Grand Hotel Kempinski High Tatras

Grand Hotel Kempinski, ktorý bol niekedy známy ako liečebný komplex Hviezdoslav, je rozdelený do troch častí, ktoré dopĺňajú moderné luxusné apartmány vybudované po jeho stranách. Blízkosť lyžiarskeho strediska Štrbské pleso, ale aj dokonalá poloha v najvyššie položenej osade na Slovensku je zárukou skvelej lyžovačky. Okrem čistého vzduchu a jedinečnej klímy však svojmu telu môžete dopriať kráľovský oddych v modernom ZION SPA LUXURY, ktoré očarí všetky vaše zmysly. Zážitok všetkých zmyslov pokračuje v luxusnej reštaurácii Grand Hoteli Kempinski, kde šéfkuchár Miroslav Zamiška spája kvalitné lokálne suroviny a modernú gastronómiu do menu, ktoré nadchýna návštevníkov z celého sveta. Jedlá dokonale dopĺňa kvalitné víno, ktorého príbeh vám rozpovie skúsený someliér Matúš Hamara. Vo svetle sviečok a pri zvuku praskajúceho dreva vo veľkom kozube si tak môžete vychutnať kráľovský oddych, ktorý v Grand Hoteli Kempinski patrí každému.

Kempinski hotel Vysoké Tatrywellness

 

Wellness Hotel Borovica

Štrbské pleso ukrýva ešte jeden nami obľúbený hotel, a to Wellness Hotel Borovica . S radosťou vás prevedieme svetom, kde nadobudnete pocit oddychu a relaxácie tela i ducha. Jedným z najväčších pokladov hotela je wellness. Ponúka dve parné sauny, tureckú, fínsku saunu a ozdravujúcu infra kabínu, ktoré vás príjemne zahrejú. Vo vodnom svete si na svoje prídu milovníci vody v plaveckom bazéne, interiérovej alebo exteriérovej jacuzze.Kúpeľ pod holým nebom v exteriérovej jacuzze na streche hotela z vás urobí pozorovateľa okolitej prírody s výhľadom na majestátne tatranské štíty. Poklad je ukrytý aj v hotelovej reštaurácií.  Gurmánov potešia recepty pripravené šéfkuchárom Tomášom Lazoňom. Filozofia wellness sa odráža aj v gastronómii, preto sú súčasťou menu aj ryby, zelenina a šaláty. Každé jedlo je tu kulinárskym umením.

reštaurácia

 

Hotel Hviezdoslav, Kežmarok

Náš obľúbený rodinný hotel, ktorý sa skladá zo 4 historických budov. Práve v jednej z nich, zo 17. storočia, býval počas svojho štúdia na kežmarskom lýceu Pavol Országh Hviezdoslav. Srdce veľkého básnika sa pretavilo do samotného názvu hotela. Kežmarok svojou polohou ponúka dostupnosť do viacerých lyžiarskych stredísk, takže vyberú si aj fajnšmekri, ale aj tí menej nároční. Hotel nezabúda ani na gentlemanov a ich pánske záležitosti. Dobru whisky, koňak a cigaru si páni môžu vychutnať v novootvorenom Cigar a Cognac bare. A dámy? Tie si zatiaľ vychutnajú svoju chvíľku pokoja vo wellness centre so saunovým svetom a vírivkou alebo si zahrajú bowling. Detičky poteší aj jeden z najlepších detských kútikov, aký sme kedy navštívili.

Hotel Hviezdoslav KežmarokDetský kútik Hotel Hviezdoslav

 

Hotel Lomnica, Tatranská Lomnica

Dokonalá poloha hotela ho predurčila stať sa obľúbenou destináciou lyžiarov a to aj napriek tomu, že je z nášho výberu najnovší. Blízkosť lyžiarskeho strediska ponúka pohodlie a zároveň komfort luxusného pobytu plného pôžitkov. Kuchyni kraľuje Gabo Kocák, známy nielen z televízie, ale najmä medzi fajnšmekrami, ktorí si vo Vysokých tatrách stihli obľúbiť reštauráciu Culinarium. Kocák je známy netradičným spájaním chutí a pritom absolútnou jednoduchosťou surovín, ktoré dokáže v závere odprezentovať ako umelecké dielo na tanieri. Pokiaľ milujete sladké, šéfcukrár Matúš Reľovský vás dokonalé rozmazná svojou ponukou dezertov. Hotel je vlastne galériou, a dnes na jeho chodbách nájdete niečo cez 400 obrazov. Tak sa každá vaša prechádzka po hoteli môže zmeniť na kultúrny zážitok. V Spa zas nájdete skvelo vybavenú relaxačnú zónu, ale aj vírivku, či bazén.

Prvá dáma TatierHotel Lomnica

 

Hotel Zochová chata

V Hoteli Zochová chata získate pôžitok z dotyku prírody na každom kroku.  Či sa to týka interiéru, vybavenia izieb, alebo gastronómie. Základom sú tri prvky, kameň, drevo a voda. Priestranné SPA so špičkovými konzultantmi je vám k dispozícií a na základe diagnostiky vašej pleti a zdravotného stavu vám poskytnú kúru šitú na mieru. Oddýchnuť si môžete aj vo wellness zóne, ktorá disponuje presklenenými saunami. K prírode tak skutočne nebudete mať ďaleko. Ani k lyžiam, hneď cez cestu sa nachádza menšie lyžiarske stredisko Zochová chata vhodnejšie pre deti a menej náročných lyžiarov.

Hotel Zochová chatawellnes a spa hotel zochova chata modra

 

Foto: Ondrej Bobek, Daniel Kaplavka

Text: Simona Budinská

 

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články