Hotel plný príbehov.

Hotel plný príbehov.

 

Pod Vysokými Tatrami, v meste plnom histórie nájdete miesto, kde príbehy a históriu cítite tak intenzívne, akoby ste sa ocitli v minulosti. Nenechajte sa však pomýliť, nachádzate sa v 4* Boutique Hoteli Hviezdoslav, v historickom centre regiónu Spiš.

Hotel Hviezdoslav Kežmarok

Kráčajúc si hlavným námestím mesta Kežmarok, sme sa ocitli pred hotelom, ktorý sa skladá zo 4 historických budov. Práve v jednej z nich, zo 17. storočia, býval počas svojho štúdia na kežmarskom lýceu Pavol Országh Hviezdoslav. Srdce veľkého básnika sa pretavilo do samotného názvu hotela. Druhá časť hotelového komplexu je tvorená dvoma domami, ktoré spája jeden vchod. Je to unikátny a najstarší dom v meste Kežmarok a jeho história tvorí ďalší zaujímavý príbeh rodiny richtára a diplomata Jakuba Kraja, jeho syna- známeho kartografa a vnuka Pavla Kraja, ktorý bol poľným maršalom samotného rakúskeho cisára. Ďalší  z domov dýcha príbehom pernikára a výrobcu  voskových sviec Karla Haideho, ktorý sa preslávil skvelými receptami perníkov a ich formy  nájdete aj v kežmarskom múzeu.

Vstup do Hotela Hviezdoslav

Maľba Hotel Hviezdoslav Kežmarok

Hotel ponúka 30 elegantných izieb v troch rôznych kategóriách. Vo všetkých z nich nájdete maľované obrazy dokumentujúce históriu mesta. Aby sa nám sladšie spalo, hotelová cukrárka nám zanechala srdiečko z pravej belgickej čokolády. Lahoda.

Izba Hotel Hviezdoslav Kežmarok

Obrazy Hotel Hviezdoslav Kežmarok

Apartmán Hotel Hviezdoslav Kežmarok

Gastronomicky zážitok ponúka á la carte reštaurácia Poézia, kde sú jedlá prispôsobené ročnému obdobiu a sezónnosti surovín. Hotel dbá na pestrosť jedál, nájdete tu regionálne špeciality, bezmäsité jedlá, ako aj medzinárodnú kuchyňu. Pánom kuchyne je šéfkuchár Stanko Semaňák.

Reštaurácia Poézia Hotel Hviezdoslav

Pokiaľ si chcete v pokoji vychutnať knihu, hoci aj Hviezdoslavove  Sonety, neexistuje pre to snáď lepšie miesto, akým je Literárna kaviareň. Ponuku kávy a čaju dotvárajú miešané nápoje a lahodné vína. K správnej oddychovej atmosfére patrí dezert, pri ktorom sa znovu predviedli šikovné ruky hotelovej cukrárky Veroniky. Pokiaľ si chcete kúsok tejto atmosféry odniesť aj domov, máte možnosť vďaka jej ručne robeným pralinkám, ktoré tu aj predávajú.

Literárna kaviareň Múza Hotel Hviezdoslav Kežmarok

Literárna kaviareň s knihami

Lobby bar Múza, je miestom kde pulzuje tepna hotela. Vychutnať si tu môžete aj špeciálne tokajské pivo. Interiér lobby baru je tvorený galériou osobností, ktoré sú úzko späté s príbehmi mesta Kežmarok. Môže byť niečo inšpirujúcejšie?

Lobby Bar Múza

Pre milovníkov vína hotel ponúka Krayovú vináreň pre 22 osôb.  S degustáciou vín a jeho servírovaním  vám ochotne pomôže someliér  a víťaz niekoľkých ocenení, ako Trend Top somelier na Slovensku, Jaroslav Katrenič. Priestor dýcha zvláštnou atmosférou, samotné ovzdušie vo vinárni ponúka uvoľnenie a relax. Zúčastniť sa môžete aj na špeciálnych akciách, ktoré hotel organizuje ako je snúbenie čokolády s koňakom.

Krayova vináreň Hotel Hviezdoslav

Hviezdoslav by si iste rád vychutnal posedenie na letnej terase, kde sa môžete pri osviežujúcom drinku ukryť pred horúčavou mesta. Pre deti je zriadený detský kútik s maľbami rozprávkových postavičiek a hračiek. Nesmieme zabudnúť ani na trampolínu, kde sa vaše deti vyskáču, zatiaľ čo vy si vychutnávate príjemné posedenie.

Letná terasa

Detský kútik Hotel Hviezdoslav

Hotel nezabúda ani na gentlemanov a ich pánske záležitosti. Dobru whisky, koňak a cigaru si páni môžu vychutnať v novootvorenom Cigar a Cognac bare. A dámy? Tie si zatiaľ vychutnajú svoju chvíľku pokoja vo wellness centre so saunovým svetom a vírivkou alebo si zahrajú bowling.

Cognac Cigár Bar Hotel Hviezdoslav

Cognac Cigár Bar Hotel Hviezdoslav

Bowling Hotel Hviezdoslav

Wellness Hotel Hviezdoslav

Navštívte miesto plné príbehov, s bohatou históriou a netradičnou architektúrou. Miesto, kde malý hotel ukáže veľké srdce, lebo len tam sa cítite doma, kde sa tešia, že ste prišli  a privítali vás s radosťou a úsmevom.

Hotel Hviezdoslav Kežmarok

Boutique Hotel Hviezdoslav 4* nájdete aj facebooku

 

Text: Augustína Markocsyová

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Guťka Markocsyová

Guťka Markocsyová

Pôžitkárka, instaguru a organizačný mozog celého portálu. Naša Guťka plánuje všetky cesty, fotenia i články. A vďaka jej citlivému oku je výsledná podoba článkov taká, aká je. I sociálne siete také, aké sú.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

0
Budeme radi za vaše názory, prosím zanechajte nám komentár.x
()
x