Valentín v slovenských hoteloch. Čo si pre vás pripravili?

 Valentín v slovenských hoteloch. Čo si pre vás pripravili?

Slovenské hotely opatrne, ale naisto po obmedzeniach otvárajú svoje brány a nechcú si nechať ujsť sviatok všetkých zamilovaných. Aké sú naše tipy na ubytovanie počas Valentína? Pozreli sme sa na vybrané Valentínske ponuky slovenských hotelov, kde núdza o romantiku iste nebude.

Hotel Hviezdoslav, Kežmarok

Malý hotel s veľkým srdcom – to je Hotel Hviezdoslav v Kežmarku. Štyri hviezdičky na fasáde decentného meštianskeho domu ukrývajú za vstupnou bránou rozprávkové a prekvapivo rozľahlé historické priestory. No najmä: pôžitky a pohostinnosť. Ak ste si náhodou spomenuli na dnes už legendárnu vetu „na východe nič nie je“, Kežmarok, kráľovské mesto, je skvelým dôkazom absurdnosti tohto výroku. Hotel Hviezdoslav je však dokonalou ukážkou, že okrem krásnych miest,  tu nájdete i miesta výnimočné. Nielen v Slovenskom meradle, ale aj európskom, či dokonca svetovom. Až v štyroch prepojených meštianskych domoch zo 17. storočia ukrýva Hotel Hviezdoslav 30 izieb, literárnu kaviareň, reštauráciu, wellness, ale aj cigar bar. Drobný hotel dýcha romantikou aj kvôli svojmu pomenovaniu podľa najväčšieho slovenského básnika – Pavla Országha Hviezdoslava. Ten počas svojich štúdii v rokoch 1869-1870 býval v jednom z meštianskych domov, z ktorých sa hotel skladá.

Valentín v hoteli Hviezdoslav
Každá z izieb hotela je iná a nesie nielen svoj špecifický dizajn, ale aj príbeh.

Čo si pre vás pripravil Hotel Hviezdoslav na Valentína

Už od 135,85 e za noc si v hoteli môžete vychutnať ubytovanie v komfortných izbách, bohaté raňajky, 3 chodovú a gurmánsku večeru pri sviečkach, hodinu privátneho wellness a zabavíte sa aj pri bowlingu. Mnohých poteší aj late check-out do 16:00 hod.

historické osobnosti hotel Hviezdoslav
História je silnou súčasťou hotela Hviezdoslav.

 

Majitelia kaviarne Tvoj Deň: „Vďaka pozitívnej spätnej väzbe si uvedomíme, že radosť vo svojej práci nezažije každý“

Čítať viac >

 

Hotel Lomnica, Tatranská Lomnica

Netradičný koncept, ktorý predstavuje hotel, stojí vlastne za jeho celým znovuzrodením. Pôvodne totiž majitelia hľadali priestor pre obrazy, ktoré by mohli vystaviť a ukázať svetu. Dnes na jeho chodbách nájdete niečo cez 400 obrazov. Tak sa každá vaša prechádzka po hoteli môže zmeniť na kultúrny zážitok. Skutočnou čerešničkou je však vlastná galéria, ktorú nájdete na prízemí. Korona obmedzenia prepracovali už i tak skvelý hotel a hostia sa môžu tešiť na vynovené wellness Valéria, kde si užijú vírivú vaňu pod hviezdami, masáže, sauny, ale aj špičkový barový servis. Hotel Lomnica od počiatku intenzívne pracuje na rozvoji fine diningového servisu, výsledkom čoho je prerobený koncept reštaurácie Franc Jozef.  Ten nastavil latku nesmierne vysoko a je tak nutným zážitkom pre každého fajnšmekra. Výnimočné okamihy prežije hosť i na raňajkách a večeri v reštaurácii Sissi. Tá, rovnako ako kaviareň Mozart, je zariadená v noblesnom secesnom štýle a poukazuje tak na výnimočnú históriu Tatier o ktorej mnohí ani netušia.

Valentín v Hoteli Lomnica
Valentín v Hoteli Lomnica je nezabudnuteľný zážitok. Ako sa vraví, láska ide cez žalúdok a v tomto hoteli to platí na 100%.

Čo si pre vás pripravil Hotel Lomnica na Valentína

Pri ubytovaní na minimálne tri noci si budete môcť vychutnať i 5 chodovú degustačnú večeru vo fine diningovej reštaurácii Franc Josef.  Nakoľko hotel je úzko zameraný aj na vína, i vďaka vínotéke Selaví,  vybrať si budete môcť variant s vínnym párovaním za doplatok 40 € na osobu, alebo s nealkoholickým párovaním za poplatok 25 € na osobu.

hotel-lomnica
Hotel Lomnica je krásny nielen počas leta, ale i v zime. Valentína si môžete vychutnať aj v spojení s lyžami a 5 chodovou degustačnou večerou v reštaurácii Franc Josef.

 

Hotel Thermia Palace, Piešťany

Kúpeľný ostrov v Piešťanoch je „štátom v štáte“ a niečo podobné platí aj o Hoteli Thermia Palace, ktorý je zase samostatným kráľovstvom na Kúpeľnom ostrove. Päť hviezdičiek, ktorými sa môže pýšiť, nie je iba číslo – už po príchode na hotelovú dvoranu máte pocit, že ste sa ocitli vo filme: s otvorením brány na vás čaká portýr v červenom saku. A keď sa veľkolepý kovový portál rozostúpi, začnete rozpoznávať ešte veľkolepejšiu recepciu s kupolovou klenbou. Pozornému oku neujdú drobné, zato vzácne detaily- napríklad pôvodný strieborný príbor v hotelovej kaviarni, prechádzka hotelovým parkom s alejou súsoší, ktoré sa postarajú o nezabudnuteľný výhľad na majestátnu secesnú budovu. Ale aj pôvodný, viac ako storočný sušiak na plachty vo wellness časti stojaci v presklenej vitríne ako v galérii či originálny obraz Alfonsa Muchu v reštaurácii. A to sa zatiaľ len prechádzate, neužívate si jedlo, masáž, kúpeľ.

hotel-thermia-palace-piestany-freska
Alfons Mucha Piešťany veľmi rád a často navštevoval, z vďačnosti preto v roku 1932 namaľoval presne na mieru obraz do hotela Thermia Palace. Dielo secesného umelca zdobilo reštauráciu secesného hotela 68 rokov, až kým ho niekto neukradol. Našťastie sa obraz na svoje miesto vrátil, keď sa však objavil, bol v zúboženom stave – vyrezaný a zrolovaný – a vedenie kúpeľov ho muselo dať reštaurovať. Dnes je našťastie už všetko tak, ako má byť.

Čo si pre vás pripravil Hotel Thermia Palace na Valentína

Počas pobytu s minimálnou dĺžkou dve noci vás budú čakať ruže, Monsalvy bonbóny, jahody a Fľaša Moët & Chandon Imperiál Brut Champagne 0,75l na izbe. Vychutnať si budete môcť aj Valentínske víkendové nočné kúpanie do 22:00 hod a rovnako i neskorý check out o 15:00 hod.

hotel-thermia-palace-piestany-bazen-wellness
Nočné kúpanie v Thermia Palace bude zážitkom nielen pre telo, ale i pre dušu. Valentín sa stane nezabudnuteľným.

 

Šimák Zámok Pezinok, Pezinok

Hotel so 120 lôžkami a wellnessom, kde sa môžete ubytovať dokonca ako gróf(ka) – v romantickej veži. Aby vám nehrozil osud princeznej na hrášku, každá posteľ má luxusný 27 centimetrov vysoký matrac – najvyššie matrace zo všetkých hotelov na Slovensku – a paplón s husacím páperím. Dvom zámockým reštauráciám velí špičkový šéfkuchár Martin Novák. V Pálffy restaurant sa necháte rozmaznávať zážitkovou gastronómiou a tiež výnimočným interiérom vo francúzskom štýle. Ten krásne kontrastuje s kobercami so vzorom slovenskej majoliky. Druhou reštauráciou je Zámocká viecha, tu ochutnáte precízne pripravenú tradičnú kuchyňu. Šéfkuchár Martin nabáda ľudí, aby nielen pri jedení, ale aj pri svojom varení experimentovali a nebáli sa nezvyčajných kombinácií. Keďže sa nachádzame vo vinárskom prostredí, zámok je úzko prepojený aj s vinárstvom. Ak vás láka umenie, vychutnať si budete môcť prehliadku po zámku, ktorého súčasťou je aj galéria skla, či zlatá sieň Kataríny Pálffy, kde dlhé roky sídlilo nahrávacie štúdio Opus.

Valentín Šimák Zámok Pezinok
V Zlatej sále sa konajú najmä koncerty a svadby. V minulosti tu sídlilo nahrávacie štúdio Opusu.

Čo si pre vás pripravil Hotel Šimák Zámok Pezinok na Valentína

Ubytovanie s raňajkami pre 2 osoby na 1 noc, neobmedzený vstup do wellness pre 2 osoby a 1 x 5-chodové Valentínske degutačné menu v ocenenej reštaurácii Pálffy restaurant pre 2 osoby (sobota 12.02.2022/20:00hod.).

zamok-simak-pezinok
Reštaurácia Pálffy je miesto, ktoré nesmie vynechať žiadny pôžitkár na západnom Slovensku. Šéfkuchárom tu je Martin Novák a vďaka jeho talentu si vychutnáte i nezabudnuteľný Valentín.

 

Hotel Zochová Chata, Modra

Len 34 km od Bratislavy vzniklo miesto oddychu, uvoľnenia a inšpirácie. Uprostred bukového lesa, v srdci Malých Karpát sa nachádza zariadenie, ktoré svoje brány otvorilo pred vyše 80 rokmi. Navštívte Adult friendly Hotel Zochova Chata a nechajte sa uniesť od okolitého ruchu mesta a každodenných starostí. Hotel je určený pôžitkárom, ľuďom, ktorí si chcú oddýchnuť a aspoň na chvíľku vypnúť.  Potešenie z dotyku prírody je tu na každom kroku a vychutnať si ho môžete nielen z izby, ale aj z jedného z najkrajších SPA na Slovensku. Samozrejmosťou je výborný servis, kvalitné reštauračné služby a ak nepatríte k náročným lyžiarom, poteší vás aj blízkosť Bratislavčanmi obľúbeného lyžiarskeho svahu, či skvelé možnosti zimnej turistiky.

wellnes a spa hotel zochova chata modra
Wellnes v Hoteli Zochová chata patrí k najkrajším na Slovensku.

Čo si pre vás pripravil Hotel Zochová Chata na Valentína

Šteklivé bublinky sektu a čarokrásny výhľad je len začiatok dokonalého relaxu. Exkluzívne Wellness & Spa centrum a výnimočná ponuka procedúr sa postará o harmóniu tela i duše. Potešia sa aj gurmáni- na izbe vás počká misa ovocia a sektu. Počas druhého dňa pobytu si šéfkuchár pripravil nezabudnuteľnú 3 chodovú degustačnú večeru, ktorá bude servírovaná v doprovode harfy.

menu zochová chata
Počas Valentína vás čaká trojchodová večera od šéfkuchára Petra Holeca. Vychutnať si ju budete môcť v sprievode harfy.

 

Text: Simona Budinská, Kavickari.sk

Foto: Ondrej Bobek, Tomáš Turek, Marek Hajkovský

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Simona Budinská

Vášnivý gurmán, mama troch detí, dvoch kníh a niekoľkých bedekrov. Náhody sú jej osudom, a tak pred rokmi vznikol projekt Kávičkári.sk. S nadšením sa venuje najmä víziám, kreovaniu na portáli, ale aj new biznis. Srdcovkou je aj vzdelávanie v oblasti gastronómie v rámci projektu Gastrolove a tvorbe osobnostného PR.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články