Najkrajšie Spa

 Najkrajšie Spa

 

Les, príroda, čerstvý vzduch a liečivé spa. Užite si chvíle plné relaxu, uvoľnenej atmosféry a pohody. Načerpajte energiu a silu spolu s nami v najkrajších spa na Slovensku a v zámku blízko Prahy. Vstúpte a načerpajte inšpiráciu, kde zregenerujete svoje telo i myseľ.

Luxusné SPA v srdci lesa, Zochová chata

Ideme smerom nahor, kľukatou cestou nad Modrou. Mierne doľava stúpame do lesov až sa dostaneme k rázcestiu. Vyberieme sa za srdcom a dobre robíme. V Hoteli Zochová chata vás šum listov  nielen privíta, ale zaspieva i uspávanku. Niektoré sa však zo stromov odtrhli, aby sa navždy mohli stať súčasťou hotela. Sú prítomné všade- v drevených stoloch, ale aj v sklenenej fontáne. Kto túži po tých tradičných, stačí ak urobí krok dopredu- či už z luxusného wellness centra, alebo z priestrannej haly. Pôžitok z dotyku prírody je tu na každom kroku.Priestranné SPA so špičkovými konzultantmi je vám k dispozícií a na základe diagnostiky vašej pleti a zdravotného stavu vám poskytnú kúru šitú na mieru. Oddýchnuť si môžete aj vo wellness zóne, ktorá disponuje presklenenými saunami. K prírode tak skutočne nebudete mať ďaleko. Nielen sauny, ale aj zvyšok hotela včetne izieb je elegantne presvetlený rozsiahlymi sklenenými plochami.

Viac info na facebooku.

Hotel Zochová chata

Hotel Zochová chata

Zázračné SPA,  Vyhne

Kľukatá cesta sa vinie dohora a zdá sa, že je nekonečná. Mieru adrenalínu v nás upokojuje prekrásny les, v ktorom a cesta kľukatie. Pár dediniek, trošku hore a zas strmšie nadol. Náš cieľ je na dosah. Hotel Termál Vyhne sa nachádza v prekrásnom  prostredí Banskoštiavnických vrchov. Jeho stavba využila veľa prírodných materiálov a aj preto príjemne zapadá do okolia a navádza relaxačnú atmosféru. Najväčším pokladom hotela je jednoznačne wellness. To ponúka niekoľko sáun, tepidárium, ale aj bazény s termálnou vodou. Tá je vhodná na liečenie zápalov nervov, ženských chorôb, zhybových a svalových  reumatizmov, poúrazových stavov, kožných chorôb, rekonvalescenciu pri srdcových chorobách, stavy po operáciách i liečenie duševnej vyčerpanosti. Účinky vody sme si vyskúšali na vlastnej koži a domov sme sa vracali príjemne zrelaxovaní.

Viac info na facebooku.

Spa Vyhne

Vyhne Spa

Jedinečné kúpele s históriou, Vyšné Ružbachy

Na konci kľukatých ciest východu a množstva farebných dediniek leží najrozkvitnutejšia dedina Slovenska. Skrýva v sebe obrovský kus histórie, čarovné zákutia v nekonečných lesoch i jedinečné kúpele, aké inde nenájdete. Na konci kľukatých ciest východu a množstva farebných dediniek leží najrozkvitnutejšia dedina Slovenska. Skrýva v sebe obrovský kus histórie, čarovné zákutia v nekonečných lesoch i jedinečné kúpele, aké inde nenájdete. Grand Hotel Strand je priamo prepojený s budovou Balneoterapie, v ktorej kúpeľní hostia nájdu všetky liečebné procedúry. Bohaté priestory 4-hviezdičkového hotela priam lákajú na rodinné oslavy, svadby či kongresy. Doplnkom k oslavám či školeniam bude dokonale čistý vzduch, pokojné lesné prechádzky a výhľad na kúpalisko Izabela z veľkej hotelovej terasy. Dominantou kúpaliska, ktoré dodnes stojí na pôvodnom mieste i s originálnymi historickými prvkami, boli vysoké smreky rastúce na ostrovčeku uprostred termálneho bazéna. Stromy pôvodne stáli na okraji bazéna, ako sa však kúpalisko zväčšovalo, ocitli sa na osamelom ostrove obkolesenom termálnou vodou. Čaro kúpeľov Vyšné Ružbachy sa však skrýva aj v minerálnej vode na kúpalisku či v kúpeľnom dome.

Viac info na facebooku.

Vyšné Ružbachy Spa

Vyšné Ružbachy Spa

Spa v zámku blízko Prahy, Mcely

Keď opustíte Prahu a vydáte sa smerom na severovýchod, objavíte množstvo čarovných dediniek. Malebný kraj vás zláka k objavom a vy sa vyberiete pátrať po miestnych tajomstvách. Rovnako ako aj v prípade „pohádkového“ zámku, Chateau Mcely. Zasadený v lesoparku, obklopený nežnou dedinkou a nekonečnými poľami. Opradený tajomstvami a miestnymi mýtami. Pútnické miesto, kde sa zjavila Panna Mária i priesvitný les. To všetko tvorí okolie eko chic zámku, ktorý z ruiny na exkluzívny hotel premenila zručná Slovenka so svojim americkým manželom. Dejovú líniu hotela dopĺňajú bylinky a spa. Špičkový servis je prácou najmä majiteľky Inéz Cusumano. V zámockom laboratóriu spolu s vývojárkou vyrábajú bio kozmetiku, určenú aj na extrémne citlivú a alergickú pleť. Kozmetika je nesmierne voňavá, ale je vhodná aj pre ľudí, ktorí trpia intoleranciou na parfémy v krémoch. Môže za to jej 100% prírodný pôvod.V luxusnom spa vás potešia procedúry s použitím tejto kozmetiky, absolútna intimita a pokoj. Biotopické jazierko, sauna, priestor na relax. Tí akčnejší sa však nemusia báť, aj o nich bude postarané. Môžu si požičať bicykle, zahrať bedminton či kroket, alebo sa vybrať po stopách tajomstiev Svätojurského lesa.

Viac info na facebooku.

Chateu Mcely

Chateu Mcely

 

Text: redakcia kavickari.sk

Foto: Ondrej Bobek, archív redakcie a hotelov

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Guťka Markocsyová

Pôžitkárka, instaguru a organizačný mozog celého portálu. Naša Guťka plánuje všetky cesty, fotenia i články. A vďaka jej citlivému oku je výsledná podoba článkov taká, aká je. I sociálne siete také, aké sú.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články