Pozvánka pre milovníkov a priateľov vína: Cesta Jurom do ViaJur II.

 Pozvánka pre milovníkov a priateľov vína: Cesta Jurom do ViaJur II.
Pozvánka na event

Vinárstvo ViaJur srdečne pozýva všetkých, ktorí majú radi víno a chcú stráviť príjemné popoludnie s rodinou, na podujatie Cesta Jurom do ViaJur II. Bude sa konať v Kaštieli Pálffy, v malebnom mestečku Svätý Jur sobotu 29. apríla 2023. Vstup na akciu je voľný, zabavia sa malí i veľkí a čerešničkou na torte bude koncert skupiny Polemic a ďalší sprievodný program.

ViaJur
Druhý ročník podujatia Cesta Jurom do ViaJur aj tento rok láka zaujímavým programom pre celú rodinu. Večer zavŕši koncert skupiny Polemic.

Vínne pivnice vinárstva ViaJur otvoria svoje brány

Kaštieľ Pálffy sa pýši historickými pivnicami, v ktorých sídli samotné vinárstvo ViaJur. Pri výrobe vína používajú nielen časom osvedčené postupy výroby vína, ale aj moderné technológie spracovania hrozna.

ViaJur
Víno z vinárstva ViaJur má mimoriadnu kvalitu, ktorá bola ocenená na domácich aj medzinárodných súťažiach. Nenechajte si ujsť ochutnávku a k vstupenke na degustáciu dostanete aj zľavový kupón v hodnote 5 €, ktorý môžete uplatniť vo vinotéke ViaJur alebo vo WineCar.

Majestátne pivnice kaštieľa v rámci podujatia Cesta Jurom do ViaJur II. pozývajú na ochutnávku nových vín aj starších ročníkov z vinárstva. Ako sme už uviedli v úvode, vstup na akciu je voľný. Vstupenky na degustáciu v pivniciach kaštieľa si môžete kúpiť v predpredaji za zvýhodnenú cenu 15 € alebo na mieste za 18 eur. Lístky budú zaradené súčasťou tomboly, v ktorej môžete vyhrať lákavé ceny:

  • Pobyt pre 2 osoby v Hoteli Lomnica 5*
  • Večeru pre 2 osoby v reštaurácii Hostinec Palatín
  • Darčekovú kolekciu vín ViaJur
  • Zľavu vo výške 20 % na nákup v e-shope selavi.sk
  • 1x lístok na divadelné predstavenie Zlatá baňa (21. 5. 2023, Kaštieľ Pálffy)
ViaJur
Drobné občerstvenie formou FoodCar a WineCar bude k dispozícii na nádvorí Kaštieľa Pálffy. Reštaurácia Hostinec Palatín v kaštieli zasa ponúkne chutné špeciality rakúsko-uhorskej kuchyne.

Highlighty podujatia Cesta Jurom do ViaJur II.

Podujatie ponúka ideálne strávený čas pre celú rodinu. Môžete si vyskúšať váľanie sudov a mnohé ďalšie súťaže, deti prekvapí kúzelník Talostan, môžu sa zabaviť v detských kreatívnych dielňach a užiť si maľovanie na tvár. Dospelých nadchne jazda na historických veteránoch či tematický fotobox.

ViaJur
Na svoje si prídu aj milovníci veteránov, na ktorých si môžete užiť zážitkovú jazdu.

Pre milovníkov histórie budú v interiéri kaštieľa sprístupnené nádherné korunovačné šaty cisárovnej Sissi. Ich replika, ktorá je skvostom Vysokých Tatier v Hoteli Lomnica, pricestuje do Svätého Jura špeciálne na túto mimoriadnu udalosť.

Pálffy Kaštieľ Svätý Jur

Kaštieľ Pálffy vo Svätom Jure - návrat do čias Rakúsko-Uhorska v modernom štýle

Čítať viac >

 

V hlavnej úlohe – Dunaj v rôznych podobách

Medzi highlighty podujatia je zaradené aj predstavenie úplne prvého ružového vína v plechovke na Slovensku v rámci ekotémy. Elizabeth Gabay MW, popredná svetová odborníčka na rosé, v spolupráci s vinárom Tomášom Dilongom z ViaJur predstavia ružové víno z odrody Dunaj, ktoré bude plnené do populárnych a ekologických „take away“ plechoviek.

Prebehne aj krst rosé vína Dunaj, a to vodou z Dunaja v prítomnosti hercov zo seriálu Dunaj, k vašim službám. To sú krásne dunajské paralely, nemyslíte? 🙂 Herci prídu slávnostne na historickom veteráne počas krstu vína rosé Dunaj a spolu s krstnou mamou Elizabeth Gabay a Tomášom Dilongom pokrstia víno čerstvou vodou z Dunaja. Bodkou za týmto programom bude autogramiáda hercov zo seriálu Dunaj, k vašim službám, s fotením a rozdávaním podpisových kariet.

ViaJur
Ekologický aspekt podujatia zastreší unikátne ružové víno z plechovky, ktoré je výsledkom spolupráce Elizabeth Gabay a vinára Tomáša Dilonga z vinárstva ViaJur.

Bohatý program podujatia

Na podujatí vás od 12.00 do 21.30 čaká:

12.00 Otvorenie pivníc ViaJur v Kaštieli Pálffy

13.00 Prezentácia vinárstva ViaJur

15.30 Krst a ochutnávka nového vína DUNAJ Rosé + Masterclass s Elizabeth Gabay MW

16.30 Autogramiáda hercov zo seriálu Dunaj, k vašim službám

19.00 Koncert skupiny Polemic

20.00 Tombola

* zmena programu vyhradená

 

Viac o podujatí sa dozviete na webe a Facebooku vinárstva.

Text: Katarína Kántorová
Fotografie: archív Kaštieľa Pálffy

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Katka Kántorová

Zanietená jazyková redaktorka, ktorej hlavnou pracovnou náplňou je mať oči na stopkách, len čo sa na obzore objaví nejaká chybička. Od štúdia na vysokej škole až dodnes prešla rôznymi redakčnými profesiami, no s určitosťou vie, že okrem korigovania sa v živote nezaobíde ani bez písania. A, samozrejme, bez dobrej kávy a milej mačacej spoločníčky Ellie.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články