Päťhviezdičkový Hotel Lomnica: Ľudskosť – umenie – zážitok

 Päťhviezdičkový Hotel Lomnica: Ľudskosť – umenie – zážitok

Prvá dáma Tatier má novú korunu. Rok 2022 sa do histórie Hotela Lomnica zapíše zlatými písmenami. Získal totiž veľmi zaslúžene svoju piatu hviezdu, čím sa dostal do naozaj exkluzívnej spoločnosti. Na Slovensku máme len niekoľko takto ocenených hotelov a v Tatrách sa stali len druhým päťhviezdičkovým.

Hotel Lomnica privítal výnimočných hostí nielen zo súčasnosti, ale oživil aj významné osobnosti minulosti, ktoré povýšili odovzdávanie piatej hviezdy na veľkolepú udalosť.

Galavečer v Hoteli Lomnica

Pri príležitosti slávnostného odovzdávania piatej hviezdy Hotel Lomnica pre pozvaných hostí pripravil vskutku výnimočnú akciu. Historický galavečer spojený s dobovou módnou prehliadkou a následnou ochutnávkou špecialít ich vychýrenej kuchyne a patisserie. Ale poďme pekne po poriadku. Hotel Lomnica je známy silným vzťahom k umeniu a histórii. Koniec koncov jeho počiatky siahajú do konca 19. storočia a bol postavený pre rakúsko-uhorskú šľachtu. Posledné mesiace však bol pre verejnosť zatvorený, práve z dôvodu úprav a príprav na prechod do segmentu päťhviezdičkových butikových hotelov.

Veľkolepý galavečer odovzdávania piatej hviezdy Hotelu Lomnica otvorila módna prehliadka s historickým nádychom.

Piatu hviezdu odštartovala Lomnica veľkolepým galavečerom. Ten bol oslavou umenia, histórie a krásy a sily výnimočných žien rakúsko-uhorskej ríše. S účasťou známych tvárí slovenského šoubiznisu a aj výraznej osobnosti slovenskej módy, Fera Mikloška, sme v obecenstve boli svedkami nádhernej súdobej módnej prehliadky, sprevádzanej speváckymi vystúpeniami Mirky Partlovej.

O sprievodný hudobný program sa v Hoteli Lomnica postarala speváčka Mirka Partlová.

Významné ženy minulosti znova ožili v Hoteli Lomnica

O autentické zobrazenie a vernú prezentáciu módy a šperkov danej doby sa postarali fringia renaissance, ktorých členky vo svojich róbach prezentovali významné ženy našej minulosti. Na prehliadkovom móle Hotela Lomnica sme tak mali možnosť vidieť v plnej kráse a sile Magdalénu Esterházyovú, Máriu Széchyovú, Petronelu Zmeškalovú, Julianu Géczyovú-Komponayovú, ktorú poznáme aj pod menom Biela pani. Predstavili sa nám aj dve Alžbety – Báthoryová a Czoborová-Thurzová. Ďalej to boli Magdaléna Zaiová, Žofia Bosniaková a Anna Rosina Listhiusová.

Hotel Lomnica bol postavený pre rakúsko-uhorskú šľachtu. Aj preto sa po predvádzacom móle prešli tie najvýznamnejšie ženy Rakúsko-Uhorska.

Hotel Lomnica privítal cisárovnú Sissi aj Máriu Teréziu

Bola to jedinečná prehliadka, ktorú len tak niekde nezažijete. Videli sme nádherné róby, ktoré dopĺňal elegantne vtipný výklad moderátora Pavla Navalaniča Uličného, s dobovými šperkmi, ktoré boli replikami kúskov z depozitárov múzeí. A presne taký je Hotel Lomnica. Jedinečný, plný príbehov, s nádychom histórie a naplnený stovkami umeleckých diel známych slovenských maliarov. So silným prepojením na príbeh lásky cisárovnej Sissi a Františka Jozefa I.

Aj moderátor Pavol Navalanič Uličný, uvádzajúci celú akciu, bol odetý do historického odevu a všetkých hostí zaujal vtipným a sviežim výkladom.
Výnimočným zlatým klincom večera bola cisárovná Sissi, z ktorej rúk si prevzal riaditeľ Hotela Lomnica, Peter Mudrý, piatu hviezdu.
Hotel Lomnica

Známy tatranský hotel postupuje o level vyššie. Hotel Lomnica bude päťhviezdičkový

Čítať viac >

Módnu prehliadku v Hoteli Lomnica, inšpirovanú jedným z najvýznamnejších rodov, Habsburgovcami, nemohla ukončiť iná žena než tá najvýznamnejšia. Mária Terézia korunovala celú módnu prehliadku a po nej už nasledoval akt odovzdávania piatej hviezdy. Ocenenie si z rúk cisárovnej Sissi a jej manžela prevzal riaditeľ Peter Mudrý. Tasili sa meče na sabráž a po prípitku sme prešli od prehliadkového móla na prehliadku skvelej gastronómie šéfkuchára Jaroslava Bachledu a fantastických dezertov Jožka Brudňáka. Skvelé jedlá a servis dopĺňali nemenej výnimočné vína z vinárstva ViaJur.

O lahodný gastronomický zážitok sa postarali šéfkuchár Hotela Lomnica Jaroslav Bachleda a pastry chef Jozef Brudňák.
Nechýbal ani zlatý mok z vinárstva ViaJur.

Hotel Lomnica sa zaradil medzi najlepších

Ľudskosť – umenie – zážitok. To je heslo, ktoré si so sebou nesie Hotel Lomnica a ktoré predstavuje jeho hodnoty. Skvelý servis, personál s dušou a energiou, tím, ktorý spolu drží v dobrom aj zlom, a, samozrejme, ľudský a profesionálny prístup k hosťom. To celé zabalené do nádherného priestoru zdobeného stovkami umeleckých diel, podčiarknuté výnimočnými zážitkami – wellnessom, gastronómiou, prírodou. Vďaka láske, zápalu a hodnotám sa Hotel Lomnica právom stal držiteľom piatich hviezd a zaradil sa medzi tých najlepších nielen na Slovensku, ale aj v Európe a vo svete.

Hotel Lomnica sa drží hesla: Ľudskosť – umenie – zážitok. Galavečer sa niesol v duchu všetkých troch. Chuťovým i zrakovým zážitkom bola naozaj do detailu vyladená gastronómia.
V Hoteli Lomnica chutilo všetkým – malým i veľkým 🙂

Piata hviezda je novou kapitolou Hotela Lomnica

Kaviareň Mozart, v ktorej sa prehliadka konala, či reštaurácie Sissi a Franz Jozef patria medzi ikonické priestory Slovenska a nájdete ich aj v našom bedekri. S istotou môžeme povedať, že tak ako história patrí k identite Hotela Lomnica, tak Hotel Lomnica patrí k našej identite a už dnes sa stáva súčasťou našich dejín. Výnimočnosť galavečera pri príležitosti získania piatej hviezdy len potvrdzuje výnimočnosť a význam Hotela Lomnica. Nielen pre Tatry a cestovný ruch, ale aj pre zachovanie a podporu našich tradícií, kultúry a dejín. Hotel Lomnica má pred sebou novú kapitolu a my im želáme veľa úspechov a spokojných hostí, ktorí ocenia úroveň päťhviezdičkového štandardu v Tatranskej Lomnici.

Hotel Lomnica sa právom stal držiteľom piatich hviezd a zaradil sa medzi tých najlepších.

 

Hotel Lomnica nájdete aj na Facebooku a Instagrame.

Text a fotografie: Rudolf Sladkovský

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Rudolf Sladkovský

Po rokoch sledovania portálu Kávičkári.sk sa k nám Rudolf pridal a začal pre nás fotiť. Akčný, s veľkým úsmevom, talentom a nasadením pokrýva Rudi celé Slovensko. Najnovšie sme objavili jeho nadanie pre písanie článkov. Veď posúďte sami!

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články