Gourmettalk- Adventný kalendár s Kávičkármi

 Gourmettalk- Adventný kalendár s Kávičkármi

 

 

Najkrajšie obdobie roka, Vianoce, sú tu. Pre nás, v redakcii, toto kúzelné obdobie začína už adventom, ktoré je nielen obdobím stretnutí s priateľmi a rodinou, ale aj chvíľami na stíšenie sa. Advent je časom na uvedomenie si pravej hodnoty Vianoc.

Keďže vás chceme na tejto ceste sprevádzať, pripravili sme si pre vás s našimi priateľmi prekvapenie. Radi by sme vám predstavili náš špeciálny adventný kalendár. Každý deň si môžete s nami zasúťažiť o ceny, ktoré potešia vaše srdce, chuťové poháriky a spríjemnia tento magický čas.

Každý deň si tu na Kávičkároch odhalíme jedno z 24 políčok. Podmienkou zapojenia sa bude označenie priateľa, s ktorým by ste chceli túto výhru zdieľať, lajknutie nášho @kavickari a druhého, partnerksého profilu, ktorý sa každý deň objaví v príspevku na facebooku i instagrame.

Potom len stačí veriť v kúzlo Vianoc a sledovať každý deň tento gourmettalk, kde nájdete výhercov cien i odokrytie následného políčka s možnou výhrou na ďalší deň. Súťaž bude prebiehať do 24.12. Pozor 24.12 ( do 10:00 hod) súťažíme o hlavnú cenu, baristický kurz od Bazzara Academy & Simonelli Group Showroom Slovakia.

Držíme palce.

1.Políčko (1.12. 2018)

Kde bolo, tam bolo, v Michalovciach žil jeden úspešný barista Miroslav Škorvánek, ktorý ľuďom kúzli len tu najlepšiu kávu. Jeho podnik U Baristu ponúka jedinečnú atmosféru v bývalom “parkovisku” pre sanitky. Prvé políčko nám ponúka voucher na konzumáciu v hodnote 10€ práve v tomto kávovom kráľovstve. Stačí ak dáš na instagrame “follow” @kavickari a @u_baristu a výhra magického polička môže byť tvoja. Nezabudni na označenie priateľa, s ktorým by si chcel túto výhru zdieľať a to pod fotkou na našom instagrame (kavickari).

U Baristu

Výhercom je: adka_rege

2.Políčko (2.12.2018)

Kde sa vzal, tu sa vzal v Spišskej Novej Vsi “stál” Mlynček, ktorý ponúka lahodné koláče i kávičku. Pod svetielkami pripomínajúcimi Portugalsko, či čarovné Vianoce si môžeš vychutnať voucher na 2 kávičky a 2 koláčiky, ktoré ti spríjemnia napríklad adventný čas. Stačí ak dáš follow @kavickari a @kaviarenmlynceksnv a výhra magického polička môže byť tvoja. Nezabudni na označenie priateľa, s ktorým by si chcel túto výhru zdieľať a to pod fotkou na našom instagrame (kavickari). Fotka bude dostupná 2.12.2018 o 8:00 hod na našom instagrame.

Mlynček

Výhercom je: barborasmoradova

3. Políčko (3.12.2018)

Vôňa jej zákuskov je domov a láska. To je voňavá a útulná ReBarbora na námestí v Trnave, ktorá ponúka koláče, zákusky i pralinky. Ich zázračná hodnota je v receptúre, ktorú tvoria predovšetkým kvalitné suroviny v podobe pravej belgickej čokolády, čerstvého ovocia, masla i živočíšnej smotany. Ak sa chceš pokúsiť o výhru v našom adventnom kalendári daj “follow” @kavickari a @kavickakolacik. Vyhrať môžeš 2 šálky kávy a 2 koláčiky podľa vlastného výberu. Nezabudni na označenie priateľa, s ktorým by si chcel túto výhru zdieľať a to pod fotkou na našom instagrame (kavickari). Fotka bude dostupná 3.12.2018 o 8:00 hod na našom instagrame.

Rebarbora

Výhercom je: emkalorkova

4. Políčko (4.12.2018)

Jeho tvorcom je dobrosrdečný mladý podnikateľ, ktorý má v sebe zanietenie a lásku ku gastronómii. Juraj Iždinský nám v rozhovore predstavil svoje sirupy z poctivých surovín. Dnes súťažíme o ten v príchuti Chai. Môžeš ho vyhrať, ak dáš follow nám @kavickari a firme @brownco.syrups. Nezabudni na označenie priateľa, s ktorým by si chcel túto výhru zdieľať a to pod fotkou na našom instagrame (kavickari). Fotka bude dostupná 4.12.2018 o 8:00 hod na našom instagrame.

Chai

Výhercom je: sona_pollakova

5.Políčko (5.12.2018)

A basta! Kúzla a rozprávkový svet akoby tu boli skutočnosťou. Veľký a multifunkčný priestor s pokladmi a mágiou nielen v šálkach nájdete priamo na hlavnom námestí v Martine. Aka fuka funda luka! Dnes hráme o 2 šálky kávičky a 2 kúsky koláčikov- stačí ak dáte follow @kavickari a @bastafidli_martin. Nezabudni na označenie priateľa, s ktorým by si chcel túto výhru zdieľať a to pod fotkou na našom instagrame (kavickari). Fotka bude dostupná 5.12.2018 o 8:00 hod na našom instagrame.

Basta Fidli

Výhercom je: lenkagreckova

6.Políčko (6.12.2018)

Už ste si umyli svoje topánočky? Ak nie, nevadí. Dnes máme pre vás výhru od Puristu, ktorý nám svoj príbeh prezradil už dávnejšie. Avšak chuť na jeho Gaštanový koláčik ( vegan a bezlepkový), máme vždy! A vy kávičkári, ho môžete dnes vyhrať. Stačí ak dáte follow @kavickari a @purista_ba. Nezabudni na označenie priateľa, s ktorým by si chcel túto výhru zdieľať a to pod fotkou na našom instagrame (kavickari). Fotka bude dostupná 6.12.2018 o 8:00 hod na našom instagrame.

Purista

Výhercom je: bajkraj

7. Políčko (7.12.2018)

Vianoce sú o relaxe, čarovnej vôni a samozrejme aj rozmaznávaní. MARK vie ako na to a rád ti s tým pomôže. Stačí ak dáš “follow” @kavickari a @scrub_mark. Ak sa staneš výhercom, vyhráš kávový scrub s vôňou čokolády a pomaranča. A pozor, Mark odmení až dvoch z vás. Nezabudni na označenie priateľa, s ktorým by si chcel túto výhru zdieľať a to pod fotkou na našom instagrame (kavickari). Fotka bude dostupná 7.12.2018 o 8:00 hod na našom instagrame.

Mark scrub

Výhercom je: olinocka

Druhým výhercom je: slavka.huncarova

8.Políčko (8.12.2018)

Vychutnať si pohodovú atmosféru Vianoc. Pre chvíle pohody, radosti a šťastia sme pre vás tentokrát do adventného políčka „ukryli“ kávú značky Café Reserva od spoločnosti Gastrovia Group. Vy ju môžete vyhrať, ak dáte “follow” @kavickari a @cafereservask. Nezabudni na označenie priateľa, s ktorým by si chcel túto výhru zdieľať a to pod fotkou na našom instagrame (kavickari). Fotka bude dostupná 8.12.2018 o 8:00 hod na našom instagrame.

cafe reserva

Výhercom je: lilyhrusovska

9.Políčko (9.12.2018)

Vianoce a víno? Skvelá kombinácia. V dnešnom políčku ich nájdete ihneď dva. Jedno živé ovocné víno zo šípok a druhé kvetové víno z kvetov bazy. Ideálne reprezentujú rôznorodosť chuti exkluzívnych ovocných vín z vinotéky Fruitwine. Vy ich dnes môžete vyhrať, ak dáte „follow“ na instagrame @kavickari a @fruitwine.sk. A pozor, ak vás premáha zvedavosť a chuť, pokojne si ich môžete ihneď vychutnať na vianočných trhoch v jednom z nákupných centier v Bratislave. Nezabudni na označenie priateľa, s ktorým by si chcel túto výhru zdieľať a to pod fotkou na našom instagrame (kavickari). Fotka bude dostupná 9.12.2018 o 8:00 hod na našom instagrame.

Fruitwine

Výhercom je: nika8080

10.Políčko (10.12.2018)

Jedným z najobľúbenejších darčekov pod vianočný stromček je kniha. My tu dnes pre vás jednu máme. Od autorov Franca a Maura Bazzarovcov, ktorých sme vám v našom magazíne už predstavili. Preto sa iste potešíte ich knižnému titulu s názvom: La Filiera del caffé espresso. Čítať ju pod vianočným stromčekom bude ten kto dá „follow“ na instagrame @kavickari a @bazzaraespressosk. Nezabudni na označenie priateľa, s ktorým by si chcel túto výhru zdieľať a to pod fotkou na našom instagrame (kavickari). Fotka bude dostupná 10.12.2018 o 8:00 hod na našom instagrame.

kniha

Výhercom je: lukas.katrinak_photographer

11.Políčko (11.12.2018)

Vianočné nákupy si môžete spríjemniť lahodnou kávičkou i koláčikom. Na čarovnom mieste pod Michalskou bránou môžete hneď tieto činnosti spojiť. Enjoy Bistro je miesto, ktoré patrí k naším obľúbeným. Práve dnešné políčko ukrýva milé veci, ktoré sme našli v ich útulnom obchodíku, ktorý je jeho súčasťou. Stačí ak dáte follow“ na instagrame @kavickari a @enjoybistrosk. Nezabudni na označenie priateľa, s ktorým by si chcel túto výhru zdieľať a to pod fotkou na našom instagrame (kavickari). Fotka bude dostupná 11.12.2018 o 8:00 hod na našom instagrame.

adventný kalendár

Výhercom je: sisi_sk

12.Políčko (12.12.2018)

Vôňa kávy je pre nás kávičkárov symbolom celého roka. Avšak vo Vianočnom čase je jej aróma obohatená výnimočnosťou. Dnešné voňavé políčko v sebe ukrýva kávu Caffé Morettino,ktorú do súťaže venovala firma Marco Polo Cafe. . Stačí ak dáte follow“ na instagrame @kavickari a @marcopolocafe.sk, držíme vám palce. Nezabudni na označenie priateľa, s ktorým by si chcel túto výhru zdieľať a to pod fotkou na našom instagrame (kavickari). Fotka bude dostupná 12.12.2018 o 8:00 hod na našom instagrame.

marcopolo

Výhercom je: m_a_rr_ii

13. Políčko (13.12.2018)

Vianoce v sebe ukrývajú množstvo magických momentov. Atmosféru dotvára aj ďalší z horúcich nápojov. Dnešné políčko v sebe ukrýva niečo, čo vám dopomôže k lahodnej horúcej čokoláde. A to vďaka spoločnosti Gastrovia Group, ktorá ju do adventného kalendára venovala. Stačí ak dáte follow“ na instagrame @kavickari a @cafereservask.  Nezabudni na označenie priateľa, s ktorým by si chcel túto výhru zdieľať a to pod fotkou na našom instagrame (kavickari). Fotka bude dostupná 13.12.2018 o 8:00 hod na našom instagrame.

čokoláda

Výhercom je: maartinao

14.Políčko (14.12.2018)

Pri love za najkrajšími vianočnými darčekmi treba spomaliť, dopriať si pohodové stretnutie pri vynikajúcej káve. Dnešné políčko v sebe ukrýva, čo vám k tomu dokonale dopomôže. Yogis do súťaže venovala až 2 poukazy na konzumáciu v hodnote 10 EUR. Vy ich môžete vyhrať ak dáte „follow“ na instagrame @kavickari a @yogis_coffee. Nezabudni na označenie priateľa, s ktorým by si chcel túto výhru zdieľať a to pod fotkou na našom instagrame (kavickari). Fotka bude dostupná 14.12.2018 o 8:00 hod na našom instagrame.

yogis

Výhercami sú: majka_mondocko a vladimira_duriacova

15. Políčko (15.12.2018)

Enjoybistro vás chce obdarovať opätovne. Dnes do políčka ukrylo nádherný hrnček so štýlovým čajníkom. Pre tie najkrajšie vianočné momenty, kedy si budete vychutnávať domácu atmosféru. Stačí ak dáte follow“ na instagrame @kavickari a @enjoybistrosk. Nezabudni na označenie priateľa, s ktorým by si chcel túto výhru zdieľať a to pod fotkou na našom instagrame (kavickari). Fotka bude dostupná 15.12.2018 o 8:00 hod na našom instagrame.

enjoy

enjoy

Výhercom je: weronyqe

16.Políčko (16.12.2018)

Šálky s kávou, či čajom ukrývajú príbeh. My sme mali tú možnosť odhaliť príbeh značky Dilmah priamo so zakladateľom rodinnej firmy Dilmah pánom Merrillom J. Fernandom. Jeho príbeh by mohol byť ideálnym príkladom toho, ako sa podeliť o to, čo vo svojom živote získal. Svoju dobrosrdečnosť a veľké srdce  ukazuje po celý rok. Nielen vo vianočnom čase. Dnešné políčko v sebe ukrýva práve čaj Dilmah. Vyhrať ho môžete ak dáte follow“ na instagrame @kavickari a @dilmah_slovensko. Nezabudni na označenie priateľa, s ktorým by si chcel túto výhru zdieľať a to pod fotkou na našom instagrame (kavickari). Fotka bude dostupná 15.12.2018 o 8:00 hod na našom instagrame.

Dilmah

Výhercom je: lucka757

17.Políčko (17.12.2018)

Vianoce so Štefánikom majú svoje kúzlo. O tejto kaviarni s dokonalým konceptom, ste už iste počuli. V kaviarni nájdete nespočetné odkazy na Štefánika, ktoré dokopy vytvárajú príjemné memento. Dnešné políčko ukrýva voucher na konzumáciu práve v tejto nádhernej kaviarni v Ivanke pri Dunaji.Stačí ak dáte follow“ na instagrame @kavickari a @cafestefanik. Odmeníme až dvoch z vás. Nezabudni na označenie priateľa, s ktorým by si chcel túto výhru zdieľať a to pod fotkou na našom instagrame (kavickari). Fotka bude dostupná 15.12.2018 o 8:00 hod na našom instagrame.

Ivanka pri Dunaji

Výhercami sú: evikuu86 a nezbetka

18. Políčko (18.12.2018)

To, že sme milovníci čaju, už viete. Dnešné magické políčko ukrýva práve čajový poklad. Výber 5 exkluzívnych čajových zmesí Kusmi Tea z rady Wellness v malých kovových dózach. Nájdete v nich nasledujúce poklady: Detox, Be Cool, Sweet Love, Boost a BB Detox. Ideálny darček pre zoznámenie sa s výberovými čajmi Kusmi Tea. Pokojne ho môžete dopriať aj najbližším. Vy môžete tento poklad vyhrať ak dáte „follow“ na instagrame @kavickaripottenpannen_sk. Nezabudni na označenie priateľa, s ktorým by si chcel túto výhru zdieľať a to pod fotkou na našom instagrame (kavickari). Fotka bude dostupná 18.12.2018 o 8:00 hod na našom instagrame.

kavickarisk Kusmi Tea

Výhercom je: patriciaslebodova

19. Políčko (19.12.2018)

Kafešop – kontajnerovú kaviareň s roztomilou terasou, za ktorou sa ukrývalo veľké detské ihrisko. Opäť sa nám  potvrdilo, že keď ste limitovaní (nielen) priestorom, vzniknú skvelé nápady. Na to, by sme mali myslieť rozhodne aj v tomto vianočnom období. Ako na to? Inšpiráciou vám môže byť práve táto kaviareň. Dnešné políčko v sebe ukrýva 2 kávičky a 2 ks koláčikov v spomínanom Kafešope. Vyhrať ho môžete ak dáte follow“ na instagrame @kavickari a @kafesop_kontajner. Fotka bude dostupná 19.12.2018 o 8:00 hod na našom instagrame.

Kafešop

Výhercom je: bic_mirkooo

20. Políčko (20.12.2018)

Kávička a koláčik v :Incité pod Kremnickým hradom pre dve osoby? Je nám potešením, že vďaka dnešnému  políčku môžete objaviť, že v :Incité sú poctiví, trochu mestskí, lokálni ale aj svetoví. Konzumáciu v tomto podniku môžete vyhrať, ak dáte follow“ na instagrame @kavickari a @incite.cafe.bar. Nezabudni na označenie priateľa, s ktorým by si chcel túto výhru zdieľať a to pod fotkou na našom instagrame (kavickari). Fotka bude dostupná 20.12.2018 o 8:00 hod na našom instagrame.

Incite

Výhercom je: sisacross

21. Políčko (21.12.2018)

Raňajky v tehličkovom dome v bystrickej Bottovej pre dve osoby? To ukrýva dnešné magické políčko adventného kalendára. Vyhrať ich môžete ak dáte follow“ na instagrame @kavickari a @bottova.coffee. Nezabudni na označenie priateľa, s ktorým by si chcel túto výhru zdieľať a to pod fotkou na našom instagrame (kavickari). Fotka bude dostupná 21.12.2018 o 8:00 hod na našom instagrame.

Bottova

Výhercom je: michaela.galik

22. Políčko (22.12.2018)

Geotermálne pramene sú naším národným bohatstvom. Ich liečivé účinky pomáhajú nášmu fyzickému i duševnému zdraviu.Relax, by sme si mali dopriať počas celého roka. Život si máme užívať a vychutnávať. Dnešné políčko ukrýva vstupy pre dve dospelé osoby do    vodného sveta a wellness na 4 hodiny v Thermal Šírava Spa Resort (platnosť poukazov je 6 mesiacov). Vyhrať ich môžete,ak dáte follow“ na instagrame @kavickari a @thermalsirava_spa_resort. Nezabudni na označenie priateľa, s ktorým by si chcel túto výhru zdieľať a to pod fotkou na našom instagrame (kavickari). Fotka bude dostupná 22.12.2018 o 8:00 hod na našom instagrame.

Výhercom je: fursteriis

23.Políčko (23.12.2018)

Magické 23. políčko v sebe ukrýva dve vstupenky na naozaj skvelú udalosť. Sú ňou Majstrovstvá Slovenska v príprave kávy Barista 2019 & kávovový festival Standart fest. Udalosť sa bude konať v Bratislave, 2. – 3. februára 2019, presnejšie v Mozartovom paláci na Venturskej ulici. Vy sa ho môžete zúčastniť, ak dáte follow nasledujúcim profilom na instagrame : @kavickari, @sca_slovakia, @standartmag. Nezabudni na označenie priateľa, s ktorým by si chcel túto výhru zdieľať a to pod fotkou na našom instagrame (kavickari). Potom treba veriť v šťastie. Fotka bude dostupná 23.12.2018 o 8:00 hod na našom instagrame.

kavickari

Výhercom je: katka.kcn

24.Políčko (24.12. 2018)

Deň s chuťou a vôňou kávy? Deň plný nových zážitkov i poznatkov zo sveta kávy? Vďaka Šimonovi Stašovi a jeho Bazzara Academy & Simonelli Group Showroom Slovakia, ktorá sa nachádza v Banskej Bystrici a je súčasťou podniku Bottova, môžete zažiť deň plný zábavy a smiechu s chuťou kávy. Baristický kurz môžete vyhrať, ak dáte follow“ na instagrame @kavickari a @stacomb.coffee. Nezabudni na označenie priateľa, s ktorým by si chcel túto výhru zdieľať a to pod fotkou na našom instagrame (kavickari). Súťaž ukončíme 24.12.2018 o 10:00.

bottova

kavickari

Výhercom je: laubrath

Text: Augustína Markocsyová, Simona Budinská

Foto: Ondrej Bobek, Daniel Kaplavka, Tomáš Turek, Matúš Pastor, Simona Budinská

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Guťka Markocsyová

Pôžitkárka, instaguru a organizačný mozog celého portálu. Naša Guťka plánuje všetky cesty, fotenia i články. A vďaka jej citlivému oku je výsledná podoba článkov taká, aká je. I sociálne siete také, aké sú.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články