Bystrická Bottova ožila v “novom”  tehličkovom dome

 Bystrická Bottova ožila v “novom”  tehličkovom dome

 

V tehličkovom dome na Bottovej ulici, v srdci malebnej Banskej Bystrice, vznikol netradičný koncept spájajúci kávu, jedlo a dizajn. A samozrejme gin. Ale o tom – potom.

Bottova

Od skorého rána život začína na talianskej terase pred budovou. Tú nemožno prehliadnuť, pretože je zrejme jedinou tehlovou budovou v meste. Zvesť o štýlových raňajkách sa rýchlo rozniesla po Bystrici i okolí.  Hneď od skorého rána tu vládne čulá atmosféra, stretávajú sa známi, ale vznikajú aj nové priateľstvá. Presne tak, ako si to majitelia predstavovali a prečo sa rozhodli otvoriť si vlastný podnik. Jedlá naservírované z obľúbených a moderných surovín na tanieri neostanú dlho. Hostia sa však pomerne často po raňajkách vrátia aj na brunch či obed, ktorý vždy pozostáva z polievky a dvoch jedál. Všetko samozrejme fresh, ukuchtené priamo pred vami, v presklenenej kuchyni. V ponuke nájdete avokádo, či lososa na kváskovom chlebíku z neďalekej pekárne, ale aj obľúbenú praženicu, či rôzne variácie sladkých lievancov. Majitelia veria, že chute nám ostávajú zakódované od malička. Práve preto v menu objavíte i „nesmrteľnú“ krupicovú kašu. Menu prešlo „tvrdým“ testovaním zákazníkov, priateľov i samotných majiteľov, jeho súčasťou je aj kávička a pomarančový fresh, ktorý sa denne čerstvo pripravuje priamo na Bottovej. Menu sa samozrejme bude meniť s novými sezónnymi potravinami.

Bottova

Bottova

Bottova

Príjemným faktorom je to, že tu vidíte majiteľov. Jeden čaruje kreácie v kuchyni a druhého nájdete takemer každé ráno medzi hosťami, či pomáhať na rájone alebo za barom. Práve preto je kuchyňa otvorená a kávovar sa nachádza v srdci prevádzky. Všetko na Bottovej je transparentné a viditeľné. Dôležité orgány Bottovej sú prepojené s hosťami. Prirodzene sa tak stávate súčasťou Bottovej.

Bottova

Bottova

Bottova

Príjemným a najmä praktickým doplnkom sú na prevádzke pripravené ostrovčeky, ktoré by sme mohli nazvať “prvá pomoc”. Vždy na nich nájdete karafy plné vody, koreniny či čerstvý chlieb. Interiér je svieži,  inšpirovaný Škandináviou. Základ tvoria čisté línie a drevo. Cez sklenenú stenu môžete nakuknúť a pokojne vstúpiť do školiaceho strediska Bazzara Academy, ktoré sa zameriava najmä na školenia baristov. V prípade potreby sa premení aj na coworkingový priestor.

Bottova

Bottova

Stretnutie s priateľmi a rodinou osviežia chutné limonády a čerstvé zákusky. Príjemným spestrením sú čerstvé kvety a pohodová hudba, bez ktorej by ste sa necítili tak pohodlne. Hostia sa tu často pri raňajkách zdržia hodinu a dlhšie. Bottova sa v piatok večer premieňa na bar-bistro, ktoré spája rôzne jedlá s klasickými ginovými koktejlmi či modernými “gintonicmi”.

Bottova

Bottova

Bottova

Na Bottovej objavíte v každom kúsku svet a inšpirácie, ktoré majitelia zbierali po svete a priniesli do svojho rodného mesta. Alebo jednoducho „vypnete“ a načerpáte pozitívnu energiu, ktorú tu cítiť a je tak dôležitá pre každodenné bytie.

Bottova

Bottova

Bottova

Vidíme sa na Bottovej. V netypickom tehličkovom dome, ktorý treba zažiť.

Bottova

Bottova

Bottom Coffee Brunch Gineria nájdete na Facebooku.

Text: Augustína Markócsyová

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Guťka Markocsyová

Pôžitkárka, instaguru a organizačný mozog celého portálu. Naša Guťka plánuje všetky cesty, fotenia i články. A vďaka jej citlivému oku je výsledná podoba článkov taká, aká je. I sociálne siete také, aké sú.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *