Kafešop: Dôkaz, že aj cesta môže byť cieľ

 Kafešop: Dôkaz, že aj cesta môže byť cieľ

 

Raňajky robia deň a ten sa mi bez dvojitého espressa či flat white nepočíta. Preto, keď som zahol k nákupnému centru STOP SHOP v Trenčíne, veril som, že mi tu dokážu pomôcť. Na konci priestranného parkoviska som uvidel Kafešop – kontajnerovú kaviareň s roztomilou terasou, za ktorou sa ukrývalo veľké detské ihrisko a dokonca ďalšie letné terasové sedenie. Opäť sa mi potvrdilo, že keď ste limitovaní (nielen) priestorom, vzniknú skvelé nápady.

Kafešope Kontajner

Kafešope Kontajner

Kafešope Kontajner

Po otvorení dverí som vedel, že tu som správne. Okrem vône kávy som zacítil aj čerstvo upečené pečivo, ktoré mi pripravilo veľkú dilemu: dám si croissant s maslom a džemom, alebo s lososom a vajíčkom? Sladké vyhralo a počas čakania na objednávku som rozmýšľal, ako dokáže kaviareň s rozmermi len o kúsok väčšími ako lodný kontajner pôsobiť tak veľkoryso – dvojité espresso z vlastnej zmesi Kafešop však zaúčinkovalo: môžu za to skvelo zvolené farby, množstvo prirodzeného svetla a výhľad na detské ihrisko.

Kafešope Kontajner

Kafešope Kontajner

Kafešope Kontajner

Keď som zbadal vitrínu so zákuskami, trochu som ľutoval svoju sladkú voľbu raňajok, lebo po káve by mi jeden z tých očarujúcich cheesecakov urobil radosť. Zaujala ma však pestrosť osadenstva – za tú chvíľu, čo som tu sedel, si sem prišla zobrať dávku tekutej energie pani z neďalekého obchodu, bleskovú zástavku na kávu so sebou si urobil vodič šedej limuzíny, svoje frappé si tu vychutnal starší manželský pár a cez presklené dvere som videl mamičku so synom: ona si vychutnávala čaj Dilmah, on šmykľavky a hojdačky, mali to fér rozdelené.

Kafešope Kontajner

Kafešope Kontajner

Kafešope Kontajner

Sledoval som, ako tu každý aspoň trochu spomalil, užil si dobrú kávu či čaj, no najmä kúsok svojej pohody. A to mi opäť pripomenulo obľúbené – aj cesta môže byť cieľ. Prečo teda trochu nespomaliť a namiesto bagety z „benzínky“ si užiť svoju chvíľku v štýlových priestoroch s výbornou kávou a super jedlom? Či to bola mamička nakupujúca so synom, vodiči smerujúci ktovie kam, alebo starší pár, tí tu svoj cieľ našli. A mal som pocit, že i pohodu.

Kafešope Kontajner

Kafešope Kontajner

Kafešope Kontajner

A nemusí to byť iba v lete, v tomto období si sem môžete prísť vystrieť nohy po nakupovaní darčekov pod stromček a dobiť energiou kávou. Alebo sa zahriať vareným vínom a pripraviť telo na nástup cukrovlády vianočných koláčikov čerstvo upečenou wafflou s horúcim ovocím. Ak idete okolo Trenčína či Púchova (tam nájdete druhú prevádzku), zastavte sa v Kafešope. Lebo aj cesta môže byť cieľ.

Kafešope Kontajner

Kafešope Kontajner

Kafešope Kontajner

Kafešop Kontajner nájdete aj na facebooku.

Text: Tomáš Turek

Foto: Tomáš Turek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *