Čarovný Mlynček na Spiši

 Čarovný Mlynček na Spiši

 

Historická budova Matice Slovenskej v Spišskej Novej Vsi ukrýva ďalší z kávových príbehov. Rodinná kaviareň Mlynček ponúka radosť a nadšenie nielen vďaka káve, ale aj útulnému prostrediu a jedinečnej atmosfére.

Kaviareň Mlynček

tabuľa

Kvalitná káva, nápoje a cestovanie. Všetky tieto atribúty nájdete v historickej budove, ktorá je tak trochu kultúrnym strediskom. Priamo v nej sa nachádza divadlo. Kaviareň nájdete na jednej z rušných ulíc, Zimnej 68, v Spišskej Novej Vsi, priamo na námestí. Nájdete tu však aj pokoj a pohodu. Interiér kaviarne je inšpirovaný Portugalskom. Krajinou, ktorá očarila mladého a šikovného majiteľa Lukáša Rabatína.

Kaviareň Mlynček

Kaviareň Mlynček

 

Kaviareň Mlynček

Pitie kávy je pre Portugalčanov životným štýlom. V Mlynčeku nájdete svetlo praženú kávu Delta, ktorá pochádza z rodinnej pražiarne v Portugalsku. Lukáša oslovila predovšetkým jej chuť a bezpochyby aj jej príbeh. Je v nej zmes 70% arabiky a 30% robusty. K dispozícii je aj pohodlný servis „TO GO“ , ktorý oceňujú študenti i mamičky s deťmi. Počas pracovných dní tu začínajú svoj deň už od skorého rána študenti aj ľudia, ktorí chodia do práce.

Kaviareň Mlynček

káva

Kaviareň Mlynček

Romanticky pôsobia svetielka, sivé kreslá a kombinácia viacerých odtieňov dreva. Príjemným osviežením sú aj doplnky – kávové mlynčeky na poličkách a zeleň v črepníkoch.  Zaujímavý príbeh sme našli v jednom stolíku – tvoria ho veľké biele hodiny. Do kaviarne si ho priniesol jeden z hostí, miestny hodinár. Ďalším štýlovým doplnkom je oblečenie zamestnancov. Drevené motýliky a menovky dokonale ladia k servírovaniu nápojov na drevených táckach.

svetielka

Kaviareň Mlynček

Kaviareň Mlynček

Z kaviarne si môžete odniesť aj kávu, kávový píling a ručne vyrábané mydlá. Pokojne ako suvenír či spomienku na miesto, ktoré vonia kávou a vo vašich čuchových bunkách jej aróma ostane ešte dlho potom, ako ju navštívite.

Kaviareň Mlynček

pult

Kaviareň Mlynček

Cena kávy v menu je naozaj lákavá. Nejde však o nástroj marketingovej komunikácie, espresso za 1€ a cappuccino za 1,30€ vám pripravia vždy kvalitne a štýlovo. Ide skôr o možnosť ponúknuť ľuďom kávičkársky pôžitok bez rozdielov. „Chcem, aby ľudia vyšli z domu, stretli sa, zdieľali svoje zážitky a vychutnávali si momenty vo svojom živote aj vďaka káve,“ hovorí Lukáš. Aj to je dôkaz, že Lukáš spolu so svojou rodinou vytvoril kaviareň s láskou a jeho kávičkárske srdce je tu pre miestnych i „cezpoľných“ návštevníkov. Možno aj vďaka svojej povahe a zámeru sa stal výhradným distribútorom Delty na Slovensku.

Kaviareň Mlynček

Kaviareň Mlynček

Kaviareň Mlynček

Základ kvalitnej kaviarne tvoria predovšetkým ľudia. Lukáš ich považuje za najväčšiu pridanú hodnotu prevádzky. Kvalitný a príjemný barista vám naservíruje kávu s úsmevom na tvári, tešiac sa z každého nového zákazníka. Zároveň si však ctí všetkých, či už ste novým návštevníkom, alebo patríte k tým stálym. Prepracovaný a pekný servis pri servírovaní kávy je tu vizuálnym zážitkom a je akousi neodmysliteľnou súčasťou pravého kávičkárskeho zážitku.

Kaviareň Mlynček

Kaviareň Mlynček

Kaviareň Mlynček

Vo vitrínkach nájdete koláčiky z Popradskej kaviarne Café La Fée. Sú vychýrené po celom Slovensku, a to najmä vďaka svojej lahodnej chuti a čerstvým surovinám, z ktorých sú pripravované. Večer si v Mlynčeku môžete vychutnať pohár dobrého vína a opätovne sa tak ocitnúť v atmosfére portugalských ulíc. Pripadne sa zúčastniť na prednáškach o zdravom životnom štýle, živote domácich miláčikov, či zdravom stravovaní.

mlynček

koláč

koláč

Členovia rodinného podniku „sršia“ množstvom kreatívnych nápadov. V lete si budete môcť vychutnať šálku kávy a ľahkých drinkov na novej prednej terase a dokonca aj na terase v zadnej časti budovy. Jej štýl bude opäť portugalský. Neostáva nám nič iné, len sa usadiť a vychutnávať si čarovné momenty, ktoré Mlynček ponúka.

Kaviareň Mlynček

Kaviareň Mlynček

menu

Kaviareň Mlynček nájdete aj na Facebooku.

Text: Augustína Markócsyová

Foto: Tomáš Turek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Guťka Markocsyová

Pôžitkárka, instaguru a organizačný mozog celého portálu. Naša Guťka plánuje všetky cesty, fotenia i články. A vďaka jej citlivému oku je výsledná podoba článkov taká, aká je. I sociálne siete také, aké sú.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *