Útulný luxus v Tatrách

 Útulný luxus v Tatrách

 

Horskú električku nahradili turisti a športovci na náučnom chodníku, lekárov spokojní dovolenkári, no zážitky a výhľad sú stále na nezaplatenie. Vitajte v Solisku na Štrbskom plese.

Hotel Solisko

Dve budovy, ktoré dnes spolu tvoria rodinný hotel Solisko na brehu hádam najznámejšieho tatranského horského jazera, vítali návštevníkov už od konca 19. storočia. Pri jednej z nich vtedy zastavovala historická tatranská električka, druhá, Vila Augusta, zas hostila zámožných turistov z cisárskeho dvora. Neskôr slúžila ako ubytovňa pre lekárov, až kým nevyhorela. Po druhej svetovej vojne sa bývalá vila zmenila na detskú liečebňu a práve z tohto obdobia pochádza dnes i originálne slniečkové logo hotela Solisko, ktoré kedysi nakreslili tunajší detskí pacienti. V 90. rokoch sa Solisko postavilo odznova a v roku 1998 dokonca získalo národnú cenu za architektúru ako najkrajšia Stavba roka.

budovy

Hotel Solisko

Dnes Solisko dokonale zapadá do okolitej prírody a už 7 rokov víta hotelových hostí pod tatranskými štítmi. Jeho rodinné zameranie cítiť od prvého momentu, a to aj keby ste si hneď po príchode nevšimli krásne detské ihrisko či rozkošnú drevenú chalúpku “Solisko”, ktorá sa za niekoľko rokov stala jedným z najobľúbenejších foto kútikov na Štrbskom plese. Na recepcii vás privíta milý personál, nájdete tu množstvo tipov na rôzne aktivity a atrakcie, ktoré si s rodinkou môžete užiť, ale aj plnú vitrínu spoločenských hier, ktoré si v hoteli môžete požičať. Dospelých poteší bohatá vínotéka či skvelá talianska kuchyňa, deti sa zas vybláznia vo veľkom detskom kútiku, prepojenom s hotelovou reštauráciou.

chalúpka

Hotel Solisko

Hotel Solisko

Hotel Solisko

V Solisku nájdete chvíle pre dokonalé ticho a pokoj a rovnako pre rodinnú zábavu. Deti vám pomôžu zabaviť animátori v detskom klube či obľúbené večerné detské kino, v prípade potreby vám s menšími deťmi pomôže aj au pair. Dospelí si oddýchnu v útulnom wellnesse s niekoľkými saunami, vírivkou či relaxačnou miestnosťou alebo si môžu vydýchnuť pri dobrej knihe v príjemnom čitateľskom kútiku, ktorý nájdu na každom poschodí hotela. Extra dávku romantiky im na výlete či lyžovačke dodá večer v súkromnej vírivke, ukrytej pod čiernou “oblohou” posypanou stovkami malých svetielok, pripomínajúcej nočnú oblohu. Viete si predstaviť niečo dokonalejšie, ako takýto večer s pohárom vychladených bubliniek v ruke? My teda nie.

čítareň

wellness

wellness

Najviac turistov na Štrbské pleso zavíta v lete, a niet sa čomu diviť. Okolie najvyššie položenej tatranskej osady je totiž turistickým nebom s množstvom príležitostí na krásne prechádzky či väčšie túry po tatranských vrcholoch. Práve v lete si v Solisku môžete užiť i jednu z najvýnimočnejších akcií roka – Benátsku noc, počas ktorej sa spojí skvelá hudba, jedinečná kuchyňa a dokonalá romantika pri člnkovaní sa na tmavom jazere. V zime sa zas hostia môžu oddať všetkým zimným radovánkam bez najmenších starostí. Do lyžiarskeho strediska ich priamo z hotela odvezie pohodlný ski bus, na plese a v jeho priamom okolí si zas môžu užiť bežkovanie či rodinné prechádzky. V minulosti sa na plese dalo i korčuľovať, dnes je však táto aktivita v záujme ochrany vodného života zakázaná, a tak sa na zamrznutom jazere môžete aspoň poprechádzať či vytiahnuť sánky.

výhľad

Solisko

Hotel Solisko

Hotel Solisko je ako druhý domov, do ktorého raz zavítate a už sa vždy budete chcieť vracať. Hoci má štyri hviezdičky a naozaj vysoký štandard, môžete sa tu cítiť absolútne slobodne a uvoľnene. Žiadne škrobené večere, krištáľové lustre ani pozlátené doplnky tu hľadať nemusíte. Čo tu však nájdete, bude teplo, úprimnosť a srdečnosť, ktoré vás pohladia pri srdci. Káro, drevo a pohodlné kreslá nájdete v izbách i v spoločných priestoroch, kúsok za recepciou si môžete dokonca posedieť pri originálnom krbe, ktorý sa vám zaručene bude páčiť, aj keď v ňom nenájdete skutočný oheň.

izba

Hotel Solisko

Hotel Solisko

Všetci však dobre vieme, že ak má byť dovolenka skutočne výnimočná, nesmie na nej chýbať dobré jedlo. A keď vám ho pripravuje samotný majiteľ hotela, je to záruka, že váš gastronomický zážitok bude stáť určite za to. Na rozdiel od iných tatranských reštaurácií sa Al Lago v hoteli Solisko rozhodla slovenskú kuchyňu doplniť obľúbenými talianskymi špecialitami. Šéfkuchár Martin Kurhajec začínal ako cukrár, no jeho špecializácia sa neskôr preniesla práve do talianskej kuchyne, ktorú si vyskúšal najprv v Bratislave, a potom priamo v Taliansku. Ak už teda máte dosť halušiek a pirohov, v Al Lago si pod tatranskými štítmi prekvapivo vychutnáte dokonalé rizoto či skvelé cestoviny, doplnené výborným talianskym vínom.

Hotel Solisko

Hotel Solisko

Hotel Solisko

Hotel Solisko nájdete na Facebooku.

Text: Miroslava Germanová

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *