Voňavá ReBarbora

 Voňavá ReBarbora

 

Trnava patrí k miestam, kam sa vraciame pomerne často. Teší nás, že sme medzi „stálicami“ opätovne našli nové voňavé miesto. Rovno na Trojičnom námestí nás do priestorov s historickým nádychom z osemnásteho storočia vlákala, nielen svojou vôňou, milá a útulná (Re)Barbora.

Rebarbora

Rebarbora

Rebarbora

Vanilka, čokoláda a káva nás očarili už pri vstupe do bývalej bagetérie. Vôňa šíriaca sa úzkym priestorom nás pošteklila v nose, až kým nám zrak „nepadol“ na vitrínu plnú pokladov v podobe koláčov, praliniek i zákuskov.

Rebarbora

Rebarbora

Rebarbora

Ich zázračná hodnota je v receptúre, ktorú tvoria predovšetkým kvalitné suroviny v podobe pravej belgickej čokolády, čerstvého ovocia, masla i živočíšnej smotany. Nenájdete tu žiadné polotovary, umelé farbivá a umelé prísady. Ingrediencie sú vždy čerstvé a sezóne. Navyše v sebe ukrývajú kreativitu a nekonečnú fantáziu majiteľky Barbory Martinusovej a jej tímu. Meno pani majiteľky je spojené nielen s názvom prevádzky, ale predovšetkým s jej vysnívanou ideou. Sama tvrdí, že cukráreň je jej ďalšie dieťa, o ktoré sa stará predovšetkým s láskou. Jej nápady a návrhy cítiť a vidieť všade. Samotná rebarbora, ktorá sa stala symbolom prevádzky patrí medzi jej obľúbené suroviny, ktorými kreuje vo svojom koláčovom kráľovstve.

Rebarbora

Rebarbora

Rebarbora

Od skorého rána si vzácne poklady môžete vychutnať na slnečnej terase, či v útulnom prostredí cukrárne. Biele steny, jemná tapeta a farebné akcenty v podobe stoličiek a pohodlných kresiel vytvárajú pohodovú atmosféru. Hodiny tu neukazujú presný čas, taktne však upozorňujú na pôžitky, ktoré si tu máte dopriať: „Čas na zákusok“, „Tik- tak“, alebo skôr „mňam- mňam“. Nenápadne vás zlákajú na sladké chvíle s našou obľúbenou kávou značky Bazzara. Nájdete tam však aj zmes od Concept Coffee Roasters.

Rebarbora

Rebarbora

Rebarbora

Pracovný či voľný deň tu môžete začať slanými i sladkými raňajkami. Ak vás však čas neúprosne súri, k dispozícii je vám servis TO GO. V ReBarbore sa nám páči, pretože naozaj myslia na životné prostredie. Všetky obaly, poháre, slamky i príbory sú šetrné z ekologických materiálov a recyklovateľné. Zabudnite na stereotypné raňajky. Prekvapia vás varianty, ktoré sa tu pomerne často menia a prinášajú nové zdravé chute.

Rebarbora

Rebarbora

Rebarbora

Usmievavý personál vám ochotne pomôže s výberom sladkých dobrôt. Recepty a presné ingrediencie vám síce do detailov neprezradia, ale pokojne sa môžu stať súčasťou vašej oslavy, firemného eventu, svadby alebo rodinného popoludnia. Tak ako tu majú otvorené srdce, tak tu majú aj otvorenú myseľ. V ponuke nájdete zákusky pre „bezlepkáčov“ a na objednávku i pre alergikov na laktózu.

Rebarbora

Rebarbora

Rebarbora

Cukráreň svojou vôňou priláka každého kávičkára, či náhodného návštevníka bažiaceho po sladkom karameli, čokoláde, vanilke a v neposlednom rade i čerstvej káve. Tak ako zlákala nás- nenápadne a vrúcne. Určite nie však naposledy.

Rebarbora

Rebarbora

Rebarbora

ReBarboru nájdete aj na facebooku.

Text: Augustína Markócsyová

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Guťka Markocsyová

Pôžitkárka, instaguru a organizačný mozog celého portálu. Naša Guťka plánuje všetky cesty, fotenia i články. A vďaka jej citlivému oku je výsledná podoba článkov taká, aká je. I sociálne siete také, aké sú.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články