:Incité pod Kremnickým hradom

 :Incité pod Kremnickým hradom

 

Slobodné banské mesto ukrýva mnoho pokladov. Ak by ste hľadali zlato a striebro, pokojne by ste ho našli tu, v najstaršej dodnes existujúcej mincovni na svete. My, milovníci kávy, sme sa však do Kremnice vybrali za iným pokladom- v podobe nového boutique baru a kaviarne. :Incité je tu pre všetkých pôžitkárov, turistov i lokálnych kávičkárov.

:Incité

:Incité

Kremnica je krásne mesto, avšak skúsený cestovateľ vie, že za gastronómiou a pôžitkami sa chodilo skôr inam. Až doteraz. Kremnicu a jej lokálnu turistiku sa rozhodli podporiť dvaja mladí páni – Robert Pálik s dobrým priateľom Matejom Mezeiom. Vytvorili koncept, ktorý by sa mohol na mesto nazvať aj odvážnym, avšak tak veľmi žiadúcim. Tlieskame.

:Incité

:Incité

:Incité

:Incité si svoje miesto „ukradlo“ priamo pod Kremnickým hradom s očarujúcim výhľadom. Pôvodne tmavý priestor majitelia spoločne s rodinnými príslušníkmi premenili na miesto pre vrúcne stretnutia.

:Incité

:Incité

:Incité

Na názve pracovali so svojimi priateľmi. Najskôr vytvorili anglický názov „in city“ („v meste“), až neskôr pridali k poslednému písmenku dĺžeň. Išlo najmä o nádych francúzštiny. Taká slovná hračka a veľmi vydarená!

:Incité

:Incité

O logo a dizajn prevádzky sa zase postarala šikovná sestra jedného z majiteľov. Celá táto veselá a veľmi mladá „partička“ sa venuje aj tvorbe eventov, ktoré aj v samotnej prevádzke v blízkej dobe predstavia. Prvým z nich je one picture gallery, ktorý predstaví každý mesiac šikovných umelcov.

:Incité

:Incité

Biele steny, svetlé drevo a sivé stoličky vytvárajú čistú líniu. Priestor je prirodzene rozdelený do dvoch častí. V prednej nájdete veľký stôl a sedenie na barových stoličkách. V druhej časti je dominantou bar v zelenom prevedení a vzdušný priestor. „Teplo“ domova vytvárajú sviečky i príjemná hudba.

:Incité

:Incité

:Incité

Na mlynčeku nájdete kávičku talianskej značky Bazzara, ale aj výberové kávy. Samozrejmosťou sú „alternatívky“. Ak máte chuť na miešane drinky, ste na správnom mieste. Namieša vám ich samotný majiteľ prevádzky, Róbert, ktorý to naozaj vie. Veď naposledy pracoval vo vychýrenom bratislavskom Sky bare. Jeho „srdcovky“ nájdete v menu, ak však zatúžite po niečom špeciálnom ochotne vám to pripraví. Do drinkov vkladá kúsok zo seba. Chute sú tak jedinečné.

:Incité

:Incité

:Incité

Chuti i očiam ulahodia čerstvé cheesecakeiremeselné pivko. Večer sú to zase rumy, whisky i vína. Ak si chcete vychutnávať krásy mesta, k dispozícii je vám servis TO GO.

:Incité

:Incité

:Incité

V :Incité sa pripravovali poctivo. Zbierali informácie, študovali a čerpali zo svojich vlastných skúseností. Spojili svoje sily a každý deň ukazujú, čo sa naučili. Je im potešením, že môžu neustále ukazovať že sú poctiví, trochu mestskí, lokálni ale aj svetoví.

:Incité

:Incité

:Incité

:Incité nájdete aj na facebooku.

Text: Augustína Markocsyová

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Guťka Markocsyová

Pôžitkárka, instaguru a organizačný mozog celého portálu. Naša Guťka plánuje všetky cesty, fotenia i články. A vďaka jej citlivému oku je výsledná podoba článkov taká, aká je. I sociálne siete také, aké sú.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *