Racquet: Gastronomický zážitok (nielen) pre športovcov

 Racquet: Gastronomický zážitok (nielen) pre športovcov

 

Začína sa úžasné obdobie plné slnečných dní ako stvorené na športovanie a oddych. Leto zvádza nielen aktívnych, ale aj príležitostných športovcov tráviť čas v prírode. V meste to však nie je vždy najjednoduchšie. My sme pre vás našli miesto, kde sa budete aj v horúcom veľkomeste cítiť príjemne. A ak ste radšej iba divákom športu a gurmánom, určite si aj vy prídete na svoje.

Reštauráciu Racquet nájdete v Bratislave, ukrytú pod zeleným baldachýnom korún stromov, hneď vedľa Národného tenisového centra. V okolí sú novo zrekonštruované parky, ktoré zabezpečujú osvieženie. My sme vošli cez malú bránku z ulice Odbojárov a „preštrikovali“ sme sa celým areálom. Toto miesto spája reštauráciu s tenisovým klubom v dokonalej súhre.

Racquet reštaurácia Bratislava

Vnútorný priestor je veľmi príjemný a presvetlený veľkými oknami. Ako v správnom športovom klube, na stenách visia čiernobiele fotografie zachytávajúce tie najdramatickejšie chvíle tenisových zápasov. Nemôžete si tu nevšimnúť ani otvorenú kuchyňu, ktorá zámerne ukazuje návštevníkom všetky svoje tajomstvá. Šéfkuchár Marek Gura si nič nenecháva pre seba a svojich kolegov a vy môžete sledovať, ako pripravuje špeciality, ktoré ste si objednali. Jedlu rozumie dokonale. A asi aj preto sa Racquet v priebehu pár mesiacov stal veľmi obľúbeným miestom na obed, či večere – svedčia o tom nielen recenzie na facebooku, ale aj spokojní hostia, ktorých sme tu objavili.

Racquet reštaurácia Bratislava

Racquet reštaurácia Bratislava Marek Gura šéfkuchár

V menu nájdete tradičné recepty s moderným nádychom. Ochutnali ste už napríklad bravčové líčka s bryndzovými haluškami? Ak nie, nájdete ich presne tu. Alebo tiež naše obľúbené slovenské pirohy. A novinkou budú aj tradičné zemiakové „džatky“ až spod Tatier.

Racquet reštaurácia Bratislava

Jedálny lístok sa prispôsobuje sezóne. Dôležitú úlohu v ňom taktiež zohrávajú lokálni dodávatelia a ich momentálna ponuka. To zabezpečuje vždy čerstvé a tie najlepšie suroviny až na váš tanier. Ak však dáte prednosť morským rybám, určite neoľutujete. Šéfkuchár Marek Gura ich totiž pripravuje neuveriteľne dobre. Veľa sa o ich príprave naučil počas svojej práce vo vychytenej juhoslovanskej reštaurácii v Nemecku.

Racquet reštaurácia Bratislava menu

Racquet reštaurácia Bratislava

Racquet reštaurácia Bratislava Marek Gura šéfkuchár

Ponuka ulahodí aj tým najfajnovejším jazýčkom. A ak by ste predsa len nenašli to, po čom už dlhšie vaše chuťové poháriky „pištia“, stálym zákazníkom vyjde v ústrety aj šéfkuchár. Ak vopred zavoláte, určite sa dohodnete.

Racquet reštaurácia Bratislava menu

Stredu reštaurácie dominuje bar. Okrem rôznych miešaných drinkov si tu môžete vychutnať aj špičkovo pripravenú kávu značky Bazzara.

Racquet reštaurácia Bratislava

Z terasy reštaurácie sa vám naskytne skvelý výhľad priamo na tenisové kurty. Ak teda prídete s rodinou či známymi, ani počas pauzy na malé občerstvenie vám neujde nič zo športového zápolenia.

Racquet reštaurácia Bratislava

Okrem párov či malých skupiniek hostí je Racquet pripravená aj na vašu firemnú akciu. Ak hľadáte vhodné miesto pre pracovný obed, teambuilding či raut, príďte sa sem pozrieť. Bohatý výber z grilu na terase s výhľadom na tenis za to určite stojí. A možno tu stretnete aj niektorú z našich najväčších tenisových hviezd.

 

Info o reštaurácii Racquet a možnosti rezervácie nájdete aj u nich na webe.

Text: Branislava Hronská

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *