Kaviareň Lávka v Trenčíne – prekvapenie medzi bytovkami

 Kaviareň Lávka v Trenčíne – prekvapenie medzi bytovkami

O novinke na kaviarenskej scéne, kaviarni Lávka v Trenčíne, sme sa dozvedeli len náhodou. Ukrytá medzi bytovkami, avšak s výnimočným potenciálom samotného miesta – ihriska, voľnej trávnatej plochy i blízkeho trhoviska. Lávka prekvapila. Svojou čistotou, dizajnom i do bodky premysleným konceptom.

kaviareň lávka dizajn
Novinka v Trenčíne prekvapila svojím čistým dizajnom.

Sídliskové kaviarne? Kaviareň Lávka pridá bonus navyše

Kaviarne ukryté na sídlisku zažívajú svoj boom. Nemusia sa nútene hlásiť o svoju klientelu, hostia si ich nájdu sami. Či je to mamička na materskej, zaneprázdnený manager, babička idúca na trh, alebo partia pubertiakov, ktorá si neďaleko robí selfiny na instagram. Výhodou sídliska a doby pokoronovej je jednoznačne komunita. Tá s príchodom dobrého podniku silnie. A dobrým podnikom trenčianska kaviareň Lávka skutočne je.

kaviareň lávka trenčín
Dobrá kaviareň s kvalitnou ponukou. Aj to je Lávka ukrytá na sídlisku.

Predstavte si. Klasické bytovky s novými farebnými fasádami, aké sú roztrúsené po celom Slovensku. Detské ihrisko, stromy, voľná zelená plocha. Jednoducho klasické, avšak predsa len trošku krajšie sídlisko, než také, na akom vyrástla minimálne polovica z nás. No a je tu kaviareň Lávka. Miesto, kde si oddýchne nielen duša, ale i oči.

Čistá. Tak by sa dala definovať jedným slovom. Čistá dizajnom i ponukou. Ponúkne vám okamžitý relax – a že to nebol len náš pocit, ale takéto slova venovali počas našej návštevy podniku viacerí. “Ach, aké je to tu krásne. Také príjemné.”  Obrovské okná presvetľujú miestnosť a ponúkajú výhľad na okolie. Tak si s nami sadnite.

kaviareň Lávka Trenčín

kaviareň lávka
Čistá dizajnom i ponukou. Ponúkne vám okamžitý relax – a že to nebol len náš pocit, ale takéto slova venovali počas našej návštevy podniku viacerí.

Káva, koláče a zero-waste

cornus-cafe-slovensko-ttsk-interier

Cornus Café uprostred dedinky Kvetoslavov

Čítať viac >

V ponuke je talianska káva Pedron Caffe, ktorú v Trenčíne nájdete len v dvoch podnikoch. Dva mlynčeky, 100 % arabika i zmes. Ja som v káve konzervatívnejšia, ale naši kolegovia, fotografi, zase milujú ovocné chute. Každopádne výber dvoch možností potešil.

baristka-káva-lávka
V Lávke pracujú baristky s kávou Pedron Caffee. Na výber máte dve možnosti 100 % arabiku i zmes. Slušne pracujú aj s latte art a alternatívnymi mliekami.

Dáte si koláčik? V kaviarni Lávka máte na výber od dievčat z Nitry – Pinch of sweet, ktoré sú preslávené svojou bezlepkovou výrobou. Ale vo vitríne nájdete aj výrobu samotnej pani majiteľky kaviarničky, Zuzky Meszárošovej. Rovnako ako aj za studena lisované šťavy – ovocné, ale i tie “zelené”. Sú vo vratných obaloch. V Lávke sa totiž poctivo separuje a snažia sa k tomu viesť aj svojich zákazníkov.

zuzana meszárošová

Kaviareň Lávka má v ponuke koláče od nitrianskej výroby Pinch of sweet, ale aj svoje vlastné. Vyznávačov zdravého životného štýlu potešia za studena lisované šťavy vo vratných, sklenených obaloch.

S drevenou lávkou do kaviarne

Zuzka sa roky venovala tvorbe prírodnej kozmetiky. A hoci si teraz s kozmetikou dala načas pauzu a venuje sa primárne kaviarni a malej dcérke Adelke, odkaz na jej voňavú tvorbu nájdete aj na toaletách. Najčistejších, aké sme v Trenčíne videli. A k dispozícií bol aj prebaľovací pult s kompletnou výbavou.

Kto by bol býval tomu veril, že Lávka bola prednedávnom len staveniskom a jediným spojením s ňou a okolitým svetom bola drevená lávka. Preto ten názov. Zuzanina sestra robí roky v marketingovej oblasti a spolu s kolegyňou sa vyhrala aj s logom. Profesionálne dielo zbadáte hneď od dverí.

kaviareň lávka logo
Cit pre detail a profesionalita sa odrazili aj na logu. Zuzane s ním pomáhala sestra Barbora, ktorá roky pôsobí v reklamnej brandži.

Brunch? Vyberú si všetci

Späť k sortimentu. Koláče, šťavy a káva nie sú jediné, čo v tomto podniku nájdete. Hoci to jeho veľkosť nenaznačuje, ponuka je celkom rozmanitá. Avšak stále tak akurát.

Vyberiete si z brunchu, ktorý sa týždenne obmieňa. Zostaveného tak, aby si vybrali všetci. Milovníci sladkého, slaného, vegáni i bezlepkáči.

jedlo brunch v lávke

brunch lávka
V kaviarni Lávka dostanete aj brunch. Jedlá sú citlivo zostavené tak, aby si vybral skutočne každý.

Vieme, že nie všetci pijete kávu. Rovnakú vášeň vie však vzbudiť i dobrý čaj. Ten je tu v ponuke od Mountain Bali. Alebo k večeru vínko? Nájdete Myslíka, ale aj menšie vinárstva.

Mountain Bali čaje

A čo ďalej?

V budúcnosti bude kaviareň Lávka susediť s fyzioterapeutickým centrom, ktorý buduje Zuzanin partner.

lávka okolie

kaviareň lávka
Lávka dostala svoje meno podľa drevenej lávky, ktorá smerovala do budúceho podniku. Zuzana chce pracovať aj na skrášľovaní okolia, aby pre hostí vytvorila príjemné miesto aj pred kaviarňou.

 

Pri otázke majiteľky “čo by si zmenila?” mi odpoveď dlho neprišla na ústa. Jediné, čo momentálne chýba, je upravenejšie okolie. Ale ak sa podarí a Lávku obohatí aj nejaká príjemná terasa, bude to priam zenové miesto. Teraz ju obohacujú púpavové trávniky a nerušený výhľad na ihrisko. Ale aj to má svoje zvláštne, pokojné čaro.

 

Text: Simona Budinská

Foto: Rudolf Sládkovský

 

 

 

 

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Simona Budinská

Vášnivý gurmán, mama troch detí, dvoch kníh a niekoľkých bedekrov. Náhody sú jej osudom, a tak pred rokmi vznikol projekt Kávičkári.sk. S nadšením sa venuje najmä víziám, kreovaniu na portáli, ale aj new biznis. Srdcovkou je aj vzdelávanie v oblasti gastronómie v rámci projektu Gastrolove a tvorbe osobnostného PR.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *