Cornus Café uprostred dedinky Kvetoslavov

 Cornus Café uprostred dedinky Kvetoslavov

 

Uprostred dedinky Kvetoslavov, len na skok od Šamorína, nájdete kaviareň plnú zelene a pozitívnej energie. Zuzka Dömötörová s manželom chcela miestnym priniesť niečo, čo tu chýbalo. A tak vznikol Cornus – inšpirovaný prírodou, s nádhernou zelenou terasou pod platanmi a s hviezdami nad hlavou. Kde sa cítite priam ako na dovolenke.

 

vstup-cornus

 

gapp

Vytvorili pracovný portál pre ľudí v gastre: Neponúkame riešenie problémov, ale prostriedok na ich riešenie

Čítať viac >

V spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Trnavský kraj, prinášame články o najlepších gastronomických prevádzkach v Trnavskom kraji.  Od uvoľňovania opatrení sme s našou redakciou navštívili desiatky podnikov, ktoré vám postupne predstavíme.

 

detail-exterieru

 

Zuzka do „práce“ chodí každý deň, i keď iba na chvíľku, no nedá jej to nepozdraviť sa s pravidelnými zákazníkmi. Usmiata obsluha je tajomstvom úspechu dvojročnej prevádzky v dedinke neďaleko Šamorína. Dizajn interiéru je ladený do svetlých prírodných farieb dreva a dopĺňa ho kov a jemné pastelové farby pohodlných kresiel, ktoré priam lákajú sa v nich „usalašiť“ a vychutnať si dobrú kávu a koláčik. Sedenie na terase má vďaka tieňu zelených platanov a svetielkam nezameniteľnú atmosféru, najmä večer.

 

posedenie-ttsk-cornuscafe
Uprostred dedinky Kvetoslavov, len na skok od Šamorína, nájdete kaviareň plnú zelene a pozitívnej energie.

 

majitelka
Zuzka Dömötörová s manželom chcela miestnym priniesť niečo, čo tu chýbalo.

 

Zuzka je maminou troch dcér. Ako priznáva, Cornus Café je jej štvrté dieťa, ktoré sa narodilo len 3 mesiace po najmladšej dcérke. A aj keď je rodina u sympatickej mamičky stále na prvom mieste, kaviarni sa venuje naplno. „Je to moja srdcovka, milujem to tu,“ priznáva úprimne. S najmladšou dcérkou jej pomáhajú rodičia a v podnikaní sa s manželom dopĺňajú. Ona vyberá dodávateľov a on sa stará o faktúry a účty. Obaja sú vyštudovaní stavbári, no Zuzke „ukradlo“ srdce gastro.

 

cappuccino-cornus-cafe
Na výbere dodávateľov aj servis pre zákazníkov si dávajú naozaj záležať.

 

latteart-cappucino-cornuscafe

 

Najviac sa teší z toho, že za krátky čas a napriek tomu, že mohli byť otvorení len s obmedzeniami, si k nim našlo cestu veľa pravidelných zákazníkov. Tí stáli majú dokonca svoje vlastné šálky, ktoré ich čakajú na čestnej poličke. A prečo Cornus? „Milujem prírodu a stromy,“ priznala sympatická blondínka pod ich vlastným drieňom, ktorý zasadili, keď kaviareň otvárali. A dnes už košatie do krásy.

 

exterier

 

vyber-ranajky

 

Na výbere dodávateľov si dávajú naozaj záležať. „Ochutnali sme veľmi veľa káv, než sme si vybrali. Ľuďom chutí a často sa pýtajú, aká je to káva,“ priznáva s úsmevom pani „domáca“.  Nájdete tu kávičku s názvom Kaffa – blend arabiky a robusty, pražený v Taliansku. A ku kvalitnej káve patrí neodmysliteľne koláčik. V Cornuse majú hneď troch dodávateľov, aby vedeli ulahodiť všetkým. MIMI´S bakery sa špecializuje svojou ponukou na bezlepkové, bezlaktózové a aj úplne bezmliečne koláče a dokonca v nich nenájdete ani sóju a kukuricu. Ak máte radi sladké raňajky, jednoznačne odporúčame ich úžasné osie hniezda. Výborné zákusky majú aj od známeho dodávateľa z Malinova – Floril. A úžasné punčové rezy sú z dielne Víkendového Mlsania z bratislavských Biskupíc. V letnej ponuke neprehliadnite preslávené domáce limonády a ľadové čaje z kvalitných českých ovocných sirupov My Homemade Lemonade, ktoré obsahujú na 1 l až 600 g ovocia a sú bez farbív a konzervantov. A novinkou v ponuke sú zaujímavé kávové limonády.  Ak máte radšej raňajky „na slano“, radi vám pripravia toasty alebo ochutnajte znamenité pagáčiky od MIMI´S. Priateľská atmosféra, dizajn prevádzky tvorený so srdcom a k tomu stále prítomný úsmev a dobrá nálada celého kolektívu Cornus Café na čele so sympatickou pani majiteľkou sú také „nákazlivé“, že sa nám ani nechcelo odísť a verte, že sa nebude chcieť ani vám.

 

kolacik-kava-cornus-cafe
Ku kvalitnej káve patrí neodmysliteľne koláčik. V Cornuse majú hneď troch dodávateľov, aby vedeli ulahodiť všetkým.

 

salkakavy-kavickarisk

 

Cornus Café v skratke:

  • Štýlová terasa
  • Koláčiky aj pre ľudí s alergiami a intoleranciami
  • Domáce limonády
  • Slané aj sladké raňajky

 

interier

 

kavickarisk-slovensko

 

 

TIP: Cappuccino a limonády, do ktorých dávajú veľmi veľa ovocia, aby neboli iba na pitie, ale aj na papkanie.

 

limonady-cornus-cafe
V letnej ponuke neprehliadnite preslávené domáce limonády a ľadové čaje z kvalitných českých ovocných sirupov My Homemade Lemonade.

 

Cornus Café

Hlavná 496

930 41 Kvetoslavov

 

interier-slovensko

 

 

Cornus Café nájdete aj na instagrame.

 

 

 

Text: Mária Baláž Gyuranová

 

 

 

Foto a video: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Mária Baláž - Gyuranová

http://www.kavickari.sk

Vyzná sa v zákonoch, je rýchla ako blesk a zároveň si rada dopraje chvíľku pôžitku. Mária je redaktorkou portálu Kávičkári.sk, ktorá má pod palcom rozhovory, eventy, ale najmä novinky s vyhláškami týkajúce sa gastra.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *