Pinch of Sweet z Nitry: Sladké bezlepkové kráľovstvo

 Pinch of Sweet z Nitry: Sladké bezlepkové kráľovstvo

 

Trafiť do sladkého labu Pinch of Sweet v Nitre nie je žiadny problém. Aj so zatvorenými očami. Z hlavnej Štúrovej ulice odbočíte na Párovskú a už sa necháte viesť len vôňou. Tentoraz ma vtiahli dnu karamelizované jabĺčka. Tímea a Nina s úsmevom prikývli, že piekli jablkový tart s mandľovým krémom. Neskutočné, ako človek dokáže vyhladnúť, keď mu spoločnosť robia okrem dvoch cukrárok čokoláda, maliny, mascarpone, šľahačka, lemon curd…

Sladké bezlepkové kráľovstvo sa nachádza len kúsok od najrušnejšej štvorprúdovky v Nitre. V bielej štvorcovej budove vládne rovnaký ruch ako na neďalekej križovatke, len namiesto áut tu stoja v zástupe ingrediencie a poslušne čakajú na zelenú. Tímea si práve vydýchla, lebo vyše hodiny stála pri sporáku, kým upiekla viac ako 100 palaciniek na posledných pár crêpe cake-ov, ktoré treba ráno odovzdať. Nina priniesla z chladničky predchádzajúcu várku a ide sa na to – šľahačka, mascarpone, čokoláda, maliny dostali zelenú a postupne sa rozbiehajú do cieľa za božským crêpe cake-om.

pinchofsweet-nitra-kavickari-slovensko-kavickarisk

Na dva kliky

Nájsť kvalitnú cukrárku, ktorej výtvory lahodia oku, a chuť nezaostáva za dizajnom, sa môže zdať v dnešnej dobe malina. Na dva kliky ich nájdete na instagrame toľko, že kľúčová sa pre vás stane informácia, či má e-shop a viete si pohodlne a ľahko vybrať z ponuky. Tam sa lievik zužuje a ak k tomu pridáte požiadavku v bezlepkovej verzii, už si nemáte z čoho veľmi vyberať. O to viac si ceníme, keď výhradne bezlepková cukrárenská výrobňa Pinch of Sweet z Nitry ponúka vizuálne dokonalé minimalistické koláče, chuťovo detto, má profesionálny e-shop a momentálne robí aj rozvoz po západnom Slovensku.

pinchofsweet-nitra-kavickari-kolac-kolace

kavickarisk-pinchofsweet-kavickari-kaviaren

Dokonalé kombo

Už sú to roky, keď sa Tímea Cseriová a Nina Braun, spoznali vďaka ich psím miláčikom, začali si vymieňať sladkosti, ktoré si doma vypekali, až si nakoniec otvorili cukrárenskú výrobňu Pinch of Sweet. Denno-denne tvoria sladké skvosty, ktoré povznášajú kaviarenský život v Nitre, ale aj v ďalších mestách ako Partizánske, Zlaté Moravce, Topoľčany, Šaľa, Sereď, Bratislava… a občas zavítajú aj na smer Nové Zámky či Komárno. Pre cappucino je česť, keď ho niekto snúbi s ich kakaovým crêpe cake-om s mascarpone krémom a čerstvým ovocím. Ak ste ešte neskúsili toto dokonalé kombo, pri najbližšej návšteve Nitry zasadnite na Kupeckej do Gio café, BonBonu či kultového Záhiru a dajte sa zlákať.

pinchofsweet-nitra-bezlepku-nitra-prisalkekavy-kavickari

Odhodlanie, chuť učiť sa a prekonávať prekážky

Keď sa do profesionálneho pečenia pustia projektová manažérka a zmrzlinárka študujúca publicistiku, musí v tom byť veľké odhodlanie donekonečna sa učiť a chuť prekonávať prekážky. Bez vášne a lásky k danému remeslu by to však bolo málo platné. Víziu mali jasnú a po ceste za svojím cieľom idú priamočiaro. Cítiť to z komunikácie a aj samotných výsledkov ich úsilia. Výhradne bezlepkové koláče, ktoré nerozoznáte od klasických lepkových, ba sú chutnejšie ako mnohé z nich. Profesionálny, prehľadný e-shop, v ktorom je radosť objednať si koláč podľa chuti, lebo ponuka je široká, ale všetko pôsobí lákavo vďaka jednotnému čistému dizajnu a profesionálnym fotografiám. Vo vyššie uvedených faktoch vedú na Slovensku prím.

nitra-kolacikx

Príbeh za každým koláčom

Pinch of Sweet je značka, ktorá má jasno v tom, čo chce ponúkať a ako chce pôsobiť. Nie, z ich úst frázy ako upečieme čokoľvek podľa vašich predstáv, tortu tvoríme pre každého na mieru, nič pre nás nie je problém – počuť nebudete. Ich tvorba sa nesie v duchu motta – v jednoduchosti je krása, aj neprezdobené koláče môžu byť výborné. Crêpe cake (palacinkovú tortu) ako vlajkovú loď vypilovali aj do poschodovej verzie ako alternatívu svadobnej torty. V ombré prevedení vyzerá a aj chutí božsky. Za každým typom koláčika, ktorý majú v ponuke, sa ukrýva príbeh vystavaný na desiatkach hodín tvrdej práce a nekompromisných rozhodnutí, aké ingrediencie a v akom pomere použiť, skúšania a kombinovania príchutí a dolaďovania vizuálneho prevedenia. Ak je koláč upečený dokonale, krásny je sám osebe.

pinch-of-sweet-kavickarisk

Ušetrený čas a čistá kuchyňa

Poznáte to, musíte dodržiavať bezlepkovú diétu, a tak si doma vypekáte, ale z času na čas by vám dobre padlo, objednať si naozaj chutný koláč, bonus by bol ušetrený čas a čistá kuchyňa, ktorá pri domácom pečení vždy vyzerá ako po bombardovaní. Zrazu tá možnosť je a dokonca v podobe rôznych mix balíčkov. Takejto ponuke sa nedá odolať! Jeden sme si odniesli domov a práve teraz si ho vychutnávame a ďalší si objednali na víkend. Rolády, pavlovky, cheesecaky, crêpe cake-y, bábovky, puffky, tartaletky, quiche, tarty, brownies… a mnohé ďalšie. Áno, a všetko bezlepkové. Ani my tomu nemôžeme stále uveriť, že sa to dá, aby všetky ich vizuálne a chuťové diela boli aj bezlepkové.

kavickarisk-kava-kolaciky-nitra-bezlepku-pinchofsweet-nr-slovensko

Ak ste náhodou presladení, všetkými desiatimi vám odporúčame quiche. Tento lahodný slaný francúzsky koláč vám s pohárom vína povznesie náladu o sto bodov. A viete čo, to víno ani nebudete potrebovať, jedine že by ste sa chceli cítiť ako pravý Francúz, ktorý si chce ešte pred večerou mlsnúť niečo delikátne. Ak máte radi slovenskú klasiku, tak bábovky z Pinch of Sweet potešia vaše chuťové poháriky nadýchanou vláčnou textúrou a vyváženou chuťou ako máločo. Alebo si objednávku naplánujte na narodeniny či rovno Vianoce. Vtedy sa 4-členný tím Pinch of Sweet mení aj na 20-členný, a pomáha celá rodina. Veď len minulý rok upiekli viac ako 35 000 kusov suchého pečiva a z toho len 2 500 ks vanilkových rožkov!

kavickari

Vízie do budúcnosti

Dámy z Pinch of Sweet ani po piatich rokoch úspešného fungovania nezaspali na vavrínoch a pravidelne dopĺňajú svoju ponuku o nové hviezdy. Uvidíme, či niektorá prekoná preslávené Crêpe cake-y či cheesecake-y. V nedávnom kritickom koronaobdobí konečne dostali príležitosť vyskúšať si zmenu koncepcie a upriamiť na koncových zákazníkov a dať do popredia web, ktorý majú do detailov vychytaný. „Máme ambíciu natáčať aj videá s jednoduchými receptami, dať dokopy bezlepkovú kuchársku knižku pre deti a rozbehnúť merchandising,“ plánujú Tímea a Nina a my sa už teraz tešíme na čokoľvek z ich labu. Niet pochýb, že to bude mať rovnako vysokú úroveň ako všetko, čo vytvorili doteraz.

kavickarisk-slovensko-nitra

Za poskytnutie priestorov na fotenie ďakujeme: Gio Cafe na Kupeckej v Nitre.

Pinch of Sweet nájdete aj na instagrame.

Článok vznikol v polupráci s Pinch of Sweet.

Text: Kristína Brezinová Rídekyová

Foto: Kristína Brezinová Rídekyová

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Kristína Brezinová - Ridekyová

http://www.kavickari.sk

Miluje kávu, rada si ju doma pripraví, ale ešte radšej hľadá a nachádza nové kávové destinácie, o ktorých ešte radšej píše a fotoaparátom zachytí ich čarovnú atmosféru. Rovnako podľahla sladkej cukrárskej vášni a to, čo si napečie kreatívne nastyluje do mňamóznej podoby a nafotí. Jej novinárske pero v spojení s kúzelnými fotkami vás pozýva do sladkej kávovo-koláčovej idylky.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *