Versh Grocery v Senci – ozajstné potraviny, kde viete, čo kupujete

Versh Grocery v Senci – ozajstné potraviny, kde viete, čo kupujete

Dominika Noskovičová

Tradičné či menej netradičné, slovenské či medzinárodné, slané či sladké, skrátka potraviny každého druhu, ktoré však majú spoločný prívlastok – poctivé, kvalitné a čerstvé. Gastronomický koncept seneckého Vershu prináša nielen kaviareň a rumový bar, ale najnovšie do poetickej rodinky pribudli aj potraviny. A nie hocijaké! Lucia Ratkovská, ktorá má v rámci tohto trojlístka na starosti brandovú komunikáciu, prezradila, čo všetko sa za Versh Grocery ukrýva.

ucia Ratkovská Monika Macáková Versh
Lucia Ratkovská (zľava) je kreatívnou dušou a zároveň riadiacim motorom celého konceptu Versh. Potraviny má na starosti jej kolegyňa, Monika Macáková.

Mesto Senec sa mení a každým rokom v ňom pribúdajú zaujímavé gastro prevádzky či lokálne projekty. Jedným takým počinom je aj Versh Grocery. Čo si vlastne máme pod Versh Grocery predstaviť?

Versh Grocery sú ozajstné potraviny, kde viete, čo kupujete. Tieto potraviny sú na jednej strane klasické, bežné potraviny, v ktorých si viete nakúpiť všetko, čo potrebujete. No na druhej strane nemusíte stráviť dlhé hodiny blúdiac medzi regálmi po veľkých supermarketoch s bonusom v podobe dlhého čakania na kase. Navyše sú naše potraviny zamerané hlavne na lokálnych výrobcov a produkty primárne vypestované a vyrobené na Slovensku. Versh Grocery je pokračovaním značky, kde už jestvujú dve zabehnuté gastro prevádzky. Kaviareň s vlastnou výrobou koláčov, o ktorej ste písali prednedávnom, a rumový bar, ktorý ste už tiež mali možnost navštíviť, obe na pešej zóny v Senci. O jednu ulicu ďalej nájdete potraviny Versh Grocery. 

Kaviareň a bar teda doplnili potraviny. Prečo sa majitelia rozhodli ísť práve týmto smerom? A prečo práve teraz?

Lucia: Nápad vznikol v čase zúriacej pandémie, kedy bol skúšaný každý sektor podnikania. Najhoršie to bolo pre gastronómiu, ktorá bola na konci reťazca s uvoľňovaním opatrení. Majitelia Vershu sa preto zamýšľali, čo by mohli vymyslieť, aby vybudovanú značku istým spôsobom zachránili a zamestnancom udržali pracovné miesta. Ľudia budú vždy potrebovať jesť a priniesť ľuďom kvalitné a čerstvé potraviny sa im pozdával ako dobrý nápad. V Senci je veľa nákupných reťazcov, ale veľakrát sa vám stane, že na celý váš nákupný zoznam musíte navštíviť 3 či 4 obchody. Versh Grocery sú potraviny, kde si nakúpite všetko v tej najlepšej kvalite a čerstvosti. Navyše v peknom a príjemnom prostredí.

Versh Grocery
Potraviny charakteristické svojím zameraním na lokálnu a poctivú ponuku s dôrazom na čerstvosť a kvalitu. A to všetko zabalené v takomto peknom “šate”.

Keď sa človek rozhliadne, vidí naozaj široký sortiment, takpovediac “z každého rožku trošku”. Čo všetko si u vás zákazník môže vložiť do nákupného košíka?

V potravinách nájdete všetko na bežný nákup. Klasickú bielu múku, cukor, biele rohlíky či chlieb. Všetko pečivo máme z lokálnych kváskových pekární, pričom jedna je dokonca priamo zo Senca. Rôzne chleby, vianočky, sladké a slané pečivá. Mäso odoberáme výhradne od slovenských farmárov, tak isto ako slovenské farmárske vajíčka, kde farmári dbajú na chov, aby boli zvieratá v príjemnom a hlavne v humánnom prostredí. Veľa výrobkov máme od dodávateľa zo Žitného ostrova, ktorý tiež využíva lokálne zdroje na mliečne a mäsové produkty, ako aj na výrobky z ovocia a zeleniny, ktorých pôvod siaha do sadov a záhrad na Žitnom ostrove.

Zameriavame sa aj na širšiu ponuku mliečnych výrobkov, kde máme rôzne výrobky z kravského, ovčieho aj kozieho a tiež veľmi obľúbeného čerstvého mlieka. Snažíme sa stále hľadať a prinášať nové kvalitné potraviny a hlavne podporovať malé značky lokálnych dodávateľov. To však neznamená, že u nás nájdete výhradne slovenské produkty. Z veľkej časti áno, ale vôbec sa nebránime ani zahraničným produktom, ktoré spĺňajú naše kritéria kvality. Exkluzívne v našich potravinách nájdete talianske produkty od malých lokálnych farmárov priamo z Toskánska, a to veľakrát s bio certifikátom kvality. Pravé talianske cestoviny, rôzne omáčky, kvalitný olivový olej či olivy alebo tuniak. 

talianske cestoviny versh
Dotyk s kvalitou zabezpečia aj niektoré potraviny. Citlivo tvorený koncept sa odrazil aj na výbere cestovín. Samozrejme sú talianske.

A čo ľudia s intoleranciami? Príde si na svoje aj táto skupina zákazníkov?

Určite áno. Nezabudli sme ani na ľudí s rôznymi intoleranciami či alternatívnymi typmi stravovania. V ponuke máme napríklad rôzne bezlaktózové produkty a musíme uznať, že ten výber v porovnaní s inými reťazcami a ich ponukou je naozaj široký. Nezabudli sme ani na vegánske produkty, ktoré majú v našich potravinách tiež veľké zastúpenie v rôznych alternatívnych „mliečnych“ podobách, či už na slano, alebo sladko, a to v podobe rôznych nátierok a iných produktov. Aj táto skupina zákazníkov si u nás môže vybrať zo širokého sortimentu. Určite si príde na svoje a neodíde s prázdnymi rukami.

versh sirupy

Versh Grocery
Trápia vás rôzne potravinové intolerancie alebo vyhľadávate alternatívne spôsoby stravovania? Vo Versh Grocery si vyberiete zo širokého sortimentu potravín určených práve pre túto skupinu ľudí.

Aké kritéria musia splniť potraviny, ktoré sa ocitnú na pultoch tohto zaujímavého obchodíku?

Naším heslom a mottom potravín sa stala fráza „Ďakujeme, že viete, čo kupujete!“, a to je aj odkazom toho, čo sa snažíme s Versh Grocery zákaznikom priniesť. Kvalitu a hlavne garantovaný pôvod potravín. Vieme ľudí informovať o tom, odkiaľ majú farmári potraviny, kde si ich dopestovali alebo vychovali a kde si ich aj spracovali. Vnímame, že je to veľmi diskutovaná téma hlavne pri mäse. 

Kvalita a garantovaný pôvod potravín je veľmi diskutovaná téma najmä pri mäse. V týchto potravinách by ste nálepky skúmať nemuseli.

Prečo práve Versh Grocery? Nechceli ste iný názov?

Názov bol jasný hneď od začiatku – Versh. Dlhšie sme hľadali iba ten podnázov a nakoniec sme vybrali grocery. Tým, že nás ľudia už poznajú a máme vybudovanú klientelu, chceli sme im priniesť opäť niečo nové, iné a pokračovať tak už vo vybudovanej značke.

Versh Grocery
V tejto predajničke potravín nakúpite všetko, čo potrebujete. Na jednom mieste, v príjemnom prostredí a s milou obsluhou, ktorá vám rada poradí.

Lucka, pred nejakou dobou ste jeden z našich rozhovorov ukončili želaním, že chcete z Vershu vybudovať miesto, o ktorom sa bude hovoriť. A spolu s majiteľmi sa vám to naozaj podarilo. Najnovšie sa hovorí práve o Versh Grocery.

Musíme uznať, že potraviny od nás asi nikto nečakal. Robili sme si menší prieskum a ľudia to skôr tipovali na bistro. Keď sa potom dozvedeli, že to budú potraviny, ich reakcia bola veľmi príjemná a úsmevná. Okomentovali to so slovami: „Tie potraviny budú určite rovnako dobré ako Versh, veľmi sa na ne tešíme.“ Musíme uznať, že sa nám nejako uzatvoril pomyselný trojuholník medzi kaviarňou, barom a potravinami. Otvára sa nám mnoho nových dverí a možností, kam to opäť posunúť a priniesť v rámci Vershu opäť niečo nové. Už teraz vieme s istotou povedať, že máme rozbehnuté nové projekty a je sa na čo tešiť. (úsmev)

Monika Macáková a Lucia Ratkovská
Korona im predurčila nový koncept – kvalitné potraviny s dokonalým výberom prevažne od slovenských dodávateľov.

Myslíte si, že má tvorba podobných konceptov zmysel? Netreba tam viac času a energie, než je koniec koncov výsledná ziskovosť?

Každé podnikanie v akomkoľvek sektore prináša risk a keď chcete, aby to fungovalo, treba mu venovať čas. V prvom rade však treba chcieť a dať do toho lásku. Ľudia začínajú každý deň viac a viac diskutovať o kvalite surovín a začínajú aj také potraviny viac vyhľadávať. Samozrejme, sme si vedomí toho, že cenotvorba je tu trocha náročnejšia, ale výsledok stojí za to. Majitelia Vershu si vytvorili tím ľudí, ktorí majú na starosti to, aby všetky prevádzky fungovali a dokopy vytvárali istú symbiózu. Veľmi dôležitý aspekt je to, že všetci chápu myšlienku a sú s ňou stotožnení. Taktiež si v potravinách zakladáme na tom, aby vás náš personál vítal s úsmevom, bol nápomocný pri poradení a výbere potravín. A ako bonus máte veľakrát od nich tip na obed či večeru, keď si lámete v potravinách hlavu, čo navariť mužovi alebo deťom. (úsmev)

Versh Grocery
Hoci sú to primárne kvalitné potraviny, viete si v nich vychutnať i kávu a poctivé pekárenské výrobky.

Versh Grocery nájdete aj na Facebooku aj Instagrame.

 

Text: Dominika Noskovičová

Kaviareň plná poézie – aj to je Versh v Senci

Čítať viac >

Foto: Rudolf Sládkovský

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Dominika Noskovičová

Dominika Noskovičová

http://www.kavickari.sk

Tvor tvorivý s vášňou k písaniu, foteniu a iným kreatívnym aktivitám. Svoje študijné kroky smerovala k štúdiu divadelných, filmových a mediálnych vied na Viedenskej univerzite. A vďaka Kávičkárom mohla tieto svoje vášne spojiť s ďalším pôžitkom, akým je kvalitná káva. Inšpiráciu a múzu hľadá vo všedných veciach. Svet rada objavuje cez hľadáčik fotoaparátu, zaznamenáva s perom v ruke a vychutnáva s kvalitnou kávou v ruke. Ako každá žena a mama sa točí v nekonečnom kolotoči. Preto vyhľadáva činnosti, ktoré ju bavia a napĺňajú. Na Kávičkári.sk má Dominika na starosti najmä sekciu "Pražiarne", ktorej dodáva jej osobitý ráz a vzhľad. Ako autorka románu však svoju kreatívnu dušu potešuje aj tvorbou rozhovorov, či iných článkov na našom portáli.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Prihlásiť sa na odber
Upozornenie na
guest
0 Komentárov
Vložené komentovanie
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše názory, prosím zanechajte nám komentár.x
()
x