Apartmány Planina na Gemeri. Miesto, kde je stále vidno hviezdy.

 Apartmány Planina na Gemeri. Miesto, kde je stále vidno hviezdy.

Od začiatku to bol splnený sen. Nezaobišiel sa však bez komplikácii a problémov. Areál na Muráni, z ktorého časť predtým patrila štátnym lesom, si osvojili v roku 2015 Libor a jeho manželka Jana. Od tej doby sa toho veľa udialo. Zrodili sa Apartmány Planina – miesto, kde zastane čas, vypnete hlavu a necháte sa unášať pohodovým tichom. To prehluší len zvuk lesných vtákov a zvyšok prírody navôkol. Keď sa Planina ponorí pod rúško nočnej oblohy, bez pochýb naberie nezabudnuteľný charakter. Dalo by sa povedať, že ide o malý, nepoznaný raj. Okrem prírody majú apartmány ešte čo- to ponúknuť. Poďme sa pozrieť na to, na čo sa ešte môžete tešiť.

Noc na Apartmánoch Planina

Ideálna predstava romantiky

Tí, ktorí si tu naozaj prídu na svoje, sú prevažne páry. Od krásnych izieb, cez skvelé večere, až po magický súkromný wellness pod nočnou oblohou. K nemu sa však ešte vrátime. Dalo by sa povedať, že  by pri definícii romantického víkendu by vám na jazyk malo vkĺznuť slovné spojenie: Apartmány Planina.

Apartmány Planina
Sú vyhľadávané pármi, ale aj rodinami s väčšími deťmi. Apartmány Planina sú skvelým východiskovým bodom na turistiku. Zároveň poskytnú dosť miesta na nerušený oddych.

Rodinná atmosféra všade navôkol vďaka personálu a majiteľom

To, že Apartmány Planina nie sú prevažne preferované rodinami s menšími deťmi však neznamená, že rodinnú atmosféru tu nie je cítiť. Postará sa o ňu majiteľ Libor Mladší s manželkou Jankou. Do každého detailu dávajú kúsok seba. Jana Mladšia prináša do priestorov a dizajnu svoj cit pre detail a estetiku. O vlastnoručne vyrobené obrazy, hodiny a iné dekorácie sa postarala práve ona.

Dekorácie ladiace k okolitej prírode vytvorila majiteľka, Jana Mladšia. Jej cit pre estetiku sa prejavil aj v samotnom zariadení Apartmánov Planina.

S nadsádzkou sa dá povedať, že na to, aby ste spoznali stromy v okolitých lesoch, nemusíte ani chodiť do lesa. Ako je to možné? Stačí sa prejsť po reštaurácii a zahľadieť sa na stoly. Každý z nich je originálny a to preto lebo každý stôl má stredovú dosku z inej dreviny. Rozoznáte ich vďaka nápisom v slovenskom, anglickom, ale aj latinskom jazyku.

stoly Apartmány Planina
Poznáte drevo z našich stromov? Pri posedení v reštaurácii budete o znalosť bohatší.

Kuchárka s najväčším úsmevom na Muráni. Aj takto sa varí v Apartmánoch Planina.

kc-klastor-roznava-37

KC Kláštor v Rožňave: Od františkánskeho rádu cez starobinec až ku kreatívno-kultúrnemu centru s kaviarňou

Čítať viac >

Že ide o rodinný podnik je jasné aj v kuchyni. Milá kuchárka Zuzka a jej mamina Danka zaručia, že vaše chuťové bunky pocítia rovnaký wellness ako aj zvyšok tela. Na to, aby udržali potrebnú kvalitu, varia len pre svojich hostí a na rezervácie. Každý deň chystajú nové menu na večeru. Toto vždy spĺňa niekoľko kritérií – čerstvosť, sezónnosť a lokálnosť. Práve lokálnosť je v podmienkach Gemeru skutočne náročná.

Hoci sú podmienky na Gemeri pre gastronómov nie veľmi optimálne, na Apartmánoch Planina dostanete každý deň na výber z troch jedál. Samozrejmosťou je dbanie na lokálnosť produktov.

Aj napriek tomu sa snažia väčšinu potravín zaobstarať z lokálnych zdrojov. Takou je aj ich vlastná bylinková záhrada, ktorej sa s láskou venujú. Určite potešia aj raňajkové švédske stoly, na ktorých napríklad nájdete aj džemy z vlastnej produkcie. Na chuť si tu prídu skutočne všetci, keďže v ponuke sa vždy nachádza jedno bezmäsité a dve jedla s mäsom. A čo intolerancie a Gemer? Nebojte sa, neostanete hladní. Jedlo vám na Planine dokážu upraviť podľa vašich predstáv.

Apartmány Planina a ich wellness po ktorom sa len ťažko vracia späť

Už viackrát spomínaný wellness je určite jedným z klenotov týchto apartmánov. Môžete si vybrať z dvoch rôznych variantov. Prvý, ktorý je určený pre väčšiu skupinu ľudí a nájdete v ňom všetko, po čom vaše telo túži. Oddych popri saunovaní vám spríjemní neskutočný výhľad na okolité pohoria.

 

Wellness, ktoré pohladí dušu. Ak ste milovníkom komornejšej atmosféry, môžete si oddýchnuť aj v súkromnom spa pre dve osoby.

Ak by ste však chceli ešte niečo viac, tak presne pre vás bude relax s mystickým názvom Poludnica. Ide o exkluzívny privátny wellness pre 2 osoby, ktorý iste obohatí aj s fľaša sektu. Čo je pridaná hodnota tohto privátneho, oproti „štandardnému“ wellnessu, je čiastočne prekrytá, priestranná terasa s vírivkou. I vďaka rafinovanej stavbe terasa nadobúda ten pravý zmysel pri nočnej oblohe. Vtedy sa nad vami vznášajú čisto viditeľne obrazce hviezd. Pamätáte si, kedy ste ich naposledy pozorovali?

Pozorovanie hviezd z vírivky tu je top lákadlom.

Na skvelý výlet netreba chodiť ďaleko

Ak sa chcete rozhodnúť pre výlet po okolí, tak máme pre vás skvelú správu. Všetko je takmer na dosah. Pokiaľ budete mať šťastie na počasie tak môžte ísť skúsiť hľadať sysľov na vychýrenú sysliu lúku. Len malý kúsok od týchto rozkošných zvieratiek ochutnáte legendárne muránske buchty.

Apartmány Planina terasa
Či poriadna turistika bez tlačeníc, alebo zvieratká vo svojom prirodzenom prostredí. Oddych po zážitkoch na Gemeri nájdete i na terase Aparmánov Planina.

Pokiaľ ste však fanúšikmi turistiky, tak veľa skvelých miest vám ponúkne park Muránska planina. Ak by ste však hľadali trošku dobrodružstva a netradičnosti, Slavošovský tunel je pre vás ako stvorený. Dva kilometre dlhý tunel, ktorý môžte prejsť v úplnej tme a len s čelovkami na hlave.
A viete čo? Je tu toho omnoho, omnoho viac.

 

Apartmány Planina nájdete aj na instagrame.

Text: Martin Papai

Foto: Ondrej Bobek

 

 

 

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Martin Papai

Večne spontánny a zapálený pre vec. Dobrovoľník, nadšenec pre média. Urobí vám aj skvelú kávu, keďže pracuje aj ako barista. Do svojej prenosnej šálky si vždy nechá spraviť kávu len z tých najlepších zŕn. Gastro má už v krvi od malička aj vďaka svojmu otcovi, ktorý sa v nej už dlhodobo pohybuje. Pri svojich článkoch môžte vidieť jeho pohľad na vec z iných perspektív a samozrejme aj štipku svojho svojského humoru.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články