Versh: Gastrovirtuózi zo Senca

 Versh: Gastrovirtuózi zo Senca

 

Keď vstúpite do Vershu, akoby ste sa ocitli uprostred umeleckého diela.  Návšteva tohto podniku je chuťovým aj vizuálnym zážitkom.  Na prvý pohľad sa môže zdať, že ide o nezlučiteľný zvuk tónov, no na ten druhý uvidíte symfóniu, v ktorej si každý návštevník nájde ten svoj obľúbený part.

versh-senec-kavickari-kavickarisk

kreslo-salkakavy-kavickari-kavickarisk-salkakavy

Pastelové  farby, drevo a dizajn vlastný pánskemu štýlu podčiarknutý koženou Chesterfieldkou  a drevenou truhlicou, ktorá láka “večných chlapcov”  k ukrytiu tajného pokladu. Vintage interiér dopĺňa pohodlný tyrkysový ušiak, čalúnené kreslá  a čierny sklený luster v súzvuku s kovovými doplnkami v bronzovej, striebornej i zlatej farbe. Všetko zladené do najmenších detailov. Od našej poslednej návštevy sa však zariadenie zmenilo. Z čisto praktického dôvodu – kvôli kapacite sa Versh s radosťou rozrástol o ďalších 10 miest. No manažérka Lucia priznáva, že aj napriek tomu sa stáva, že si u nich večer, najmä v piatok a cez víkend, jednoducho bez rezervácie nesadnete.

kresla-versh-slovensko-kavickari-kavickarisk

interier-versh-senec-kava

Kameň sváru, kaviareň alebo bar?

V rovnakej bráne seneckej pešej zóny nájdete obe prevádzky Vershu – naľavo  café & wine a napravo drinks & cigars. “Často sme svedkami úsmevných dohadovaní zákazníkov, či si idú sadnúť doľava alebo doprava,” smeje sa Lucia. A tak si ich stáli hostia radi posedia ráno na kávičke od Danesi s výborným koláčom a večer si prídu vychutnať kvalitné víno, rum či whisky s cigarou.

versh-caje-salka-althaus-slovensko

versh-bar-kava-kavickarisk

Nespia na vavrínoch

Žiadny stereotyp však nečakajte. Vo Vershi si aj každodenný návštevník nájde vždy niečo nové. Pravidelne organizujú degustácie nových “objavov” a následne, podľa úspechu, ich zaraďujú  do stálej ponuky.  A tá sa im za posledný rok teda poriadne rozrástla. Nájdu si u nich svoje páni, v podobe kvalitných a na Slovensku málo dostupných rumov, ale aj ich krajšie polovičky. Taký rum s čokoládou alebo chuťou po karamelkách, stojí za to ochutnať. Do ponuky cigár pribudli aj špecialitky s príchuťou trstinového cukru, badiánu, klinčekov, škorice, či s chuťou po káve aj macerované v rume alebo koňaku.

versh-rum-kavickarisk

rum-versh-slovensko-kavickarisk

Tá moja šálka…

Milým nápadom pani majiteľky Alexandry bolo ponúkať kávu či čaj v šálkach rôznych dizajnov. A tento zvyk si už našiel svojich priaznivcov. Môžete si tu vypiť kávičku či čaj zo šálky s červenými bodkami, s kvietkami či tyrkysovej alebo žltej.  A keď už sme pri čaji,  tak vo Vershi ako jednej z mála špičkových slovenských prevádzok, ponúkajú tie od Althausu. A to vo svojej prémiovej sypanej verzii, ktoré tu podávajú vlastným spôsobom, inšpirovaným japonskými čajovými obradmi.  Pozitívne naladený personál, ktorý už štamgasti poznajú po mene, Vám rád pripraví aj pravý Matcha čaj a to aj s príchuťou kakao či v kombinácii s korením, ktorý je ako inak, taktiež z Althausu.  A ak budete mať chuť, tak aj k poháriku prosecca sa nájde tá práva francúzska ruža, ktorá Vás prenesie späť k spomienkam na letnú lásku spod Eiffelovej veže.

caj-versh-senec-kavickarisk

caj-kavickarisk-kavickari-althaus

Robiť veci s láskou sa oplatí

Pre úspech v gastrobiznise je dôležitá verná klientela. A to si veľmi dobre uvedomujú aj vo Vershi. Za štyri roky si k nim našlo cestu mnoho Senčanov, ktorí vedia oceniť kvalitu, za ktorou konečne nemusia cestovať do iných miest. Záver žiadnej prechádzky pešou zónou sa jednoducho nezaobíde bez návštevy Vershu a to v lete ako aj v zime.

caj-prirpava-kavickari-slovensko-salka-versh

sypane-caje-kavickari-kavickarisk-caj-althaus

Zákazník na prvom mieste

Obe prevádzky na Lichnerovej 26 sa stále snažia napredovať  a naslúchajú najmä svojim zákazníkom. Myslia aj na ľudí s intoleranciami a dnes už ponúkajú aj bezlepkové a bezlaktózové koláče a v tomto období Vás radi pozvú na novinku – výborný krémeš.  “Často si spomínam,  že som chcela, aby sa o nás hovorilo,” vracia sa retrospektívne Lucia  k nášmu rozhovoru spred roka.  A s odstupom času je jasné, že síce nie vo veršoch, ale o Vershi sa jednoznačne hovorí a len v tom najlepšom… A na to sú všetci členovia orchestra, ktorí prikladajú denne ruku k dielu, aby znela táto skvostná symfónia, právom hrdí. A dôvodov prečo o Vershi hovoriť, bude iste ešte dosť. Nechajte sa prekvapiť, plány sú veľké…

senec-versh-kavickarisk-kavickari-slovensko

interier-detail-slovensko

Versh nájdete aj na instagrame.

Text: Mária Baláž Gyuránová

Foto: Michal Zajaček

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články