S deťmi počas prádznin za pôžitkami 1. časť

 S deťmi počas prádznin za pôžitkami 1. časť

 

S letnými prázdninami sa nám spájajú najkrajšie spomienky na detstvo. Leto vonia medom, malinami a dlhými večerami v babkinej kuchyni. Ak patríte k rodičom, ktorí chcú svojim deťom dopriať rovnako nezabudnuteľné chvíle s tými najbližšími, vezmite ich na výlet za pôžitkami. Máme pre vás niekoľko tipov.

Kafešop, Trenčín

Netradičná kontajnerová kaviareň s krásnou terasou sa nachádza na nečakanom mieste – na konci priestranného parkoviska. Hneď za ňou sa ukrýva veľké detské ihrisko a ďalšie terasové sedenie. Priestor s rozmermi len o kúsok väčšími ako lodný kontajner pôsobí veľmi veľkoryso. Hneď pri vstupe si vás podmaní lahodná vôňa kávy a čerstvo upečeného pečiva a postaví vás pred veľkú dilemu: dať si croissant s maslom a džemom alebo s lososom a vajíčkom? Určite odporúčame espresso z vlastnej zmesi Kafešop, ktoré sme ochutnali aj my. V tejto imidžovej kaviarničke sa budete cítiť veľmi príjemne.

Kafešop

Kafešop

ZOY Caffé, Zlaté Moravce

Ľudia navštevujú kaviarne z rôznych dôvodov. Či už kvôli biznis meetingom, stretnutiam s priateľmi, nekonečným rozhovorom pri dobrej káve či koláčiku, alebo si chcú len oddýchnuť a dopriať chvíľku pre seba. Dá sa toto všetko absolvovať na jednom mieste? My sme také našli v Zlatých Moravciach. Že je to neurčitá cieľovka? Čoby. ZOY caffé si z toho urobilo svoju prednosť. A budete sa tam cítiť naozaj dobre. Priateľskosť a rodinná atmosféra  dýcha na vás z každého kúta.  Možno je to aj tým, že táto kaviarnička je splneným snom jej mladej majiteľky. Odráža sa to aj v útulnom zariadení kaviarničky – kombinácia žltej, sivej či modrej farbe priestoru dávajú svieži šmrnc.

Zoy

Kafešop

Garage Cafe, Partizánske

Partizánske, ktoré bolo najmä v minulosti známe obuvníckym priemyslom, sa stáva skvelým miestom na výlety za pôžitkami.  Lahodná čokoláda, domáce dezerty a cappuccino s dokonalým latte artom – to všetko a ešte viac si vychutnáte v čokoládovni Garage Cafe na sídlisku Šípok. Ručne vyrábané pralinky z belgickej čokolády Callebaut vás lákajú vo vitrínach ako vzácne šperky. V ponuke kaviarne majú aj slovenské vína z tokajskej oblasti či miešané nápoje, ktoré si najmä počas leta môžete vychutnať na priestrannej terase s výhľadom na les.

Garage Cafe

Garage Cafe

Čarovná Špajza, Dubnica nad Váhom

Útulných a šarmantných podnikov je vo veľkých mestách stále viac. V tých menších ostávajú raritou. O to milším prekvapením je pre nás rozkošná „špajza“, ktorú sme objavili v centre Dubnice nad Váhom. Nikdy by sme neverili, že uprostred moderného nákupného strediska zakúsime toľko pohody a radosti z jedla, kávy a všelijakých dobrôt.  Čarovná Špajza je ukrytá v centre mestečka, no spoznáte ju veľmi rýchlo. Pred jej vchodom sa neustále hrajú deti na malom detskom ihrisku, miestni si vychutnávajú teplé slnečné lúče na teraske a pomaly sa schádzajú, aby si dopriali výborný obed z kuchyne mladého šéfkuchára. Čarovná Špajza nedostala svoj názov náhodou. Tak ako v každej dobrej špajzi, aj tu nájdete veľa dobrôt – niečo sladké, niečo slané, trošku ovocia či zeleniny, ale aj maľované tanieriky ako od babičky, na ktoré ste už skoro zabudli.

čarovná Špajza

čarovná špajza

Text: Kávičkári

Foto: Ondrej Bobek, Tomáš Turek

 

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články