Garage Cafe: Čokoládovo-kávové kráľovstvo v Partizánskom

 Garage Cafe: Čokoládovo-kávové kráľovstvo v Partizánskom

 

Nie každé mesto sa na Slovensku môže pochváliť špičkovou čokoládovňou a kaviarňou v jednom. V Partizánskom sme také našli hneď dve. Garage Cafe na sídlisku Šípok sme vám predstavili len nedávno, teraz je rad na jej rovnako voňavú mladšiu sestru Garage Cafe v centre mesta. 

Garage Cafe

Ak by Vianne Rocher (Juliette Binoche) z filmu Čokoláda navštívila Garage Cafe, určite by jej z tváre nezmizol ten jej záhadný úsmev. Objednala by si horúcu horkú čokoládu s chilli a domov by odchádzala s čokoládovými kútikmi a bonboniérou s ručne vyrábanými pralinkami z belgickej čokolády Callebaut. Nielen vo filme dokáže jediné sladké sústo zmeniť človeka, ľudské vzťahy alebo celé mesto. Neveríte? Veď Partizánske, ako niekdajšia obuvnícka metropola Slovenska, a jej dvojmetrová topánka zo živých kvetov v centre mesta, sa v našich očiach odteraz mení na čokoládovú!

Garage Cafe

Garage Cafe

Garage Cafe

Otvorte dvere do čokoládovo-kávového kráľovstva a nechajte sa vtiahnuť do sladkého príbehu pokušenia, iskrivých vášní a prebudenia skrytých túžob. V Garage Cafe majú totiž výnimočnú schopnosť odhadnúť vaše tajné chute a uspokojiť ich tým správnym dezertom.

Garage Cafe

Garage Cafe

Garage Cafe

Karamelová torta, pomarančovo-malinová torta, kávový dezert s bielou čokoládou, sezónny tekvicový cheesecake alebo stály malinový a niekoľko ďalších variácií cheesecakeov. Alebo tartaletky s makom a jablkovým pyré, malinové s kokosom, piškótová torta Šarlota či nepečený čokoládovo-orechový tart… Denne čerstvé dezerty, ktoré sa stále obmieňajú, načisto podlomia vašu sladkú morálku a deň, keď ste navštívili Garage Cafe, si budete dlho pamätať. Už viete, že narodeninovú tortu si objednáte práve tu a ak budete chcieť niekomu podarovať bonboniéru, vyskladáte si ju z ich vitríny, kde sú pralinky uložené ako vzácne šperky.

Garage Cafe

Garage Cafe

Garage Cafe

Vráťme sa ešte k čokoláde. Vedeli ste, že na európsky trh bola uvedená v roku 1550, a odvtedy sa stala dostupnou pre všetkých? Biela, mliečna, horká a štrnásť rôznych príchutí v skvostne vyzerajúcich ručne vyrábaných pralinkách, ako napríklad pistácia, malina, banán, karamel, višňa, chilli… vám okamžite dodajú energiu a odstránia napätie a stres. Jedine, že by vám chocolatierske umenie, ktoré v Garage Cafe ovládajú tak dokonale, spôsobilo menší hlavybôl. Akú príchuť si vybrať…? V tom prípade vám poradíme, dať si najskôr šálku kávy.

Garage Cafe

Garage Cafe

Garage Cafe

Veď nič nepasuje k čokoláde viac ako tento čierny nápoj s nezameniteľnou horkastou chuťou. Ak ste zvyknutí na dokonalé espresso alebo capuccino, tu vám ponúknu opäť niečo navyše. Že latte art a aj selfieccino je už pre vás štandard? Skúste popustiť uzdu vašej fantázii oveľa viac! Akýkoľvek motív – či už zo zvieracej ríše (labuť, medveď, slon, lev…) alebo kvietok, snehuliak či srdiečko, sa stanú pre ich baristu výzvou a s výsledkom budete zaručene spokojní. Rovnako servis v štýlových šálkach na podnose, ktorý zdobí ručne maľovaná makrónka, vo vás prebudí spor či zachovať doterajší spôsob kaviarenského života alebo si pravidelne užívať chuť novoobjavenej slobody výberu v Garage Cafe.

Garage Cafe

 

Garage Cafe

Garage Cafe

Garage Cafe nájdete na facebooku aj instagrame.

Text: Kristína Brezinová Rídekyová

Foto: Ondrej Bobek

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *