Čarovná špajza ukrýva samé dobroty

 Čarovná špajza ukrýva samé dobroty

 

Útulných, krásnych a šarmantných podnikov je vo veľkých mestách stále viac. V tých menších sú ale stále raritou. O to milším prekvapením bola pre náš rozkošná “špajza”, ktorú sme objavili v centre Dubnice nad Váhom.

Čarovná Špajza

Čarovná Špajza

Čarovná Špajza

Nikdy by sme neverili, že uprostred moderného nákupného strediska vedľa malého námestia nájdeme toľko pohody a radosti z jedla, kávy a všelijakých dobrôt. Čarovná špajza je ukrytá v centre mestečka, no spoznáte ju veľmi rýchlo. Pred vchodom sa hrajú deti na malom detskom ihrisku, miestni si vychutnávajú posledné teplé slnečné lúče na malej teraske a pomaly sa schádzajú vo vnútri, aby si vychutnali výborný obed z kuchyne mladého šéfkuchára.

Čarovná Špajza

Čarovná Špajza

Čarovná Špajza

“Špajza je moje druhé dieťa,” hovorí o svojom šarmantnom podniku majiteľka Petra, ktorá v rozkošných bodkovaných šatách dokonale zapadá do tohto romantického prostredia. Čarovnú špajzu začala chystať so svojím manželom a ďalšími spoločníkmi pred pár rokmi, keď bola na materskej dovolenke s malou dcérkou. Lásku a starostlivosť, ktoré do tohto podniku vložili, môžete vidieť na každom kroku – či už pri precíznom výbere bio farmárskych produktov na predaj pri vchode do reštaurácie, v útulnom kútiku s farebnými kreslami v jednom rohu, pri milých odkazoch na stenách či v novej uniforme pre čašníčky, ktorú sme mali možnosť vidieť práve pri jej “premiére”.

Čarovná Špajza

Čarovná Špajza

Čarovná Špajza

Čarovná Špajza

Čarovná špajza nedostala svoj názov náhodou. Tak ako v každej dobrej špajzi, aj tu nájdete množstvo dobrôt, ktoré vám odoženú hlad, ale aj niečo sladké, trošku ovocia či zeleniny i tie krásne odložené maľované tanieriky od babičky, na ktoré ste už skoro zabudli. Okrem zdravých a kvalitných džemov, korenín, vín či čokolád tu nájdete aj roztomilé doplnky, ktoré kúsok lásky a tepla prinesú aj k vám domov. No čo je hlavné, nájdete tu dobré jedlo.

Čarovná Špajza

Čarovná Špajza

Čarovná Špajza

Na raňajky si môžete objednať čerstvú nátierku ako od mamy či svieže smoothie, samozrejmosťou však je i dokonalá talianska káva od Bazzary. Na obed vás prekvapí napríklad paradajková polievka s pečenou cviklou, perlička s glazovaným zelerom či steak z tuniaka v čiernom sezame. Medzi vychytávky menu, ktoré sa priebežne mení spolu so sezónou, patrí i výborný domáci hamburger s volským okom či zaujímavé sépiové rizoto.

Čarovná Špajza

bazzara

burger

Ako v každej dobrej špajzi, aj tu nájdete všeličo, stačí sa len poriadne pozrieť. Možno si zamilujete pohodlné kreslo pri okne, kde si vychutnáte ľahké šafránové tagliatelle alebo sa zarozprávate s kamarátkou na terase pri skvelom čerstvom cheesecaku a cappuccine. A možno si sem zabehnete len na pravidelný prísun vitamínov z čerstvej ovocnej šťavy, ktorý si vezmete so sebou do práce. Jedno je však isté. Zo špajze hladní ani smädní určite neodídete.

Čarovná Špajza

Čarovná Špajza

Čarovná Špajza

Čarovnú Špajzu nájdete aj na facebooku.

Text: Miroslava Germanová

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *