ZOY caffé: Splnený sen o vlastnej kaviarni nadchne aj vás

 ZOY caffé: Splnený sen o vlastnej kaviarni nadchne aj vás

 

Ľudia si vyberajú kaviarne kvôli biznis meetingom, stretnutiam s kamarátkami, dobrej káve či koláčiku, lebo si chcú oddýchnuť s dieťaťom alebo sa im tam dobre pracuje. A môžete toto nájsť aj na jednom mieste? My sme to našli v Zlatých Moravciach. Že je to neurčitá cieľovka? Čoby. ZOY caffé si z toho urobilo svoju prednosť. A veru, budete sa tam dobre cítiť.

Zoy caffé

Zoy caffé

Nemusí vás zmiasť miesto. Ak kráčate od autobusovej stanice, okolo miestneho trhoviska s oblečením, stačí chvíľka a pred sebou máte kaviareň, ktorú naplno oceníte až keď prídete dnu a dáte sa do rozhovoru s majiteľkou a zároveň mamičkou, ktorá stíha starostlivosť o dcérku i chod novej prevádzky. Mladá, len 26-ročná, Katarína Bányi vám behom pár minút dokáže, že ste pre ňu dôležitý hosť a predostrie vám ponuku s atmosférou, ako by ste boli u nej doma v obývačke na kamarátskej návšteve.

Zoy caffé

Zoy caffé

Zoy caffé

Slnko vďaka veľkým oknám aj v chladné marcové ráno našlo cestu dnu a pekne osvetľuje a zároveň zohrieva celý priestor. Priateľskosť a rodinná atmosféra  dýcha z každej časti kaviarne. Je to totiž doslova splnený sen mladej majiteľky, ktorá si napriek mladému veku vyskúšala mnoho povolaní až sa našla v práci v kaviarni. Kým sa zaučí personál, trávi tam celé dni a po pár týždňoch od otvorenia zákazníkov už pozná po mene.

Zoy caffé

Zoy caffé

Zoy caffé

Aj keď my sme na návštevu prišli dopoludnia počas pracovného dňa, za krátku dobu sa tam vystriedala naozaj široká klientela. Seniorky prišli poklábosiť, páni na kávu prebrať biznis, niekoľko mladších aj starších dám si prišlo po koláče a čakanie krátilo kávou a niekoľko mamičiek si oddýchlo, zatiaľ čo sa ich deti hrali v detskom kútiku. A toho konkrétne sa vôbec nemusíte báť, kaviareň je koncipovaná tak, že kým v jednej časti veselo štebocú deti, vy na jej druhom konci nebudete nijako rušení. Nie je to teda kaviareň pre mamičky s deťmi, ale jednoducho baby friendly.

Zoy caffé

Zoy caffé

Zoy caffé

Spoločne s kamarátkou a architektkou Darinkou Manovou vytvorili priestor, kde kombinácia žltej, sivej či modrej farbe dávajú kaviarni moderný ráz a pohodlné pohovky a stolíky vytvárajú útulný dojem. A doplnky? Pult či svetlá a pár doplnkov okolo, to všetko starostlivo vyberali spoločne. Táto energická mladá dáma však do svojho nadšenia zlákala aj všetkých svojich blízkych, ktorí jej s kaviarňou, prestavbou a úpravami pomohli. A ani dodávatelia nie sú len tak hocijakí, so všetkými ju viaže dlhoročné priateľstvo, pretože rada robí s ľuďmi, ktorým môže veriť.

Zoy caffé

Zoy caffé

Zoy caffé

Ak máte chuť prísť len na ľahké raňajky, môžete si vybrať z bohatej ponuky a dať si párky s hemendexom, vajíčka s lososom alebo tak, ako my, hrianky s praženicou a zeleninou. A k tomu limonádu s domácimi sirupmi a čerstvým ovocím, sladké tak akurát. Malinovú, egrešovú, melónovú, na akú si pomyslíte.

Zoy caffé

Zoy caffé

Zoy caffé

Keď však patríte k milovníkom kombinácie káva-koláčik, nielen, že budete mať veľký výber, ale najmä sa budete oblizovať až za ušami aj potom čo opustíte Zlaté Moravce. Ako majiteľka sama hovorí, aj ľudia v malom meste si zaslúžia kvalitu a chcela by ich naučiť, ako chutí naozaj dobrá káva a dezert. Spolupracuje s Vladimírom Kočom, ktorý im dodáva nielen kávu značky Caffé Diemme, ale tiež sa od neho učia a neustále zdokonaľujú aj jej kolegyne. Okrem klasického espressa, lunga či cappuccina nájdete v ponuke aj ochutené kávy. Nečakajte však umelé prísady, ale pravú LYRA čokoládu, ktorú si môžete v predajni aj kúpiť. Taktiež koláče z výrobne od šikovných Nitrančaniek Pinch of sweet a ďalších cukrárok. Ponuka, kde nájdete aj raw, bezlepkové či bezlaktózové kúsky, sa často obmieňa. Veľkým lákadlom sú najmä bezlepkové Crêpe Cake či cheesecaky, ale aj brownies, bábovky, punčové či pawlove torty. Rada spolu s dodávateľkami vymýšľa aj nové kúsky, a tak si napríklad môžete vychutnať tortu Charlotta s domácimi piškótami či veterníky úplne iných tvarov, na aké ste zvyknutí. Takže, nech už len zákazníkom dlho chutí.

Zoy caffé

Zoy caffé

Zoy caffé

ZOY caffé nájdete na Facebooku aj Instagrame.

Text: Lucia Čížová

Foto: Ondrej Bobek

 

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *