Oné Espresso Bar v blízkosti autobusovej i vlakovej stanice v Trnave

 Oné Espresso Bar v blízkosti autobusovej i vlakovej stanice v Trnave

 

Nenápadná, avšak na strategickom mieste. Aj tak zvonku pôsobí prevádzka Oné Espresso Bar, ktorá sa nachádza v blízkosti autobusovej i vlakovej stanice v Trnave. Presklenú prevádzku zdobia popínavé izbové rastliny, šarm miestu dodáva i spojitosť dreva a kovu. „Nie hipsterský, ale industriálny,“ aj tak popisuje dizajn kaviarne jej majiteľ skúsený gastronóm Ľubomír Kralovič.

 

exterier-vstup-kavickarisk
Nenápadná, avšak na strategickom mieste.

 

vyhlad-kavickari-kavickarisk-oneespressobar

cornus-cafe-slovensko-ttsk-interier

Cornus Café uprostred dedinky Kvetoslavov

Čítať viac >

 

Spolu so svojou manželkou Jankou držia patronát nad podnikom. A to doslova. Pána Kraloviča sme našli upratovať terasu, nakoľko sa blíži dlho očakávané otváranie a pani Kralovičovú v kuchynke. Tam už tvorila pre svojich klientov putráčiky, tak sa totiž hovorilo niekedy koláčikom v okolí Trnavy. Hoci ponuku obmieňajú, hostia si našli svoje stálice. Počas obdobia „korony“ najviac išli karamelové veterníky plnené lahodným krémom. V bežnom režime je to zas brownie, ktorý je v ponuke za zvýhodnenú cenu spolu s kávičkou. Nezabúdajú ani na tých s intoleranciou, v ponuke majú i bezlepkové či vegánske putráčiky. A že chutia, za to dáme ruku do ohňa. K zahryznutiu si môžete dať zapekané chrumkavé panini mozarella alebo prosciutto vlastnej výroby.

 

kavickarisk

 

trnava-slovensko-kavickarisk
Hoci ponuku obmieňajú, hostia si našli svoje stálice. Počas obdobia „korony“ najviac išli karamelové veterníky plnené lahodným krémom.

 

Kaviareň je otvorená od rána a ihneď je v nej čulý ruch. Na dobrú kávu k usmievavým baristom prichádzajú študenti z neďalekých stredných škôl, biznismeni, cestujúci, ale aj mamičky na prechádzke so svojimi ratolesťami. Ak servis „to go“, tak ekologicky. Na tom si dajú v prevádzke mimoriadne záležať, rovnako ako i na správnom triedení odpadu.

 

kavickarisk-exterier-stolicky-stoliky-ttsk
Presklenú prevádzku zdobia popínavé izbové rastliny, šarm miestu dodáva i spojitosť dreva a kovu.

 

kavickarisk-slovensko-trnava

 

Káva. Tak to je samotný príbeh tejto prevádzky. Popretkávaná vzťahmi tejto gurmánskej rodinky, konkrétne syna majiteľov Oné espresso baru majiteľa pražiarne Rusty Nails Coffee Roasters Reného Královiča. Ako je už v dobrých kaviarňach zvykom, na dvoch mlynčekoch ponúkajú na výber vždy dve kávy. Prvá je stálica Monzúnová India, ktorá je pre tých, ktorí si radi vychutnajú kávu s talianskymi tónmi. Druhá káva na mlynčeku sa obmieňa, a tak vzniká priestor pre výberové kávy. V Oné Espresso Bar si môžete vychutnať aj alternatívu a na leto chystáme obľúbené ľadové Cold Brew a Nitro café.

 

príprava-kavy-oneespressobar-kavickari-kavickarisk
Ako je už v dobrých kaviarňach zvykom, na dvoch mlynčekoch ponúkajú na výber vždy dve kávy.

 

kavickarisk-slovensko-salkakavy-espresso

 

Tip majiteľa – Koláč „Malinové pokušenie“ a espresso z výberovej kávy

 

kolacik-bezlepku

 

Oné Espresso Bar v kocke:

  • Vegánske koláče, cappuccino či latte
  • Výberová káva RNCR aj 250 g balíčky
  • Rodinná atmosféra
  • Ekologický servis

 

one-espresso-bar-trnava
Ak servis „to go“, tak ekologicky. Na tom si dajú v prevádzke mimoriadne záležať, rovnako ako i na správnom triedení odpadu.

 

kava-trnava-one-espresso-bar

 

Adresa:

Oné Espresso Bar

Andreja Hlinku 64 (budova dispečing  Arriva)

Trnava

97101

 

kavickari-interier-kavickarisk-detail
Kaviareň je otvorená od rána a ihneď je v nej čulý ruch.

 

Oné Espresso Bar nájdete aj na instagrame.

 

 

Text: Simona Budinská

 

 

Foto a video: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Simona Budinská

Vášnivý gurmán, mama troch detí, dvoch kníh a niekoľkých bedekrov. Náhody sú jej osudom, a tak pred rokmi vznikol projekt Kávičkári.sk. S nadšením sa venuje najmä víziám, kreovaniu na portáli, ale aj new biznis. Srdcovkou je aj vzdelávanie v oblasti gastronómie v rámci projektu Gastrolove a tvorbe osobnostného PR.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

1 Comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *