Why Not Coffee v Piešťanoch: K letnej ponuke pribudli aj koncerty pod holým nebom

 Why Not Coffee v Piešťanoch: K letnej ponuke pribudli aj koncerty pod holým nebom

 

Na „Winterke“ v Piešťanoch to žije. Hlavná trieda tohto kúpeľného miesta funguje ako lievik: prichádzajú sem ľudia z mestského parku, Kúpeľného ostrova i neďalekých bytoviek a sídliska. Niektorí tu ostávajú – na kávu, na obed, iní pokračujú ďalej. Vo Why Not Coffee?! sa prelievajú obe skupiny: jedna si v kaviarni posedí a užije dôverný rozhovor v súkromí zadnej miestnosti, druhá „kopne“ espresso shot na terase a ide ďalej. My sme pobudli dlhšie, toto sú naše postrehy.

 

why-not-coffee-piestany-16

 

Vo Why Not Coffee si kávu sami pražia

Why Not Coffee v Piešťanoch sme už raz navštívili, bolo to pomerne krátko po jej otvorení – na jar roku 2020. Vtedy ešte spoločníci netušili, že plány, ktoré sa chystali uskutočniť, im prekazí pandémia. Na tom najhlavnejšom – túžbe ponúkať dobrú kávu – sa však nič nezmenilo. Chalani si však kávu pražia aj naďalej sami, no kvôli nižšiemu odberu získali viac času vyladiť samotný proces. A to nie je nikdy zlé.

splendid-kupelny-hotel-piestany-10

Splendid Ensana Health Spa Hotel

Čítať viac >

 

why-not-coffee-piestany-1

 

why-not-coffee-piestany-6
Vo Why Not Coffee si kávu sami pražia.

 

 

Why Not Coffee?! pokračuje v nastúpenom talianskom trende: espressu z ich Brazílie dominujú horkasté tóny tmavej čokolády doplnené príjemnou orieškovou dochuťou. V ponuke nechýbajú ani acidnejšie kávy, ktoré potešia pestrou chuťovou paletou. Na mlynčeku si vyberiete zo štyroch rôznych druhov.

 

 

why-not-coffee-piestany-5

 

Zrno si môžete kúpiť aj domov, vybrať si však nebude jednoduché – siahnete po Hondurase, Peru, Malawi, Kube či Etiópii? Hoci je hlavným smerom Why Not Coffee ortodoxná talianska škola, myslia i na novú generáciu kávomilcov, ktorí dajú prednosť kyslejším arabicám.

 

why-not-coffee-piestany-27

 

Nová letná ponuka, ktorá osvieži

 

Keď sme tento rok jar vymenili za leto a v tieni bolo 28 stupňov, tropické teploty sme tu zvládli s chladnou hlavou. Doslova. Môže za to svieža letná ponuka. Tej dominujú najmä limonády ľahké miešané nápoje: Spritze a Gin-Tonicy.

 

 

why-not-coffee-piestany-23
Vo Why Not Coffee sa prelievajú obe skupiny: jedna si v kaviarni posedí a užije dôverný rozhovor v súkromí zadnej miestnosti, druhá „kopne“ espresso shot na terase a ide ďalej.

 

Grep – rozmarín, baza – citrón, passionfruit – manadarínka: príchute, môžu byť? To sú limonády. V podobných tónoch si však dáte aj Gin-Tonic: grepový, bazový, ružový a z Passionfruit. Keď v lete slnko páli príliš, schladíte sa: zadná miestnosť ponuka príjemný chládok a neskutočný výhľad z panoramatického okna na starý meštiansky dvor. Živá maľba.

 

why-not-coffee-piestany-12
Grep – rozmarín, baza – citrón, passionfruit – manadarínka: príchute, môžu byť?

 

why-not-coffee-piestany-18
Svieža letná ponuka.

 

Čo by to však bolo, keby v ponuke chýbali letné kávové nápoje. Veľkým hitom, ktorý poteší nielen vegánov, je ľadová káva. Vo Why Not Coffee ju pripravujú z kokosového mlieka. A chutí ešte lepšie, ako vyzerá.

 

why-not-coffee-piestany-32
Veľkým hitom, ktorý poteší nielen vegánov, je ľadová káva.

 

Plány sa začínajú napĺňať

 

Hoci pandémia prekazila niektoré plány vo Why Not Coffee?!, iné sa hneď po uvoľnení opatrení začali napĺňať. Jedným z nich je vytvorenie priestoru v centre Piešťan, kde to žije. Okrem prípravy sezónnej ponuky, v ktorej si príde na svoje každý, sú to hlavne koncerty pod holým nebom.

 

Ak budete mať voľnú sobotu, chuť na Prosecco či Gin-Tonic a zažiť dovolenkovú atmosféru, vo Why Not Coffee?! si ju môžete dopriať. Lebo dovolenka v Meste snov nie je nikdy zlý nápad. A na kávu sem skočte hocikedy, od ôsmej do desiatej.

 

 

why-not-coffee-piestany-34
Na „Winterke“ v Piešťanoch to žije.

 

 

Why Not Coffee v Piešťanoch nájdete aj na instagrame.

 

 

Text: Tomáš Turek

 

Foto: Tomáš Turek

 

 

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

 

 

 

 

logo_Slovakia_travel_SK

 

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Tomáš Turek

Nadaný, so svojským humorom. Jeho články sú skutočným pokladom a jeho rozhovory sú románom na pokračovanie. Vďaka nemu sa dokážete preniesť na miesta, o ktorých s ľahkosťou píše. A možno ostanete aj trošku hladní. To je riziko Tomášových článkov. No a ešte fotí. Parádne!

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

1 Comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *