Nové bistro v Piešťanoch – aj to je príbeh brunchov vo Ville Zuckmann

 Nové bistro v Piešťanoch – aj to je príbeh brunchov vo Ville Zuckmann
Overená klasika. Aj tak by sa dal nazvať obľúbený penzión s reštauráciou, Zuckmann, nachádzajúci sa priamo na korze v Piešťanoch. Keď po kovidovom období ostal dlhšie zatvorený, vznikol priestor na rôzne špekulácie. Dnes je však Zuckmann na radosť všetkých gurmánov znovu na scéne, a to so silnou ponukou raňajok. Stalo sa z neho bistro,  postavené na silnej raňajkovej ponuke a (takmer) celodenného brunchu. Zvládne Villa Zuckmann novú výzvu? Boli sme sa pozrieť na nové bistro v Piešťanoch.
Ak hľadáte bistro v Piešťanoch, stavte na istotu. Villa Zuckmann poskytne kvalitné zázemie v ponuke raňajok a brunchov, ktoré sú servírované každý deň do 15:00 hodiny.

Špičkové ubytovanie, ktoré overil čas

Bežný hosť zrejme ani netuší, že vo Ville Zuckmann sa nachádzajú aj priestranné apartmány. Je ich dokopy 6 a poskytujú ubytovanie toho najvyššieho štandardu. Dizajn je rokmi overený. Nie je nasladlý, ale okúzľujúci ako šarmantný muž s dobrým parfumom a ešte lepšími spôsobmi. Zariadený v tmavších farbách, korešponduje s celým konceptom. Rozdelené sú na dennú a nočnú časť, ktoré sa v prípade potreby zmenia na dve komfortné spálne.
apartmány Villa Zuckmann
Nad bistrom sa nachádzajú aj apartmány, je ich dohromady až 6. Spĺňajú požiadavky aj náročnej klientely z Blízkeho východu, ktorých je v kúpeľnom meste veľa.
Keď sme apartmány pred 8 rokmi fotili, boli luxusné. Po rokoch sme čakali zmeny, či očividné poškodenia. Avšak o apartmány je starané s láskou – doprajú im starostlivosť, akú si zaslúžia. Aj po rokoch očarili a splnili podmienku príjemného a bezstarostného pobytu – môžu za to aj precízne zvolené kvalitné materiály, ktoré majitelia dopriali ubytovacím kapacitám vily.
Ubytovanie Villa Zuckmann
Apartmány disponujú jedným pevným lôžkom a pohovkou, z ktorej vytvoríte komfortné druhé lôžko.
kuchynka v apartmáne Villa Zuckmann nad novým bistrom v Piešťanoch
Kvalitné materiály, ktoré overil čas. Investícia do zariadenia sa majiteľom oplatila

Z reštaurácie nové bistro v Piešťanoch

Keď sme sa v Piešťanoch chceli dobre najesť, naše kroky vždy smerovali do Zuckmanu. Silné trio – majiteľa, prevádzkara a šéfkuchára bolo vždy istotou, že neodídeme sklamaní. Navyše, na prevádzke sme vždy stretli minimálne jednu z vyššie spomenutých osôb. Asi aj preto sa kreatívne trio, spolu s pani majiteľkou rozhodlo otvoriť tak chýbajúci koncept v centre mesta – štýlovú piváreň Villa Astória. Tá odkazuje na svoju staršiu sestru nielen dizajnom, ale aj premysleným konceptom a výbornou obsluhou.

Villa Astória Piešťany budova
Villa Astória sa nachádza len o ulicu vyššie než Villa Zuckman. Je priamo na ulici, ktorá ústi na kolonádový most a poskytuje výhľad do parku, ale aj súkromnú terasu.

Po silných korona obmedzeniach, vyšla Villa Astória ako pútavejší podnik pre klientelu a keď sa hádzala pomyslená minca, Villa Zuckman išla ako náročnejší projekt na chvíľku do úzadia a ostala zatvorená. Nie však nadlho. V pozadí sa už tvorili plány, ako podnik oživiť a nastaviť ho na nové potreby hostí.

bistro v Piešťanoch
Villa Zuckmann sa premenila na bistro. Kvalita však stále ostala.

… a tak vzniklo Bistro Zuckmann v Piešťanoch.

Ideálne na meeting, či na raňajky po vylezení z čistých hotelových perín vily. Z reštaurácie sa stalo bistro, ktoré postavili na brunchovom koncepte. Raňajky po (takmer) celý deň- aj tak znie nová filozofia konceptu Villa Zuckman.
bistro v Piešťanoch Zuckmann
Dizajn a vkus. To sú atribúty tohto miesta. Nad vstupnými dverami, vo vitráži, nájdete citlivo zapracované iniciály majiteľky.
Raňajkové menu poskytuje viac možností. Obľúbeným sa iste stane variant s nápojom za sympatickú cenu 4,90 €. Tam máte na výber z chlebíkov s pomazánkou, croissantu a kaše.
raňajky bistro v Piešťanoch
Nielen oči by jedli. Takto vyzerali naše jesenné raňajky.
káva 9grams coffee piešťany
Raňajkové menu je pestré. V novom bistre v Piešťanoch si vyberie iste každý.

Chuťové bunky sa však iste roztancujú aj pri kašiach, zapečených toastoch, plnených croissantoch či teplej praženici. Dobrou správou je, že ostali dezerty, na ktoré si hostia zvykli, ostali.

croissant brunch piešťany
Nechýbajú ani chrumkavé croissanty.
kaša bistro v Piešťanoch
Ovsená kaša skvelo ladí s cappuccinom. V bistre nájdete kávu od 9grams coffee.

 

Rovnako ako aj skvelý výber z nápojového lístka, či obľúbená káva 9grams coffee. A čo vy, dostali ste chuť na objavovanie? V jesennom období navyše poteší a pocit hygge dodá i piecka ukrývajúca sa v interiéri. A vy už môžete len a len vychutnávať.

villa-astoria-pivaren-piestany-9

Villa Astória v Piešťanoch: Krásne priestory, skvelé pivo, vyladený street food

Čítať viac >

 

 

Text: Simona Budinská

Foto: Rudolf Sládkovský

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Simona Budinská

Vášnivý gurmán, mama troch detí, dvoch kníh a niekoľkých bedekrov. Náhody sú jej osudom, a tak pred rokmi vznikol projekt Kávičkári.sk. S nadšením sa venuje najmä víziám, kreovaniu na portáli, ale aj new biznis. Srdcovkou je aj vzdelávanie v oblasti gastronómie v rámci projektu Gastrolove a tvorbe osobnostného PR.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články