Na káve pod hviezdami

Na káve pod hviezdami

Sú dni, keď jediné, čo potrebujete, je dobrá káva, pekné prostredie a pokoj. Presne na tieto chvíle je stvorená vynovená štýlová kaviareň v hoteli Astrum Laus v Leviciach.

kaviaren

Hotel Astrum Laus, ktorý sme vám opisovali už dávnejšie, je našou obľúbenou zastávkou na kávičkárskych cestách. Nie je to totiž len luxusná oáza oddychu uprostred malého okresného mesta, kde dostanete úžasné jedlo i výborný servis, čaká vás tam aj skvelá káva. Nájdete v ňom hneď dve kaviarne – lobby bar na prízemí, ktorý poskytuje rýchly únik od pracovných povinností a elegantnú kaviareň ukrytú na poschodí, dokonalé miesto na mítingy i posedenia pri koláčiku.

Astrum laus

kaviaren

Keď už sme pri koláčikoch. Sladké dobroty ani nás kávičkárov nenechajú chladnými a pri pohľade do klasickej sklenenej vitrínky sa nám hneď zbiehali slinky na čerstvé cheesecaky a tortičky. K horúcim letným dňom však možno lepšie padne studená domáca limonáda, ako kopec čokolády. Tú si môžete vychutnať na príjemnej terase s výhľadom na pokojné námestie a pri troche šťastia si chvíľu predstavovať, že ste niekde ďaleko.

terasa

kaviaren

Kaviareň hotela Astrum Laus sa tiež trochu inšpirovala hviezdnou dráhou, ktorá žije v názve hotela. Prírodné materiály a dizajnové kúsky sa tu spojili s tajomným tmavomodrým kobercom, pripomínajúcim hviezdnu oblohu. Romantické prvky a trendy svetlá v tvare kvetov prirodzene zapadajú do elegantného priestoru, kam môžete priviesť biznis partnerov i kamarátku.

 

kaviaren

astrum laus

Hlavnou hviezdou kaviarne Astrum Laus je však prirodzene káva. Talianske espresso Bazzara sa tu vyníma v umeleckých šálkach s tradičnými a art-deco motívmi, ktoré len umocňujú výnimočný zážitok. Sen každého kávičkára – dokonalá odborná príprava a pekné servírovanie – sú tu samozrejmosťou. Vychutnávať si ju môžete v oddelenom fajčiarskom salóniku i v nefajčiarskej časti s výhľadom do hotela i na mesto.

 

Krásne prostredie, dobrá káva, pokojná atmosféra a dobré koláče. Recept na šťastie, ktorý nájdete aj v srdci Levíc.

kaviaren

Foto: Michal Zajaček

Text: Miroslava Germanová

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Odporúčané články

Prihlásiť sa na odber
Upozornenie na
guest
0 Komentárov
Vložené komentovanie
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše názory, prosím zanechajte nám komentár.x