Gourmettalk- Bola raz jedna Tsarevna

 Gourmettalk- Bola raz jedna Tsarevna

 

Hoci je do Vianoc ešte času dosť, v nose nás začínajú štekliť vône a na jazyku chute, ktoré sú akýmisi symbolmi zimy. A my si teda vieme vychutnať gurmánsky zážitok, ktorý nás nenechá chladnými a navyše v sebe ukrýva príbeh. Tak ako šálka čaju značky Kusmi Tea.

Tsarevna je čierny čaj ochutený podľa starej ruskej receptúry. Tento zimný čaj, ktorého základ tvorí čierny čaj majstrovsky doplnený pomarančom, vanilkou a mandľami s dokonalou zaoblenou arómou a delikátnou chuťou, ktorá je zvýraznená dotykom sladkého drievka, ktorý čaju dodáva prirodzenú sladkú chuť. Nezameniteľná, typická slovanská výrazná exkluzívna zmes.

Kusmi Tea

V samotnom srdci cisárskeho Ruska sa dcéry cárov – cárovné – vydávali do Zimného paláca v Petrohrade, historickej kolísky značky Kusmi Tea, aby ozdobili obrovský vianočný strom. Bolo to v čase hojnosti a bohatstva, v období keď sa usporadúvali tie najhonosnejšie bály v roku.

Kusmi Tea

Kusmi Tea sa nechalo inšpirovať týmito slávnostnými tradíciami a majestátnou scenériou miesta svojho zrodu a každoročne prepája svoje korene so súčasnosťou v podobe známeho zimného čaju – Tsarevna. Pre rok 2018 je Tsarevna odetá v striebornej a modrej farbe, zdobená tisíckou arabesiek inšpirovaných majstrovskými dielami ruského šperkárstva.

Kusmi Tea

Zberateľská kovová dóza je špeciálne vytvorená pre limitovanú edíciu zimného čaju Kusmi Tea Tsarevna a každý rok má iný motív. Obsahuje 200 g sypaného čaju. Ľahko sa otvára aj uzatvára a čaj je v nej skladovaný bez prístupu vzduchu – čo pomáha uchovať jeho arómu a chuť. To sme museli ochutnať aj my!

Kusmi Tea

Čaj pripravíte nasledovne:

Na prípravu 1 šálky čaju odporúčame použiť 2-3 g (1 čajová lyžička) čajovej zmesi. Doba lúhovania je 3-4 minúty a teplota vody, by mala dosahovať 90 °C.

Kusmi Tea

O tento čaj, sme si pre vás pripravili aj súťaž. Stačí ak nam do komentára na našom facebooku napíšete o aký druh čaju Kusmi Tea – Tsarevna ide.  Odpoveď nájdete v našom gourmettalku. Výhercu vyhlásime na našom facebooku už budúci pondelok 26.11.2018.

Kusmi Tea

Foto: archív Kusmi Tea

Text: Kávičkári

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články