Je ťažké ho nemilovať

 Je ťažké ho nemilovať

 

O krásnej cisárovnej Elizabeth, zvanej Sissi, kolujú legendy. Jednou z nich je aj to, že „bolo ťažké ju nemilovať“. Rovnaký pocit dostanete aj pri rovnomennom hoteli Elizabeth v Trenčíne. Skutočne je ťažké ho nemilovať.

Elizabeth hotel nápis

Hotel Elizabeth,  postavil barón Armin Popper pod názvom „Erszebet Szalo“. Prvých hostí privítal už v januári 1902 a rýchlo sa stal epicentrom spoločenského a kultúrneho života mesta Trenčín. Obyvatelia mesta si mohli vychutnať noblesu viedenských podnikov. V roku 1921 bol hotel premenovaný na „Hotel Tatra“.

Elizabeth exteriér

Dnes hotel funguje pod názvom Elizabeth a vďaka náročnej rekonštrukcii, ktorú podstúpil, je prispôsobený najmä náročnej biznis klientele. To, že sme v centre mesta, zistíme takmer okamžite. Skvelá dostupnosť, či už z diaľnice, alebo z hociktorej časti mesta, robí svoje. Na kávu, obed, či večeru si sem radi vybehnú manageri, ale aj milovníci dobrej kuchyne. Tej šéfuje Lukáš Kováčik, ktorého diela už dobre poznáme z predchádzajúceho pôsobiska.

Lukáš Kováčik šéfkuchár

Ak si chcete vychutnať kávičku, spravte tak v hotelovej kaviarni Sissi. Štýl a šarm romantiky, dýcha odvšadiaľ a vy sa ocitnete na začiatku minulého storočia. Obsluha je pozorná a snaživá, čo sa cení. Hostia si v kaviarni môžu dať nielen nápoje, ale aj denné menu, ktoré tu dostanete za mimoriadne priaznivú cenu. Asi aj preto Sissi počas obeda je zvyčajne plná.

kaviareň Sissi hotel Elizabeth Trenčín

kaviareň Sissi hotel Elizabeth Trenčín

Kto má chuť na niečo štýlovejšie, pre toho je tu À  la carte reštaurácia, kde zažijete ten pravý dotyk elegancie. Reštaurácia pozostáva z niekoľkých salónikov, teda nájdete tu aj súkromie. V reštaurácii môžete mať aj svadbu, kapacita je do 100 ľudí. Kto plánuje viac hostí, pre toho sú tu kongresové sály.

reštaurácia hotel Elizabeth

Lákadlom hotela je okrem komfortného ubytovania aj wellnes. Caraccala Spa je ódou na relax, ktorú si zaručene užijete. Výhodou je aj kadernícky salón priamo v hoteli.

caraccala spa trenčín

Dojem z prekrásnych spoločných priestorov hotela trošku kazí kasíno, ktoré sa nachádza v bývalom hlavnom chode. Nová recepcia a lobby pôsobí svetlo a nie je odtiaľ ďaleko ani na vyhliadku k známemu rímskemu nápisu na skale, ktorý tam pred 2000 rokmi zanechali Rimania.

recepcia

Nápis na skale Trenčín

Hotel Elizabeth sa už roky umiestňuje na prvých priečkach TOP hotelov Slovenska. Má atmosféru, históriu i charizmu. Vyberte sa na výlet a presvedčte sa.

 

Hotel Elizabeth nájdete aj na facebooku.

Text: Simona Budinská

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *