Enjoy Bistro v Bratislave prekvapí i po rokoch

 Enjoy Bistro v Bratislave prekvapí i po rokoch

Enjoy bistro na Michalskej ulici v Bratislave od svojho vzniku rado udáva trendy. Či už ponukou, dizajnom, alebo celkovo atmosférou. Hoci sa v minulosti radil najmä medzi tie “babské” koncepty, dnes je to už inak. A z romantickej kaviarne sa stalo originálne, fresh bistro.

Obľúbená kaviareň v Bratislave prešla miernym refreshom dizajnu.

Niekedy stačí len málo. A inokedy teda riadne veľa. Ako aj scestovaných majiteľov, nadaného šéfkuchára a ostrieľaného prevádzkara. Koncept, ktorý sa preslávil interiérom a la “Alenka z ríše divov” a sladkou pekárňou sa mierne pomenil. Dnes je to najmä bistro, s originálnym stylingom a vyladenou chuťou na tanieri.  Jedlá má na starosti Marcel, ktorý sa z pozície prevádzkara presunul do kuchyne, keďže sa mu dlhodobo nedarilo nájsť personál podľa jeho predstáv. Kovid a ťažká situácia na trhu mali však v tomto prípade aj veľmi pozitívny dopad. Marcel dostal voľnú ruku od majiteľov a popustil uzdu svojej fantázii, chutiam a talentu. A tak si teraz môžete vychutnať tekvicové rizoto, kačacie prsia s pohánkou, či šalát s kozím syrom.

V kuchyni varí pôvodný prevádzkar Enjoy Bistra, Marcel. Ten svoj talent a kreativitu zúročuje pri krásnom stylingu, ale aj vyladenej chuti jedál.

A pozor, aj dukátové buchtičky. V takomto prevedení ste ich iste ešte nejedli.

Na dukátové buchtičky si brúsili zuby viacerí.

Odporúčame na sladké víkendové ráno, so šálkou skvelého cappuccina od Mlsná Cava. Na kávu zároveň dozerá aj prevádzkar, jeden zo spoluorganizátorov prvých slovenských baristických súťaží, Jirko Matoušek.

Káva bola v bistre vždy dobre pripravená. Dnes sa o ňu stará nielen Mlsná Cava, ale aj bývalý organizátor prvých slovenských baristických súťaží.
zmrzlina-trnava-kavickari-slovensko

Cremì gelato & caffè v Trnave: Z Ríma do Malého Ríma

Čítať viac >

Štýlovo sa bistro presunulo niekde do smeru boho, čo hneď využila slovenská instagramová scéna a pravidelne sa fotí pri ich pekných zákutiach. Pôvodne za to síce mohla tiež naplánovaná rekonštrukcia budovy v ktorej bistro sídli a ktorá značne obmedzila jeho fungovanie i počas náročného roka 2020.

Prevádzku obľubujú aj instagrameri.

Nakoniec však nové farby, nový, tmavý výklad urobili ten správny facelift, ktorému sa prispôsobil aj zvyšok podniku.  Nežné, priam ikonické domčeky boli doplnené džungľou izbových kvetov – lopatkovcom, aloe vera, ale aj momentálne mimoriadne obľúbenými svokrinými jazykmi. Doplnené sviežimi detailami, vázami a kvetmi, ale aj ratanovými svietnikmi. No a terasa? Tá vás prichýli dekami, kožušinkami a ohrievačmi. Sedenie na terase aj v treskúcej zime majú v Enjoy dobre zmáknuté a vy sa cítite ako na dovolenke. Ten pocit sa vôbec nezmenil.

Prerábka budovy mala nakoniec pozitívny dopad pre celý refresh prevádzky.

Rovnako ako aj obľúbený detský kútik, schovaný vzadu, ktorý pani majiteľka pravidelne refreshuje. A tak sa nikdy nestane, že by sa vaše hrali s otrhanou knižkou, či bábikou.

O detský kútik sa pravidelne stará majiteľka podniku, Andrea Palušková.

Ku hraniu detí si dajte jednu z miešaných limonád od Vlčie sirupy, či organický čaj  English Tea Shop. A najmä. Nech život prinesie čokoľvek, nezabudnite. Enjoy.

Nové drinky, či nové čaje. Zmyslom prevádzky je stále užívať si život.

 

 

 

text: Simona Budinská

foto: Ondrej Bobek

 

 

 

 

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Simona Budinská

Vášnivý gurmán, mama troch detí, dvoch kníh a niekoľkých bedekrov. Náhody sú jej osudom, a tak pred rokmi vznikol projekt Kávičkári.sk. S nadšením sa venuje najmä víziám, kreovaniu na portáli, ale aj new biznis. Srdcovkou je aj vzdelávanie v oblasti gastronómie v rámci projektu Gastrolove a tvorbe osobnostného PR.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

1 Comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *