Do hangára na kávu? OOZI v Trnave vás prekvapí.

 Do hangára na kávu? OOZI v Trnave vás prekvapí.

Keď sme poprvýkrát počuli o hangári, ktorý si vraví OOZI, spozorneli sme. Predajňa a servis elektrobicyklov, skvelá káva, eventy, či barber. Vraj jedinečné miesto, ktoré by mali vidieť všetci pôžitkári. Je to tak naozaj? Poďte sa s nami a našim rose gold Fiat 500e pozrieť do Trnavy!

Túto kaviareň vám prinášame vďaka vďaka partnerovi – spoločnosti FIAT, ktorá nám zapožičala elektrické vozidlo Fiat 500e na účely prípravy tohto článku. Prinášame vám náš dolce vita pohľad a spoločne si predstavíme tie najzaujímavejšie kaviarne, ktoré sa nachádzajú na Slovensku. Poďte s nami na Fiat Dolce Výlet!

OOZI prekvapí každého

OOZI je jedinečné miesto nachádzajúce sa v bývalom hangári v Trnave. Tento priestor využil svoj potenciál na absolútne maximum. Nájdete v ňom kaviareň s výberovou kávou od Goriffee, parádny čierny vintage Fiat 500 v interiéri, barbera, či servis a predajňu štýlových singapurských elektrobicyklov Coast Cycles. A vlastne ešte aj dizajnový shop. Priestor na eventy, trenažér na formule. Kopu vecí, že to človek musí celé postupne absorbovať.

OOZI v Trnave je skvelým príkladom toho, ako kreatívny a inovatívny prístup môže premeniť staré a nevyužívané miesto na živé a dynamické centrum aktivít.

Splnený sen majiteľa Oskara

Mne sa toto miesto prisnilo. Bolo to také živé, že som to zatúžil zhmotniť a dostať do reálnej podoby. OOZI sme my, ja, moja rodina, štýlové krásne veci, kvalitný servis, skvelá káva a jedlo”, povedal nám pri stretnutí Oskar Malatínsky, majiteľ hangáru OOZI. Mimochodom, celý odetý vo svojom vlastnom merchi, OOZI. Čo to vlastne znamená? “Je to odkaz na moju prezývku, mená mojich synov (Oskar a Oliver, pozn. red.), kolesá bicyklov a motoriek a samozrejme i okuliare, ktoré nosím”, vysvetľuje Oskar.

OOZI je slová hračka. Odkazuje na mena majiteľa, jeho synov, kolesá bicyklov a motocyklov, ale i okuliarov, ktoré nosí. V kaviarni si viete zakúpiť aj merch hangáru, OOZI.

Oskar chcel vytvoriť miesto, ktoré bude skvelé po všetkých smeroch. Skvelé ľuďmi, kávou, sortimentom, ponukou i samotným dizajnom. A samozrejme, alfou a omegou gastronómie – servisom. S tým mu pomáha mladý prevádzkar Samuel Ševčík a za kávu zodpovedá Šimon Janík z Gorifee. Obaja tam boli aj počas našej návštevy. Po príchode obsluhy som sa dozvedela, akú kávu dostávam v šálke, prečo ju vybrali a ako ladí k môjmu cappuccinu. Tak, ako sme zvyknutí v lepších reštauráciach u someliérov. Úžasné!

Káva je dôležitá. O jej kvalitu sa pravidelne stará Šimon Janík z pražiarne Goriffee.

Kostolík Sv. Víta v Rusovciach - Bratislavská kaviareň, ako žiadna iná

Čítať viac >

Oskar prezradil, že na komunikácii s personálom poctivo pracujú. Každý utorok majú meetingy, kde preberajú servis a pracujú na komunikácii a víziách.

FIAT 500 ako ikona OOZI

OOZI je štýlový. Rovnako ako aj samotný jeho dizajn. S tým Oskarovi pomáhala architektka Katarína Viskupičová. A hangár nás skutočne prekvapil. Prebehli sme ho celý, objavili sme rôzne zákutia a ukázali nám rôzne vychytávky. Ako napríklad aj otváraciu stenu, umiestnenú za ikonickým a stále pojazdným Fiat 500 z roku 1974.

Absolútna novinka, ale aj overená klasika. Bolo milé byť na mieste, ktoré uznáva hodnoty tejto automobilovej ikony.

Zaujímavé bolo vidieť tohto deduška nášho Fiat 500e, na ktorom sme prišli my. Rovnako pôsobivé a príjemné bolo vidieť nadšenie Oskara a personálu, ktorý sa hneď našej Fiatečky zhostil a uskutočnil pri nej aj menší photoshooting. Jednoduho OOZI a FIAT 500 k sebe patria! A prečo? “Milujem Taliansko, to ako je štýlové. A to, že taliani dokážu aj dizajn povýšiť nad funkčnosť. Ale pri Fiat 500 to neplatí, tam je jediným limitom jej veľkosť. Vedeli ste, že je to jeden z najpredávanejších modelov auta v histórii?” prekvapil nás svojim znalosťami a nadšením pre Fiat Oskar. Elegantná cesta s Fiat 500e v rámci nášho Fiat Dolce Výlet z Bratislavy do Trnavy nám zabrala 30 minút a 30% batérie. Do auta sa zmestil aj fotograf Ondrej i spiace bábätko a kočík.

Štýl k OOZI jednoducho patrí. Rovnako ako aj náš Fiat 500e, na ktorom sme v rámci Fiat Dolce Výlet do unikátnej kaviarne v Trnave prišli.

OOZI na príjemné posedenie, prácu i stretnutia so štýlovými ľuďmi

Kaviareň v Trnave, OOZI, je skvelým miestom na oddych a vychutnanie si šálky kávy alebo malého občerstvenia. Goriffee kávu netreba našim čitateľom predstavovať – veď patrí medzi to najlepšie, čo v oblasti výberovej kávy na Slovensku máme.

OOZI  ponúka rôzne menšie snacky, ako bagel, či koláčiky, samozrejme, nájde sa i bezlepkový, čomu sa úprimne poteším. V čase našej návštevy sme dokonca stretli aj chlapcov z Holotech Víška, ktorí s OOZI spolupracujú na tvorbe menu. To je veľmi príjemné znamenie a predpoveď toho, že o OOZI ešte len budeme počuť. Rovnako sa medzi hosťami v deň našej návštevy ocitol aj známy influencer, štýlový Paľo Adamkovič, alias Ewžen, zakladateľ prevádzky Egriders, ktorá na svoju dobu predbehla dobu.

OOZi chce byť miestom pre ľudí so štýlom. Je to cítiť na každom kroku i na samotných zamestnancoch a spolupracovníkoch.

Interiér trnavského podniku je rozdelený na viac častí a pokojne pojme až 400 ľudí. Viete si nájsť svoj vlastný tichý kútik na prácu, či príjemný rozhovor. Zároveň si viete pozrieť dielňu s austrálskymi elektrobicyklami, či využiť služby barbera. Ten v OOZI ponúka rôzne služby, ako sú strihanie vlasov, holenie a úprava brady. Barber je skvelým doplnkom miesta a pridáva k celkovému zážitku z návštevy prevádzky.

Prevádzka ukrýva i trenažéry na formulu.
OOZI je aj komplexné miesto na eventy v Trnave, ktoré pojme v pohode cez 400 ľudí.

Zhrnutím, OOZI Trnava je jedinečné a inovatívne miesto, ktoré ponúka rôzne možnosti, ktoré zaujmú široké spektrum ľudí. Či už hľadáte skvelú šálku kávy, výborný drink, snack, priestor na veľký i malý event, či vintage auto na obdivovanie, strihanie vlasov, alebo dielňu na bicykle, OOZI Trnava má pre každého niečo.

Pre každého niečo. Ak milujete štýlové záležitosti, vyberte sa s nami do OOZI v Trnave.

OOZI v Trnave je skvelým príkladom toho, ako kreativita a inovácia môžu premeniť staré a nevyužívané miesto na živé a dynamické centrum plné aktivít.

 

Text: Simona Budinská

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Simona Budinská

Vášnivý gurmán, mama troch detí, dvoch kníh a niekoľkých bedekrov. Náhody sú jej osudom, a tak pred rokmi vznikol projekt Kávičkári.sk. S nadšením sa venuje najmä víziám, kreovaniu na portáli, ale aj new biznis. Srdcovkou je aj vzdelávanie v oblasti gastronómie v rámci projektu Gastrolove a tvorbe osobnostného PR.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články