Eg Café v Topoľčanoch – Bicykel, všade kam sa pozrieš

 Eg Café v Topoľčanoch – Bicykel, všade kam sa pozrieš

Kaviareň Eg Café je trvalo zatvorená. (edit redakcie Kavickari.sk,  máj 2023)

Keď sa vášeň prepojí s prácou, vznikajú dokonalé koncepty.  Rovnako ako aj nezvyčajná bicyklová kaviareň Eg Café v Topoľčanoch. Inšpiráciu si jej majiteľ a konštruktér bicyklov Paľo Adamkovič, ktorý si necháva hovoriť „Ewžen“ priniesol z brehov Temže, priamo z Londýna.

Eg Café

Eg Café

Eg Café

Práve tam ho jeho dobrý priateľ vzal na návštevu kultovej kaviarne LOOK MUM NO HANDS. “Pri prvom pohľade som na par sekúnd prestal dýchať. Bicyklová kaviareň, woooow. To raz mať tak u nás doma, predsa sme svetová veľmoc v cyklistike a mame aj majstra sveta. Všade boli samé bicykle ešte aj vedľa barového pultu, robila mladá slečna servis priamo na bicykli”, spomína. Ako čas plynul, sen sa stal realitou a Pavol odrazu vešal bicykel nad okná kaviarne a otváral Eg Café.

Paľo Adamkovič

Eg Café

Eg Café

Niektoré miesta ponúkajú ukryté príbehy na každom kroku. Presne tak je to aj s touto kaviarňou. V Eg Café je vidieť, že bicykle a káva idú dokopy. Bicykle sú totiž všade –nad barom ako svietidlá, ako kostry stolov, či len ako dekorácie. Alebo na stene, kde nájdete presne 31 kolies, z čoho 29 je bielych a dva sú čierne– odkazujú na termín otvorenia. “Kedže bol prestupný rok a my sme boli tesne pred finále a dokončením kaviarne, sme si povedali, že to stihneme na termín 29.2.2016. Čas bežal neúprosne a my sme ledva ledva stíhali. V piatok pred otvorením, posledný víkend, sme nemali ešte ani nápojové lístky ale verili sme v ten magický dátum. Ten bude pre nás a našu kaviareň vyvolený.”

Eg Café

Eg Café

Eg Café

Solitérom miesta je však jednoznačne retro kávovar značky Faema e61, ktorý dokáže vyčarovať skvelé kávové nápoje. Ewžen približuje, že aj v kávovare sa ukrýva jasná symbolika: “v roku 1970 štartoval v drese FAEMA pretekár Eddy Merckx na TOUR DE FRANCE. Mohlo nám niečo lepšie zapasovať do konceptu? ”

Eg Café

Eg Café

Eg Café

V Eg Café si vychutnáte kávu  v starých porcelánových šáločkách, ale aj v klasikách od pražiarne Bazzara s cyklistickým vzorom. Opäť osud. “Postupom času sme natrafili na skvelého človeka, Šimona Staša, ktorý sa o nás stará a dodáva nám kávu. Tak nám zabezpečil aj tieto šáločky.”

Eg Café

Eg Café

Eg Café

Zaujímavostí je tu ukrytých viac, treba sa vybrať na návštevu, či príjemný pokec s nonšalantným personálom.

Eg Café

Eg Café

Eg Café

 

 

 

 

Text: Simona Budinská

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články