Cesta Farnou do VIAJUR 2024 už túto sobotu!

 Cesta Farnou do VIAJUR 2024 už túto sobotu!

Len nedávno sme sa zúčastnili krásneho podujatia Cesta Jurom do VIAJUR. Celodenná akcia plná dobrého jedla, vína, hroznových nápojov i piva bude mať repete, a to priamo v usadlosti odiaľ pochádza väčšina rastlinných surovín prémiových reštaurácii a hotelov na Slovensku. Poďte s nami do Farnej, na miesto, kde vznikajú (nielen) lahodné vína, príjmite pozvanie na Cesta Farnou do VIAJUR 2024.

Farná je vinohradnícko – turistická usadlosť na juhu Slovenska. Pochádzajú odtiaľ aj unikátne vína spoločnosti VIAJUR. Medzi najnovšie úspechy vinárstva patrí aj zalistovanie vína DUNAJ do michelinskej reštaurácie Anna Stuben v Ortisei Val Gardena v Taliansku.

FARNÁ – klenot uprostred vinohradov

Usadlosť FARNÁ je vinohradnícko-turistický areál, ktorý patrí pod spoločnosť ZAR invest. Tá spravuje špičkové hotely Hotel Lomnica i Kaštieľ Pálffy, rovnako ako aj prémiové reštaurácie ARTE, Sissi, Kuzsmannov Bazár či Franz Josef.  Tak, ako je to v zahraničí (a našťastie pomaly aj na Slovensku) zvykom, dôraz na kvalitné suroviny vzniká už pri základe. I preto bol dôraz na vlastnú poľnohospodársku usadlosť a dokonca aj vinárstvo, tak veľmi dôležitý.

Cesta Farnou do VIAJUR – toto podujatie po prvýkrát otvorí brány vinárstva pre širokú verejnosť túto sobotu, 18.5. 2024.

A túto sobotu, 18.5. 2024, to bude po prvýkrát, kedy sa vinárstvo otvorí pre širokú verejnosť.

Polemic na Cesta Farnou do VIAJUR

Prvý ročník festivalu Cesta Farnou do VIAJUR  sa uskutoční 18. mája 2024  a ponúkne pestrý program pre všetky vekové skupiny. O kvalitnú hudbu sa postarajú skupiny Polemic a Anna and the Barbies. Gurmánske zážitky doplní lokálna gastronómia a remeselné pivá z Pálffy Brauerei, ktoré v kombinácii s výberovými vínami VIAJUR vytvoria nezabudnuteľný gastronomický zážitok. Pre deti sú pripravené workshopy zamerané na tradičné remeslá ako hrnčiarstvo, kováčstvo, košikárstvo či plstenie, ale aj maľovanie na tvár a slamené bludisko.

viajur-farna
Cesta Farnou do VIAJUR prináša nápaditý program na celý deň.

Vstup na podujatie Cesta Farnou do VIAJUR je zadarmo. Presný program, aj s časovým harmonogramom, si môžete pozrieť tu.

Romantika vo vinohradoch

Do Farnej sa však viete prísť pozrieť aj v inom termíne a naplánovať si napríklad romantický piknik priamo vo vinohradoch. Počas neho viete zažiť aj ochutnávku vín vinárstva ViaJur, prehliadku vinohradov na elektrickom autíčku, možnosť odfotiť sa pri umeleckých dielach s vinárskou tematikou a v štýlovej stodole si pozrieť výstavu historických traktorov. A vo vinohradníckom domčeku Réva môžete navštíviť vínotéku ViaJur, v ktorej si môžete zakúpiť vína, mušty, ovocné destiláty, domáci med, či prírodnú kozmetiku.

 

text: Simona Budinská

foto: spoločnosť VIAJUR

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Simona Budinská

Vášnivý gurmán, mama troch detí, dvoch kníh a niekoľkých bedekrov. Náhody sú jej osudom, a tak pred rokmi vznikol projekt Kávičkári.sk. S nadšením sa venuje najmä víziám, kreovaniu na portáli, ale aj new biznis. Srdcovkou je aj vzdelávanie v oblasti gastronómie v rámci projektu Gastrolove a tvorbe osobnostného PR.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články