Bratislava sa opäť rozvonia kávou: Je tu Kávičkárifest x Tržnica Nivy 2024!

 Bratislava sa opäť rozvonia kávou: Je tu Kávičkárifest x Tržnica Nivy 2024!

V sobotu, 27.4. 2024, v priestoroch unikátnej Tržnice Nivy privítame už druhý ročník podujatia, ktoré sa stihlo zapísať do povedomia všetkých gurmánov. Kávičkárifest je oslava pôžitku – kávy, koláčikov, dobrého pitia a skvelého programu nielen pre dospelých. Vstup je bezplatný.

Kávičkárifest x Tržnica Nivy- podujatie, ktoré malo minulý rok premiéru a ihneď sa tešilo obrovskému ohlasu účastníkov.

Kávičkárifest x Tržnica Nivy bude 27.4. od 10:00- 18:00 hod.

To najlepšie zo slovenských pražiarov na jednom mieste

Pokiaľ milujete kávu, a radi objavujete jej chute a vône, poteší vás široká škála kávových vystavovateľov z celého Slovenska. Na aké slovenské pražiarne kávy sa môžete tešiť?

Mlsnacava patrí medzi najobľúbenejšie slovenské pražiarne výberovej kávy. V Banskej Bystrici, odkiaľ pochádza, dokázala expandovať do najlepších podnikov na Slovensku. Z mesta pod Zoborom, z Nitry k nám zavíta aj ďalšia pražiareň výberovej kávy, MOKA Roastery. 

Tržnica Nivy bude v sobotu, 27.4.2024 voňať kávou. Predstaví sa až 9 prémiových slovenských pražiarní.

Silným hráčom je 9 GRAMS COFFEE, pražiareň pochádzajúca zo Žiliny, ktorá už vyše 20 rokov udáva trendy na slovenskej kávovej scéne. Kaffa je pražiareň z Považskej Bystrice, ktorá odprezentuje i svoju líniu výberových káv pražených na východe Slovenska. Priamo z Lúčenca k nám príde nie explózia chutí, v podobe pražiarne Barista Coffe Roasters.

Minulý ročník vyzeral takto:

Množstvo dobrej kávy

Depo Café

Depo Café: Keď skvelý nápad naštartuje cestovný ruch v celom regióne

Čítať viac >

Z  neďalekej Dunajskej ulice v Bratislave príde najstaršia slovenská remeselná pražiareň, Casa del Caffé, ktorú vedie už tretia generácia rodiny Šturcovcov. Pridá sa k nej bratislavský dynamický hráč na kávovom trhu, Kávoholik, ktorý si za pár rokov pôsobenia dokázal získať stovky kávičkárskych sŕdc. Z Bratislavy sa presunieme do blízkych dedín – Ivanky pri Dunaji, z ktorej nás príde pozrieť prvá najoceňovanejšia pražiareň na Slovensku, Zlaté Zrnko. Pri cestovaní prstom na mape sa posunieme do Kostolnej pri Dunaji, kde sídli obľúbená rodinná pražiareň Čierna Perla.

Pražiari vám kávu na festivale nielen pripravia, ale i o nej viac povedia. A to, ako ste počúvali, zistíme aj na záver podujatia, kedy budeme mať špeciálny kávičkársky kvíz, do ktorého sa môžete zapojiť aj vy.

 

Nielen káva, ale i skvelý gin, pivo i víno

Podujatie organizuje obľúbený magazín pre gurmánov, portál www.kavickari.sk, ktorý mesačne čítajú desiatky tisíc ľudí. Kávičkári sú synonymom pôžitkárov, ktorí si radi vychutnávajú život a milujú cestovanie. I preto sa zástupcovia portálu rozhodli priniesť tých najlepších výrobcov pod jednu strechu. „Na Slovensku máme množstvo skvelých firiem, ktoré produkujú absolútne prémiové produkty. Píšeme o nich roky, snažíme sa ich dať do povedomia, ale máme jednu chybu – cez naše médium zatiaľ ľudia nevedia ochutnávať“, tvrdí s úsmevom zakladateľka portálu, Simona Budinská.

„ I preto sme s partnerom Tržnica Nivy vymysleli deň, kedy spojíme Crème de la Crème slovenskej gastronómie a prinesieme ho všetkým.“

Tržnica Nivy je rajom gurmánov. I preto bola našou jasnou voľbou pre náš festival.

Okrem pražiarov sa tak hostia môžu tešiť na prémiové produkty z Likérky v Trenčianskych Tepliciach, medzi ktoré patria svetovo oceňovaný TOISON gin, či likér Dr.Kramer. Z pod Karpát, priamo zo Svätého Jura príde vinárstvo ViaJur, nielen s fľaškovým vínom, aj so svojimi fancy plechovkami Hey You Bubbles!, ktoré sú vhodné na príjemné jarné výlety a pikniky. Nebude chýbať ani obľúbená hroznová šťava, PiJur.

Ideálne na piknik, alebo len tak. Plechovky, ktoré ukrývajú osviežujúce frizzante budú aj na Kávičkárifeste.

Pivárov poteší remeselné fľaškové pivečko z kaštieľa Pálffy, z ich vlastného pivovaru Pálffy Brauerei.

 

Svet prémiových čajov a bohatý sprievodný program na Kávičkárifest x Tržnica Nivy

My, redaktori portálu Kávičkári nesedia doma a pravidelne brázdia po celom Slovensku. Len máloktoré médium má tak dobrý prehľad o gurmánskom dianí na Slovensku, ako práve my. Na cestách s názvom Fiat Dolce výlet im pomáhajú aj štýlové autá FIAT 500 hybrid a FIAT 600, ktoré na veľký deň pôžitkárov na Tržnici Nivy prídu tiež.

Stará Tržnica Banská Bystrica
Vďaka partnerovi FIAT Slovensko prinášame tie najzaujímavejšie kaviarne na celom Slovensku. Tieto štýlové autá k nám vyslovene patria, i preto nemôžu chýbať na našom festivale. Na Tržnici Nivy sa predstaví nielen FIAT 500, ale aj väačšia novinka, FIAT 600.

Osvieženie príde aj v podobe prémiových čajov od prevádzky Barovňa Čarovňa z Banskej Bystrice, ktorí sú známi aj svojim skvelým matcha čajom a sú zručnými majstrami v predvádzaní jeho prípravy a informácii o tejto zdravej lahôdke.

Kávičkárifest a matcha
Top odborníci na čaj a matcha predvedú svoje umenie. Barovňa Čarovňa je pojmom.

Unikát ovenčený oceneniami, ktorý k nám zavíta z ďalekého slovenského východu. Aj to je firma Monk Nutrition zo Spišskej Starej Vsi, ponúkajúca unikátne výživové doplnky. Ochutnáte ich tajomstvo na boj proti stresu, či kolagén s halal certifikátom.

Monk výroba
Cenami ovenčení výrobcovia výživových doplnkov pre zdravý životný štýl – aj to je Monk Nutrition. Spoznať a ochutnať ich budete môcť na Tržnici Nivy už 27.4. 2024.

Čokoládové pralinky, ale úplne pre všetkých? Aj to je firma Plain Power, za ktorou stojí šikovná Martina Kravcová, ktorá je Bratislavčanom a blízkemu okoliu už dobre známa z trhov a prezentácii. Pretože kto jej čokolády raz ochutná, už im navždy prepadne.

Káva a čokoláda. To je naša kombinácia!

Účasť potvrdila aj skvelá Ivet.sk z Trenčína, ktorá je známa vo svete alternatívnych dezertov, ktoré roky vyrábala pod svojou vlastnou značkou Ivet. Ivet presídlila do vôd školení a workshopov, ktoré sa tešia veľkej obľube a exkluzívne workshopy predvedie aj na podujatí KávičkáriFest.

Ivet.sk je vo svete dezertov skutočným pojmom. I preto sme nesmierne hrdí, že pre našich návštevníkov Kávičkárifest x Tržnica Nivy pripraví až dva bezplatné workshopy, kde odhalí svoje tajomstvá.

Už ste maľovali kávou? Nie? Tak je na čase.

Maľovanie kávou je skvelá forma psychohygieny vhodná pre všetky vekové kategórie, ktoré majú cit k umeniu. Umelkyňa Katarína Kalmanová, ktorá má ateliér na nábreží Dunaja, príde, aby predviedla zaujímavý workshop maľovania s kávou, ktorý patril k vrcholom minulého ročníka. Táto technika je mimo iného veľmi príjemná a krásne voňavá.

Kávičkárifest maľovanie kávou
Maľovanie kávou s umelkyňou Katarínou Kalmanovou. Netradičný zážitok, ktorý poteší všetky zmysly.

Umenie si budete môcť pozrieť a aj kúpiť v stánku od Javorsky Ateliér, ktoré sa venuje autorskej keramike a ich šálky na kávu gurmáni stretávajú v najlepších kaviarniach na celom Slovensku.

Detičky budú mať k dispozícii kresliaci kútik a animátorkami, balóny a obľúbené maľovanie na tvár. Pripravili sme si aj skákanie v mechoch od kávy o milé ceny.

Kávičkárifest program
Mladší a aj tí starší. Program sem precízne zostavovali tak, aby sa zabavila celá rodina.

Cestovateľka a baristka Monika Matúšová z pražiarne Zlaté zrnko  si pripravila prezentáciu o kávových plantážach a ich zaujímavostiach vo Vietname, ktorý nedávno navštívila. 

Cestovateľka, barista a I autorka knihy. Monika Matúšová prinesie cestovateľské kino o Vietname.

Súčasťou veľkého dňa všetkých kávičkárov budú aj diskusie, kde sa dozvieme o novinkách, trendoch, ale aj rôznych zaujímavostiach zo sveta kávy a našich významných pražiarov.

Pražiari zo všetkých kútov Slovenska budú debatovať v spoločných diskusiách.

Veľký kávičkársky deň ukončíme veľkým kávičkárskym kvízom, ktorého sa zúčastnia aj naši redaktori. Pokiaľ by ste si radi s nami pomerali sily, prihláste sa. Ceny budú nesmierne lákavé, no a samozrejme chutné 🙂

Otázky sa budú týkať kávy, gurmánskeho sveta a našich vystavovateľov. Ak máte záujem sa prihlásiť, 2-6 členné tímy sa môžu hlásiť na adrese: [email protected]

 

Tešíme sa na vás!

 

Príďte sa s nami zabaviť  na Kávičkárifest x Tržnica Nivy a strávte perfektný deň plný zábavy a gurmánskych pôžitkov!

 

Program Kávičkárifest x Tržnica Nivy:

10:00 Zahájenie podujatia

11:00-12:00 workshop zdravého pečenia s Ivet.sk

12:00-13:00 diskusia s pražiarmi “Čo je vlastne dobrá káva?”

13:00-14:00 workshop zdravého pečenia s Ivet.sk

14:00-15:00 workshop a ochutnávka  “Matcha a japonský čaj”

16:00-17:00 diskusia s pražiarmi “Kyslá káva nemusí byť hipsterčina”

16:00-17:00 maľovanie kávou s umelkyňou Katarínou Kalmanovou

17:00-18:00 cestovateľské kino, Kávové plantáže vo Vietname s Monikou Matúšovou

18:00 – 19:00 veľký kávičkársky kvíz o skvelé ceny

(zmena programu je vyhradená)

 

Zoznam vystavovateľov na Kávičkárifest x Tržnica Nivy:

 

Barovňa Čarovňa, Banská Bystrica

Casa del Caffé, Bratislava

Kávoholik, Bratislava

Zlaté Zrnko, Ivanka Pri Dunaji

Čierna Perla, Kostolná pri Dunaji

Mlsnacava, Banská Bystrica 

9 GRAMS COFFEE, Žilina

Káva Ondrejka, Banská Bystrica

Barista Coffee Roasters, Lúčenec

MOKA Roastery, Nitra

Gastrovia Group, Považská Bystrica

TOISON gin, Trenčianske Teplice

Vinárstvo ViaJur, Svätý Jur

Pivovar Pálffy Brauerei, Svätý Jur

Ivet.sk, Trenčín

Katarína Kalmanová Art, Bratislava

FIAT

Monk Nutrition, Spišská Stará Ves

Plain Power, Bratislava

Javorsky Atelier, Banská Bystrica 

 

 

Text: Kávičkári.sk

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Portál Kávičkári.sk vznikol v roku 2011 ako priestor pre všetkých nadšencov a milovníkov pôžitkov - dobrej kávy, jedla, zaujimavých miest a podujatí. Počas desaťročia pôsobenia priniesol stovky zauijímavých informácii, v ktorých sa rozoberala káva, slovenské pražiarne kávy, výrobcovia produktov, majitelia a prevádzkovatelia reštaurácii, šéfkuchári, ale i pomoc celému segmentu HoReCa.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články