Poďte si užiť večer „ako vínko“: Otvorené viechy ukrývajú nielen tajomstvá skvelých vín

 Poďte si užiť večer „ako vínko“: Otvorené viechy ukrývajú nielen tajomstvá skvelých vín

Víno je viac ako len nápoj. Je to príbeh o slnečných lúčoch, ktoré sa dotkli bobúľ hrozna. Vôňa a chuť zrelých plodov, ktoré pohladia všetky zmysly. Symbol tradície, pôvodu a vášne vinára, ktorý svojou zručnosťou a láskou vytvára nápoj, ktorý nielen chutí, ale aj spája. Vstúpte do sveta vín, vinárstva a poďte si dopriať zážitok v dobrej spoločnosti. Otvorené viechy sú ideálnou príležitosťou zažiť autentickú atmosféru s výborným pohárom vína v ruke!

Niet lepšieho pôžitku ako dobré víno vo výbornej spoločnosti. Pozvite priateľov v rámci Otvorených viech za zážitkom, ktorý sa im zaručene bude pozdávať.

Čarovné miesta, kde víno chutí viac

Chcete zažiť jedinečný pohľad do sveta vína a vinárstva? Ochutnávka vína v malebných vínnych pivničkách, podbrániach vinohradníckych domov, záhradách či viniciach malokarpatských vinárov má svoje nezameniteľné čaro.

Otvorené viechy
Za každou fľašou vína sa ukrýva príbeh vinára, ktorý sa so svojou vášňou pri degustácii s radosťou podelí.

Užite si príjemný večer v ešte príjemnejšej spoločnosti, s výbornými vínami, ale hlavne so zážitkami, o ktoré sa miestni vinári s radosťou podelia. Neformálne a priateľské prostredie poskytuje zážitok, ktorý naozaj zjednocuje milovníkov vína na všetkých úrovniach.

Otvorené viechy sú nezabudnuteľným zážitkom

Nádych minulosti, s pulzujúcou energiou súčasnosti. Aj tak by sa dali opísať miesta, kde vinári vítajú svojich hostí. Cieľom projektu Otvorené viechy je totiž umožniť návštevníkom nielen ochutnať malokarpatské vína, ale tiež sa zoznámiť priamo s ich výrobcami a porozprávať sa s nimi o celom procese, ktorý výroba vína zahŕňa. Pretože každá fľaša ukrýva kúsok príbehu.

Otvorené viechy sú možnosťou pri dobrom víne a v autentickej atmosfére vinárstiev spoznávať nielen chute, ale aj príbehy, ktoré tieto miesta ukrývajú.

Vstup do viech je voľný

Viechy sú otvorené každý piatok a sobotu od 18:00 do 21:00, a to od mája do konca augusta. Vinári vás privítajú vo svojich pivničkách, v podbrániach vinohradníckych domov, vo svojej vinici alebo záhrade. Vstup do viech je bezplatný, platíte len za konzumáciu vína. Vyberte si z pestrej ponuky sviežich mladých vín alebo starších vyzretejších ročníkov vo vínnej karte priamo vo vieche. Každý vinár vám k ochutnávke naservíruje aj drobný záhryz. Ak chcete mať istotu, zarezervujte si miesto vo vieche na www.otvoreneviechy.sk.

Spoznajte chute a príbehy vinárov

Ich ruky sú spojené s prírodou, ich srdce bije rytmom vinohradu. A každá fľaša, ktorá opustí ich pivnicu, je zhmotnením vášne a lásky k vinárstvu. Príbehy, ktoré sa píšu vo vinohradoch sú rôzne a vždy zaujímavé. Nechajte sa unášať príbehmi, vychutnávajúc si pohár vína od tých najlepších.

Hľadáte tip na tak trochu iný teambuilding? Otvorené viechy sú možnosťou, ako s priateľmi, partnermi či kolegami z práce stráviť čas inak. Chutne a výživne.

Zoznam vinárov nájdete na www.otvoreneviechy.sk:

 • FEDOR MALÍK A SYN – Modra
 • MALÉ DIVY – Modra
 • HERGOTIČ – Svätý Jur
 • KARPATSKÁ PERLA – Šenkvice
 • PAVELKA A SYN – Pezinok
 • VÍNO SKOVAJSA – Pezinok
 • VINÁRSTVO HACAJ – Pezinok
 • VIAJUR – Svätý Jur
 • VINÁRSTVO BOGNÁR – Svätý Jur
 • VINÁRSTVO LOCZI – Limbach
 • VÍNKO KLIMKO – Modra
 • VÍNO FIALA – Modra
 • VINÁRSTVO ŠTYRI RUKY – Modra
 • VÍNO ZELISKA – Svätý Jur
 • VÍNO KANICH – Vinosady
 • VINÁRSTVO HANÚSEK – Vinosady

Darujte zážitok s autentickou atmosférou

Niekedy je výber vhodného darčeka ťažkým orieškom. Ocitli ste sa v rovnakej situácii? Máme pre vás tip. Darujte darčekový poukaz, ktorý pohladí všetky zmysly. Doprajte zážitok a ničím nerušený večer v malokarpatskej vieche najbližším. Stačí kúpiť poukážku a vinára aj dátum si každý obdarovaný vyberie sám. Tak komu urobíte radosť? Na výber sú darčekové poukazy pre jednotlivca, pár aj skupinu.

Otvorené-viechy-darčekový-poukaz
Hľadáte dokonalý a originálny darček? Doprajte svojim známym zážitok, ktorý pohladí všetky zmysly. Stačí kúpiť poukážku a vinára aj dátum si každý obdarovaný vyberie sám.

A keďže priateľstvo je ako dobré víno, budujte ho. Nielen v súkromnom, ale aj pracovnom živote. Uvažujete nad menším teambuildingom? „Naservírujte“ si ho vo veľkom štýle, pri dobrom remeselnom víne a v autentickom prostredí. My, Kávičkári, hodnotíme tento zážitok na výbornú.

Teambuilding Otvorené viechy
My sme si spolu s naším tímom takýto teambuilding dopriali a všetci sa svorne zhodujeme, že určite nie poslednýkrát.

V čarovných a slnkom zaliatych priestoroch v modranských podbrániach vinohradníckych a meštianskych domov sme sa nechali v rámci nášho teambuildingu unášať nielen príjemnou atmosférou, ale aj spoločnosťou vinára či výborným jedlom. Niet lepšieho spôsobu, ako v nás podporiť kreativitu, zbierať inšpiráciu a čerpať zo vzájomnej prítomnosti. Veď nakoniec, uznajte sami!

Pohostenie vo vinárstve
Vyhladlo vám? K dobrému vínu sa žiada niečo chutné pod zub. Aj o to sa majitelia vinárstiev so štýlom postarajú.

Projekt Otvorené viechy organizuje Oblastná organizácia cestovného ruchu Malé Karpaty v spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Turizmus regiónu Bratislava a s finančnou podporou Ministerstva cestovného ruchu a športu Slovenskej republiky.

Text: Michaela Krivdová
Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Michaela Krivdová

Neexistujú výzvy, pred ktorými cúvne a každú z nich berie ako skúsenosť či zážitok, ktoré vždy dokonale zapadnú do jej skladačky. Skladačky kreativity a nadšenia, so štipkou estetična a dokonalej organizácie. Ideálne s rannou kávou či pohárom dobrého vína v ruke.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články