Za všetkým hľadaj Betkine cukrárske srdce!

Za všetkým hľadaj Betkine cukrárske srdce!

 

„Tajný recept nexistuje, všetko je to o poctivých, čerstvých surovinách.” Zhodujú sa budúci mladí manželia Ján RabianskyLenka Ličková, s ktorými sa stretávame v krásnej perníkovej chalúpke pod Tatrami, kde Betkine koláče, zákusky, čerstvé ovocné poháre a zmrzlina vytvárajú dokonalú sladkú atmosféru. My sme sa s nimi porozprávali nielen o sladkých dobrotách, ale aj o tom, že dôležité je dodať podniku správnu atmosféru a vdýchnuť mu dušu.

Kde bolo, tam bolo….

Na začiatku bol projekt, svet Willyho Wonka z továrne na čokoládu. Krátko pred otvorením nákupného centra sa však Ján rozhodol, že koncept americkej cukrárne zmení. „Nebolo to jednoduché rozhodnutie, no cítil som to tak.“ Jeho inštinkt ho nesklamal a chalúpka z prírodného dreva vdýchla život nákupnému centru.

Betka´s Bakery Poprad

Betka je tutovka! Je to už značka.

Medzi najžiadanejšie sladké dobroty patrí Betkina torta, pomenovaná po garantke cukrárni, maminke Jána Rabianskeho, ktorá učí piecť cukrárov už 25 rokov. Jej koláče patria k najobľúbenejším v regióne. „Spojenie čokolády, kokosu a višní robí z Betkinej torty jeden z najobľúbenejších koláčov z našej ponuky“ hovorí Lenka, ktorá je na prevádzke dennodenne. Lenka s umeleckou dušou bývalej tanečníčky aranžuje predajňu,  venuje sa objednávkam, výberu surovín do nových receptov, pomáha pri ich samotnej tvorbe, ako aj obsluhe zákazníkov na predajni. Vyžaruje z nej pozitívna energia a jej úsmev vám spraví deň krajším. „Sama nie som na sladké, som skôr mäsový typ, no denne vidím, ako si ľudia osladia život našimi dobrotami a kvalitnou kávou.“ Zrazu zbadám tortičku, orechovú s medom a v duchu vykríknem „Wow“, Lenka si moje nadšenie v očiach všimne a dodá: „Táto tortička je pomenovaná po mne- Lenkina torta, ktorú sme vytvorili špeciálne pre našu cukráreň. Naša najlepšie reklama je od zákazníkov, ak by nám mali vytvoriť slogan znel by takto : Máte najlepší veterník.“

Lenkina torta Betka´s Bakery

Betka´s Bakery Poprad koláčiky

Ku koláčiku kávička.

„Ponúk na kávu sme mali veľmi veľa. My sme sa však rozhodli pre taliansku značku Bazzara, bola to láska na prvú chuť “ dodáva Lenka a Ján. „Zákazníkom káva vonia, chutí a sú s ňou nadmieru spokojní.“ Kávu pripravujú s veľkou láskou  a profesionalitou, „tak ako nás zaškolil Šimon Staš,“  dodávajú . Jedinečnosť pri servírovaní kávy dotvárajú originálne šálky, ktoré si chcú zákazníci často zakúpiť aj domov. V zapätí pred nás predkladajú zmrzlinu poliatu kávou. Naše chuťové poháriky sú omámené ideálnou kombináciou chutí.

Zmrzlina s bazzara kávou v Betka´s Bakery

Šimon Staš v Betka´s Bakery

Šimon Staš Bazzara Poprad

Ponuka je pestrá

Betka´s Bakery nájdete širokú ponuku tvarohových, kokosových, čokoládových koláčov, čerstvé jogurtové poháre s ovocím, ale aj vynikajúcu  domácu zmrzlinu. „ Od 1. júna ju nájdete v našom novootvorenom stánku pred obchodným centrom Fórum.“ Dodáva Ján. Moja ďalšia otázka bola jasná. Ako to budete stíhať, stánok a prevádzka v nákupnom centre? „Samozrejme! Jeden stroj na zmrzlinu pripraví, až 420 porcií našej kvalitnej zmrzliny.“ Na výbere kvalitných surovín a ich čerstvosti si dajú záležať, tak ako je to pri zmrzline, ovocných pohároch a káve, tak je to aj so sladkými dobrotami, ktoré sa počas našej návštevy z pultu rýchlo strácajú.  „Všetko si robíme sami, nepoužívame žiadne umelé farbiva, ani emulgátory. Ak má byť v recepte maslo, je tam. Nenahrádzame ho margarínom.“

Betka´s Bakery Poprad a bazzara káva

Betka´s Bakery Poprad káva Bazzara a zmrzlina

Pečiete aj na objednávky?

„Samozrejme“, dodávajú zhodne. „Veľa ľudí pozná Betku a jej cukrárenské umenie, prídu ku nám na koláčik a hneď sa opýtajú: Pečiete aj na objednávku?“ „Torty, zákusky a iné dobroty pečieme pre našich zákazníkov na rôzne príležitosti, ako sú oslavy, svadby, krstiny, prvé sväté prijímania.“ Torty sršia kreativitou, zaujme ma ich vizuálna stránka- v Betka´s Bakery sa fantázií medze nekladú. Z výkladu na mňa pozerajú Mimoň a myška Minie, ktorí vyzerajú naozaj úžasne. Ak zatúžite po ovocnej vani, čokoládových fontánach, ovocných pyramídach, alebo cukrovej vate, žiadny problém, vytvoria vám Candy Bar, tak aby ste potešili svoje zmysly.  „Nedodáme, len sladkosti z nášho podniku, ponúkame celý servis, od pomoci s výberom, surovinami, pečením až po samotne aranžovanie, aby nevesta, alebo ženích neutekali od oltára k servírovaniu sladkostí.“ Candy Bary sa prispôsobujú požiadavkám zákazníkov a udalostiam, na ktoré si ich objednáte.

Betka´s Bakery torty

Mimoň torta Betka´s Bakery

Leto sa blíži aj pod Tatry

V lete nájdeme pod Tatrami turistov zo Slovenska, ale aj zo zahraničia, pripravujete niečo špeciálne? „Základ bude tvoriť ovocie, ktoré mám veľmi rada, zmrzlina a ľadová káva,“ vraví Lenka. Nesmieme zabudnúť ani na dobre vychladené pivo, domáce ľadové čaje a limonády,“ s nadšením dodáva Ján.

Betka´s Bakery zmrzlina a bazzara káva

Káva Bazzara zmrzlina Betka´s Bakery

Charizma rozhodne

„Chceme, aby naši zákazníci odišli od nás dobre naladení s pozitívnou energiou. Dôležitú rolu hrá aj kolektív, ktorí stále skladáme. Dbáme na pracovitosť, charizmu, ochotu učiť sa novým veciam a komunikáciu.“Vidíte teda problém v pracovnej sile? „Na pohovor prišlo veľa dievčat, ktoré o sebe tvrdili, že sú tými najlepšími pracovníčkami. Viem, že pripravovať kávu, nápoje, prácu s pokladňou sa naučí každý, kto ma záujem. Na druhej strane nájsť dnes človeka, ktorí vie komunikovať so zákazníkom, obslúžiť ho s úsmevom na tvári a robiť prácu s láskou je naozaj ťažké, no verím, že nie nemožné.“ Dodáva Lenka, ktorá je jasným príkladom, že ak chcete pracovať v cukrárni stačí mať odhodlanie, chuť pracovať a vysielať pozitívnu energiu. Aj preto v Betka´s Bakery stále skladajú svoj tím ľudí, ktorí bude servírovať chutnú kávu a Betkine koláče s pridanou hodnotou- pozitívnou energiou.

Lenka Ličková Betka´s Bakery Poprad

Betka´s Bakery Poprad

Betka nás očarila…

Návšteva v Betkinom kráľovstve bola pre nás naozaj sladká. Odchádzalo sa nám ťažko, najradšej by sme zjedli všetko. Prostredie vie naozaj zaútočiť na všetky zmysly, príjemná hudba, vôňa, príjemná atmosféra a dokonalé koláče. No musíme ísť ďalej na naše kávičkárske cesty. Ján nás pomaly vyprevádza a povie: „Nezúfajte, Betkine koláče a kávičku, podobnú perníkovú chalúpku možno čoskoro nájdete aj inde, ako pod Tatrami.“

Betka´s Bakery Poprad

Betka´s Bakery nájdete aj na Facebooku.

Text: Augustína Markocsyová

Foto: Ondrej Bobek

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Guťka Markocsyová

Guťka Markocsyová

Pôžitkárka, instaguru a organizačný mozog celého portálu. Naša Guťka plánuje všetky cesty, fotenia i články. A vďaka jej citlivému oku je výsledná podoba článkov taká, aká je. I sociálne siete také, aké sú.

Zobraziť všetky články autora >

Odporúčané články

0
Budeme radi za vaše názory, prosím zanechajte nám komentár.x
()
x