Cestou za pôžitkami: Po cestách i necestách

Cestou za pôžitkami: Po cestách i necestách

Míňame roviny, polia i údolie Hronu, až kým nás veľký elegán so silnou charizmou nedovedie do Levíc. Je mu dobre na káve, na diaľnici a rád nás vezme i do prírody. Naším cestovateľským spoločníkom bol tentoraz nebojácny nový Hyundai Tucson.

262A0145

Priznám sa, off roady nikdy neboli mojou silnou stránkou. Ako pomerne malé žieňa som sa vo veľkom aute vždy cítila tak trochu stratená, sedela som príliš vysoko a auto skôr ovládalo mňa ako ja jeho. S novučičkým štýlovým Hyundaiom som však svoj postoj prehodnotila ešte skôr, ako sme z Bratislavy odbočili na diaľnicu smerom k Leviciam.

auto

Do šarmantného mestečka na južnom Slovensku nás opäť priviedli príjemné kávičkárske povinnosti. Vyskúšali sme tam pre vás nádhernú vynovenú kaviareň v luxusnom hoteli Astrum Laus, kde nájdete nielen skvelé espesso od Bazzary, ale i chutné koláče a domáce limonády, kvôli ktorým sa nám oplatilo prísť aj z hlavného mesta. Do štvorhviezdičkového hotela sme však tentoraz prišli extra štýlovo, na žiarivom modrom Tucsone, ktorý bol lahôdkou pre oči i pre šoférovanie.

cestou za pozitkami

cestou za pozitkami

Hoci je Hyundai Tucson veľký, silný a na ceste neskutočne istý každým svojím pohybom, jeho interiér ponúka pocit dokonalo elegantnej a pohodlnej limuzíny. Mäkké kožené sedadlá, automatická prevodovka s hladkým preraďovaním, elektronická parkovacia brzda či praktická navigácia nám počas cesty nedovolili zablúdiť a s fotografom Miškom sa nám jazdilo tak pohodlne, že sme si ani nevšimli, ako rýchlo sme dorazili do cieľa.

cestou za pozitkami

tucson

Počas cesty sme si uľahčovali život všetkými modernými vychytávkami, aké nám Hyundai ponúkol – sledovanie mŕtveho uhla, informovanie o maximálnej povolenej rýchlosti (veľmi prakticky umiestnené na palubnom počítači pred šoférom) či systém na automatické udržanie auta v jazdnom pruhu, ktorý nám nedovolil vybočiť z cesty, ani keby sme veľmi chceli. V hotelovom parkovisku nás zas potešila zadná parkovacia kamera, s ktorou je radosť parkovať aj s takýmto veľkým autíčkom.

cestou za pozitkami

cestou za pozitkami

Výkonný motor 1,6 Turbo GDi a pohom 4×4 nám dali takú radosť z jazdenia, že sa nám párhodinová cesta do Levíc zdala príliš krátka a nebyť ďalších povinností doma, asi si výlet trochu predĺžime. S dobrým autom vás totiž aj pracovné cesty bavia akosi viac. Tucson je však predsa len off-road a páči sa mu nielen na cestách, ale i necestách, a tak sme nášho veľkého elegána zobrali aspoň na chvíľku k vode. Pri pokojne tečúcom Hrone modrá metalíza Tucsona ladila s májovou oblohou a lúčne kvety zjemnili jeho svalnaté línie. Kopčeky, poľné cesty či drsnejší terén zvládol Tucson s takým nadhľadom, že som mala pokušenie zobrať ho do poriadnych hôr.

cestou za pozitkami

Foto: Michal Zajaček

Text: Miroslava Germanová

 

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach

Odporúčané články

0
Budeme radi za vaše názory, prosím zanechajte nám komentár.x
()
x